W przypadku depilacji nie chodzi tylko o walory estetyczne czy higieniczne, idealnie gładka skóra sprawia także, że czujemy się atrakcyjniejsze i bardziej pewne siebie – zgodnie zresztą z powszechnie lansowanym trendem przekonującym, iż niemal każde owłosienie, które nie znajduje się na głowie ( z wyłączeniem oczywiście wąsów i brody) jest po prostu zbędne i nie pasuje do wizerunku nowoczesnej kobiety. Dlatego też jesteśmy zmuszone do trudnej walki ze stale odrastającymi włoskami, a nasza - przecież z natury delikatna skóra, narażona jest na dyskomfort i podrażnienia. Warto zatem zdać sobie sprawę, iż istnieją inne sposoby niż golenie, które umożliwią depilację czy również epilację owłosionej skóry.
Czym się różni depilacja od epilacji?
Metody depilacyjne pozwalają pozbyć się włosków, które są widoczne na skórze, natomiast epilacja obejmuje sposoby na pozbycie się włosów wraz z cebulkami.
Jaka metoda jest najlepsza?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wiele zależy od indywidualnych preferencji czy też rodzaju włosów, które posiadamy. Włosy jasne i delikatne są na pewno łatwiejsze do usunięcia, od czarnych i sztywnych. Przy dokonywaniu wyboru warto zapoznać się z tym, co obecnie rynek może nam zaoferować. A klasyfikacji dostępnych metod depilacji i epilacji jest bardzo wiele. Wyróżniamy takie, które są bezbolesne i dają krótkotrwały efekt (jak np. wspomniane wcześniej golenie czy stosowanie środków chemicznych typu kremy, żele, itp.) lub bardziej bolesne, które pozwalają się nacieszyć gładkością przez dłuższy okres czasu (depilatory, plastry, pasty cukrowe). Istnieją także profesjonalne metody pozbywania się zbędnego owłosienia, które wymagają kilkukrotnego powtórzenia i które oferowane są przez salony kosmetyczne (lepiej z nimi nie kombinować na własną rękę).Te ostatnie sposoby są dość kosztowne, ale przynoszą zadowalające efekty, utrzymujące się nawet do kilku lat. Należą tutaj fotoepilacja, ultradżwięki czy też dość bolesna elektrokoagulacja. Wybierając profesjonalne zabiegi usuwania owłosienia należy bezwzględnie poradzić się doświadczonej kosmetyczki, która pomoże dobrać odpowiednią metodę w zależności od rodzaju skóry czy grubości i koloru włosów.
Wnioski.
Profesjonalne zabiegi przeprowadzone pod czujnym okiem kosmetyczki stanowią w opinii większości kobiet najlepsze rozwiązanie, gdyż efekty są długoterminowe. Perspektywa pożegnania się z golarkami, piankami czy woskiem z pewnością jest naprawdę bardzo kusząca. Warto zatem umówić się chociaż na konsultację, w celu zapoznania się z epilacją "od podszewki", tym bardziej, że wiele salonów oferuje spotkania konsultacyjne zupełnie bezpłatnie.