Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Trening – są sytuacje, w których należy z niego zrezygnować

W życiu każdego z nas bywają takie momenty, że mu się najzwyczajniej w świecie nie chce pójść na trening. Są też takie, kiedy wszechświat działa przeciwko nam i musimy zdecydować, czy priorytetem będą ćwiczenia, czy też np. praca lub zdrowie. Wybór jest oczywisty? Niekoniecznie dla wszystkich.

Bez wątpliwości jesteś usprawiedliwiony, jeżeli w drodze do fitness klubu zostałeś zaatakowany przez wilki, stado wściekłych zombi lub też, jako super bohater, ratowałeś świat.

Poza wyżej wymienionymi przyczynami istnieje jeszcze kilka, które brzmią przekonująco i uzasadniają brak obecności na sali treningowej. Oto one:

Choroba/kontuzja

Nie będziemy namawiali do rezygnowania z treningu, gdy masz katar, jednak kiedy twój stan zdrowia jest gorszy, np. masz bardzo wysoką gorączkę, zawroty głowy, dreszcze, nudności czy też kaszel rozrywający klatkę piersiową – daj sobie czas na wyzdrowienie, a towarzyszom z sali treningowej oszczędź możliwości zarażenia się od ciebie.

W przypadku kontuzji skonsultuj się z lekarzem, aby określił, po jakim czasie możesz powrócić do uprawiania sportu. Zbyt szybkie chwycenie „za żelastwo” może spowodować pogorszenie się stanu zdrowia i zamiast dwóch tygodni „zyskasz” kilka miesięcy przymusowego odpoczynku. Doskonale wiemy, jak dłuży się wtedy czas i jak gwałtownie (na szczęście czasami tylko w naszej wyobraźni) spada forma, ale dajmy swoim mięśniom czas na całkowitą regenerację i odzyskanie sił.

Skrajne zmęczenie

Gdy żyjesz w ciągłym biegu, stresie, jesteś wiecznie niewyspany, a o treningu myślisz jak o przykrym obowiązku, to zrób sobie wolne. Takie „dociskanie” na siłę, to najprostsza droga do kontuzji. Wyśpij się, odpocznij, zregeneruj organizm, a to na pewno pozytywnie wpłynie zarówno na chęci do ćwiczeń, jak i na efektywność treningu.

Czas po urodzeniu dziecka

Wiele pań chciałoby jak najszybciej odzyskać formę „sprzed ciąży” i, bez konsultacji lekarskich, podejmują decyzję o powrocie do bardzo intensywnych ćwiczeń. Oczywiście wysiłek fizyczny po porodzie jest wskazany, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że 9 miesięcy małej/średniej aktywności, dodatkowe kilogramy oraz tak intensywna praca, jaką jest urodzenie dziecka, mają niebagatelny wpływ na aktualne możliwości organizmu. W tym wypadku szybciej wcale nie znaczy lepiej.

Są rzeczy ważne i ważniejsze… rodzina i przyjaciele

Trudny temat. Nie zawsze istnieje możliwość pogodzenia treningu z życiem osobistym. W takiej sytuacji sam musisz zdecydować, co dla ciebie liczy się bardziej. Urodziny dziecka, ślub kumpla, wyprawa ze znajomymi do kina czy też ćwiczenia. O ile nie trenujesz zawodowo i nie masz możliwości zrobienia sobie wolnego dnia, to czasami warto zamienić wizytę na sali treningowej na spotkanie z bliskimi osobami. Treningi są ważne, ale należy się zastanowić, czy zawsze najważniejsze…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.