Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Obwisła skóra po odchudzaniu – jak pozbyć się nadmiaru skóry? Jak ujędrnić skórę na brzuchu?

Obwisła skóra po odchudzaniu – jak pozbyć się nadmiaru skóry? Jak ujędrnić skórę na brzuchu?
Kiedy przechodzimy na dietę odchudzającą zazwyczaj chcielibyśmy szybko zobaczyć efekty. To nas bardziej motywuje, cieszy i dodaje energii. Jak to się mówi „co nagle to po diable” i tak też jest w przypadku redukcji. Jeszcze chyba nikomu ekspresowe odchudzanie na dobre nie wyszło.

Dlaczego ekspresowe odchudzanie to zły pomysł?

  1. Po pierwsze – jest ono nietrwałe. Nasz organizm ma mniej czasu na przystosowanie się do nowych warunków, więc kiedy tylko nadarzy się okazja będzie próbować nadrobić i uzupełnić straty. Stąd tak popularny efekt jojo.
  2. Po drugie – jest to niezdrowe. Zwłaszcza kiedy mówimy o dużej utracie kilogramów. Następuje dosyć spora zmiana w kwestii obciążania stawów naszą masą, może się poniekąd zmienić nasz środek ciężkości i żeby ciało mogło sprawnie funkcjonować potrzebuje czasu na przystosowanie.
  3. Po trzecie – sama utrata wagi i obwodów to nie wszystko. Liczy się też estetyka ciała. Szybka redukcja zwykle wiąże się z nadmiarem skóry, która mocno rozciągnięta nie wchłonie się w takim tempie jak spadające kilogramy i centymetry.

Jak sobie poradzić z nieestetyczną skórą?

Niektóre zmiany są trwałe i nic z nimi nie zrobimy, ale nie zawsze mamy do czynienia z drastyczną redukcją. Niekiedy wystarczy trochę o siebie zadbać by w widoczny sposób poprawić wygląd naszego ciała.

Zadbaj o właściwą dietę

Dieta to nie okres kilkunastu dni kiedy zjadasz mniej niż zwykle. Dieta to styl życia, to wszystko co wkładasz do ust przez całe swoje życie. Zadbaj o to by była bogata w wartości odżywcze, żeby była odpowiednio zbilansowana i dostarczała energię do podejmowania wyzwań dnia codziennego. Ogranicz produkty, które mogą źle wpływać na stan skóry np. nabiał. Nie musisz go eliminować całkowicie, ale niech nie będzie podstawą twojej diety. Postaw też bardziej na parmezan i mozzarellę bogate w wapń, zamiast jogurty, serki itp.

Właściwa dieta to również w miarę równomiernie rozłożone posiłki, jedzone w odstępach 3-4 godzin (w zależności od preferencji). Unikaj sytuacji kiedy zjadasz jeden lub dwa bardzo duże posiłki, po których ciężko się ruszać, pojawiają się problemy żołądkowe itp.

Dbając o zbilansowaną dietę unikniesz efektu jojo, który zwykle pojawia się po okresie głodówek. Naprzemienne tycie i chudnięcie sprzyja pogarszaniu jakości skóry.

Ćwicz

Po prostu się ruszaj – postaw na trening siłowy, rower, bieganie, zajęcia fitness, spacery, taniec. Wybierz rodzaj aktywności jaki lubisz najbardziej i włącz je do swoich regularnych czynności. Dzięki temu zadbasz o lepszą elastyczność skóry, a dodatkowo spalisz kalorie, co pomoże w dążeniu do celu. Pamiętaj też, że jeśli chcesz ujędrnić sylwetkę to wskazany będzie trening z obciążeniem, bowiem czym jest ta jędrność? Nic innego jak ładnie ukształtowany mięsień i minimalne ilości tkanki tłuszczowej. Aerobami mięśni nie zbudujemy, dlatego też pomyśl nad treningiem wzmacniającym. Na pewno będziesz zadowolony/a z efektów.

Zabiegi kosmetyczne

Wybór zabiegów w salonach kosmetycznych jest bardzo bogaty, ale też dość kosztowny. Dobrą wiadomością jest to, że wiele z nich możemy zrobić samodzielnie w domowych warunkach. Zwłaszcza, że aby uzyskać efekt potrzebna jest regularność i cierpliwość. Jeden zabieg cudów nie zdziała, ale już po paru tygodniach możemy być naprawdę zadowoleni ze zmian na ciele.

  • Peelingi – pomagają uelastycznić skórę, poprawiając jej ukrwienie. Można kupić gotowe preparaty, ale jeśli zrobimy go samodzielnie mamy pewność, że nie zawiera szkodliwych składników. Najbardziej popularnym domowym peelingiem jest peeling z fusów mielonej kawy z oliwą z oliwek. Można się tutaj pobawić składnikami, np. użyć oleju migdałowego, jojoba, makadamia lub innego oleju do masażu. Dodając kilka kropel aromatu uzyskasz peeling o swoim ulubionym zapachu. Wykonuj 2-3 razy w tygodniu, masując skórę okrężnymi ruchami. Po zabiegu umyj skórę delikatnym mydłem, a po osuszeniu użyj balsamu do ciała.
  • Krem z kolagenem – na rynku jest wiele produktów, a że są dość kosztowne warto zrobić rekonesans, które z nich są warte swojej ceny. Warto poszukać naturalnego kremu z kolagenem. Rozpoznamy go po konsystencji, która będzie bardziej żelowa niż kremowa. Dzięki temu też jest on bardziej wydajny. Istotny jest też skład produktu – jeśli kolagen wymieniony jest jako jeden z pierwszych składników to mamy pewność, że jest go w kosmetyku dość sporo, co jest dość istotne jeśli zależy nam na uzyskaniu efektów.
  • Masaż – jest nie tylko odprężający i przyjemny dla spiętych mięśni, ale też pomaga uelastycznić i odżywić skórę, poprzez dotlenienie tkanek. Do skóry mało elastycznej polecane są szczególnie masaże z bańką chińską, ale jest wiele innych technik, które przy regularnych zabiegach poprawią stan skóry. Masaż można wykonywać samodzielnie (niektórych partii), ale jest to zabieg wymagający sporej siły i znajomości anatomii, więc w tym przypadku warto udać się do specjalisty.
  • Body wrapping – jest to zabieg składający się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to nałożenie kosmetyku na skórę. Są to kosmetyki pielęgnacyjne o działaniu ujędrniającym, modelującym lub antycellulitowym (często mają działanie rozgrzewające). Drugi etap to owinięcie skóry folią spożywczą, można dodatkowo założyć ciepły dres lub wejść pod koc, żeby się bardziej rozgrzać. Na czym polega ta technika? Ucisk wywołany przez owiniętą folię pobudza krążenie krwi, a wytwarzane ciepło otwiera pory skóry dzięki czemu kosmetyk może wniknąć w skórę znacznie głębiej. W zależności od kosmetyku relaksujemy się w folii od 20 do 40 minut. Przed samym nałożeniem warto też zrobić peeling, żeby oczyścić skórę z toksyn i usunąć martwy naskórek. Po upływie czasu zdejmujemy folię, opłukujemy ciało wodą i na koniec stosujemy nawilżający balsam. Są specjalne kosmetyki do takich zabiegów, ale tak naprawdę nada się do tego także prosty balsam o właściwościach ujędrniających, antycellulitowych.

Podsumowanie

I – co najważniejsze – musisz się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na efekty trzeba regularnie pracować. Jeśli jednak się zdyscyplinujemy to możemy stać się posiadaczami miłej w dotyku, nawilżonej i estetycznej skóry.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.