Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak sobie radzić z zimowymi nastrojami?

Jak sobie radzić z zimowymi nastrojami?
Zima z reguły niesie za sobą wiele pozytywów. Są święta, pada śnieg, który daje mnóstwo radości i sprawia, że miasta i lasy są magiczne... Jednak zima, to także sezon mogący przynieść wiele trudności i stresu. Po pierwsze, jest zimno, często ze śniegu robi się chlapa, a po drugie dni są o wiele krótsze, co może sprawić, że nawet najbardziej optymistyczne osoby poczują się przygnębione. Nie warto tracić czasu na smutki i humory. Zobacz, w jaki sposób przetrwać zimowe dni i jak najlepiej wykorzystać ten sezon.

Śmiej się jak najwięcej

Śmiech to świetny sposób na podtrzymanie dobrego nastroju. Zrób sobie eksperyment i nagle "z niczego nic" zacznij się uśmiechać lub nawet śmiać. Bez powodu... Czujesz różnicę? To naprawdę działa. Uśmiech oraz śmiech sprawiają, że nasze samopoczucie od razu się poprawia. Wykorzystaj zimę na nadrabianie filmów i seriali komediowych, spotykaj się ze znajomymi, z którymi masz co wspominać i przy których czujesz, że żyjesz. Rób rzeczy, które sprawiają Ci radość i które mogą wywołać szereg śmiesznych sytuacji.

Ciesz się śniegiem

Ciesz się śniegiemNie pozwól na to, żeby śnieg Cię przygnębiał. No może ten brudny, topniejący nie ma w sobie zbyt wielkiego uroku, ale ciesz się tymi chwilami, kiedy Twoje otoczenie jest pokryte białą, puszystą pierzyną. Poczuj się przez chwilę dzieckiem i wyjdź na dwór ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami, albo po prostu pojeździć na sankach. Być może to banalne zajęcia, ale naprawdę mogą pomóc zmienić Twoje skojarzenia z zimą.

Trochę gorzkiej czekolady nie zaszkodzi

Niektóre pokarmy zawierają związki, które sprawiają, że poprawia Ci się samopoczucie. Takim produktem jest np. gorzka czekolada, która zawiera magnez, naturalny środek antystresowy. W jej składzie są również flawonole, związki o działaniu przeciwzapalnym. Co więcej, gorzka czekolada zwiększa poziom serotoniny w mózgu, co wpływa korzystnie na nastrój, wpływa pozytywnie na zdrowie serca oraz funkcje mózgu.

Pozwól sobie od czasu do czasu na ten przysmak, ale może nie zjadaj od razu całej tabliczki. Uwierz, już nawet pasek czekolady może poprawić Twój nastrój.

Zadbaj o większą ekspozycję na światło dzienne

Terapia światłem to sprawdzony sposób na poprawę nastroju. W miesiącach zimowych rzadziej wychodzimy na dwór. Szczególnie w takie dni, kiedy wszędzie jest błoto od topniejącego śniegu, pada deszcz albo jest bardzo zimno. To sprawia, że nasza ekspozycja na światło słoneczne jest o tej porze roku dramatycznie niska. Żeby zadbać o swoje samopoczucie, pomyśl, jak to zmienić. Jeśli masz taką możliwość, rozsuń zasłony, podnieś rolety w domu czy pracy. Wykorzystuj każdą okazję, żeby wyjść na chwilę na dwór za dnia. Już nawet kilka minut dziennie może mieć ogromny wpływ na Twój nastrój.

Regularnie ćwicz

Regularne ćwiczenia, to jeden z najlepszych sposobów na kiepski humor i to niezależnie od pory roku. Dzięki nim uwalniają się w naszym organizmie endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które sprawią, że poczujesz się szczęśliwszy i bardziej zrelaksowany. Nie masz czasu na trening? Prawdopodobnie jest to jedynie wymówka, ponieważ nie zawsze musisz jechać na drugi koniec miasta na ulubioną siłownię. W bardziej zabiegane dni możesz zostać blisko domu i pójść na spacer albo potruchtać. A kiedy jesteś zmęczony, postaw na relaksacyjne ćwiczenia (np. joga lub rozciąganie) w zaciszu domowym.

Masz zwierzaka w domu? Przytul się do niego

Przytul się do zwierzakaPrzytulanie swojego pupila to wspaniały pomysł na pokonanie depresji zimowej. To nic nie kosztuje, a jest kojące i dla Ciebie, i dla Twojego zwierzaka. Dlaczego poprawia Ci się samopoczucie, kiedy tulisz swojego pupila? Jego bliskość sprawia, że w Twoim krwioobiegu uwalnia się oksytocyna, co sprawia, że czujesz się zrelaksowany i szczęśliwy. Ponadto, obcowanie ze zwierzakiem zmniejsza stres i zapewnia wiele radości.

Nie ubieraj się tylko na czarno

Lubisz czerń? Czerń jest bardzo elegancka i pasuje niemal do wszystkiego. Postaraj się jednak założyć od czasu do czasu coś kolorowego lub chociaż jaśniejszego. To drobna zmiana, a może naprawdę wiele zdziałać.

Podsumowanie

Zima może być piękna, ale może być też dla niektórych osób nieco przytłaczająca. Głównym powodem są najprawdopodobniej krótsze dni, które sprawiają, że mamy poczucie, że z niczym nie nadążamy, że obowiązki nas przerastają i wszystko jest bez sensu. Często też pogoda sprawia, że odechciewa nam się przemieszczać po mieście. Śnieg sam w sobie jest uroczy, ale przy dodatniej temperaturze, kiedy robi się z niego błoto, nie jest już niczym fajnym i rzeczywiście może zniechęcać. Nie poddawaj się jednak i wykorzystaj powyższe sposoby, żeby uchronić się od złego nastroju.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.