Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Depilacja po męsku

Depilacja po męsku
Usuwanie owłosienia z klatki, pach, pleców czy miejsc intymnych w naszym kraju ciągle postrzegane jest przez wielu mężczyzn jako objaw słabości czy wręcz zniewieścienia. „Otwarcie” depilują się jedynie wyczynowi pływacy i topowi kulturyści. Stereotyp zarośniętego macho z dywanem na klacie i plecach i krzakami pod pachami odchodzi jednak powoli do lamusa, znaczna część kobiet otwarcie przyznaje, że nie tylko nie ma nic przeciwko męskiej depilacji, ale wręcz nie życzy sobie oglądać owłosienia w niektórych częściach męskiego ciała.

Gdzie i jak depilują się mężczyźni?

Swego czasu jedna z firm, która ma w swojej ofercie elektryczne golarki, przeprowadziła ankiety z których wynikało, że zdecydowana większość mieszkańców (płci męskiej) krajów takich jak Niemcy i Włochy goli klatkę i pachy, a znaczna część depiluje także miejsca intymne. Najczęstszą metodą usuwania zbędnego owłosienia jest oczywiście golenie maszynką, proste, skuteczne, ale niestety – krótkotrwałe i stwarzające ryzyko zacięcia. Rzadziej w domowym zaciszu używane są woski i kremy. Stopniowo zaczynają jednak zyskiwać popularność profesjonalne metody wykonywane w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych.

Depilacja woskowa

Jest zdecydowanie skuteczniejsza niż golenie przy użyciu maszynki czy kremu. Włosy nie odrastają przez okres około 3 – 4 tygodni. Zabieg ma jednak pewną drobną wadę: jest wyjątkowo bolesny. W zapewnienia, że boli tylko sekundę absolutnie nie ma co wierzyć, owszem poprzez zastosowanie odpowiednich praktyk można zmniejszyć ból i późniejsze podrażnienia, ale depilacja woskiem nigdy nie będzie należeć do przyjemnych. Koszt zabiegu zazwyczaj mieści się w przedziale 40 – 120 zł zależnie od partii ciała która poddawana jest depilacji.

Depilacja pastą cukrową

Do usunięcia zbędnego owłosienia użyć można także tzw. pasty cukrowej. Metoda ta przypomina depilację z użyciem wosku, z tym że specjalna pasta przygotowana z cukru, soku cytrynowego i ekstraktów ziołowych nie podrażnia w takim stopniu skóry. Wg opinii praktyków zabieg ten jest także mniej bolesny, nie oszukujmy się jednak – bez bólu i w tym wypadku obyć się nie może, również przy płaceniu rachunku - depilacja pastą cukrową jest około dwukrotnie droższa od woskowej.

Depilacja laserowa

Laserowe usuwanie owłosienia jest niezwykle skuteczne i bezpieczne, niestety nie należy do tanich. Koszt laserowej depilacji klatki piersiowej sięgać może 1000zł co w porównaniu do golenia przy użyciu maszynki jest raczej nieporównywalnie droższe. Efekty jakie zapewnia laserowa depilacja są jednak nieporównywalnie bardziej trwałe. Istnieje jednakże wiele przeciwwskazań do stosowania tej metody, nie może być ona stosowana m.in. na opaloną skórę, dlatego zabieg ten lepiej wykonywać jest zimą.

Podsumowanie

Jeśli od jakiegoś czasu wahasz się czy usunąć włosy z klaty, pleców czy miejsc intymnych obawiasz się jednak, że bez nich możesz wyglądać „niemęsko”, uwolnij się od stereotypów. Jeśli natomiast zastanawiasz się w jaki sposób pozbyć się zbędnego owłosienia wiedz, że masz kilka opcji do wyboru. Jeśli wosk wydaje Ci się zbyt inwazyjny, a laser zbyt wygórowany cenowo zawsze pozostaje Ci pianka i maszynka. Dzień przed goleniem warto jednak wykonać peeling, a po zabiegu w domowym zaciszu warto nałożyć krem łagodzący by zapobiec podrażnieniom.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.