Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Niedoceniane sposoby na poprawę atrakcyjności

Niedoceniane sposoby na poprawę atrakcyjności
Wygląd oraz ogólnie rozumiana atrakcyjność w współczesnym świecie odgrywają niebagatelną rolę. Stąd też popularność wszelkich zabiegów upiększających: od kosmetycznych poprzez fryzjerskie aż po medycynę estetyczną. Warto jednak wiedzieć, iż na to jak widzą i postrzegają nas inni – szczególnie płeć przeciwna, ogromny i niedoceniany wpływ posiadają czynniki żywieniowe oraz te związane ze stylem życia. Oto sposoby na to jak poprawić atrakcyjność.

Jedz warzywa i owoce

Zgodnie z wynikami badań naukowych, osoby, których dieta bogata jest w warzywa i owoce, postrzegane są za bardziej atrakcyjne od osób, których jadłospis deficytowy jest w produkty pochodzenia roślinnego. Weryfikacji dokonywano, pokazując ochotnikom fotografie osób o zróżnicowanych pod względem ilości warzyw i owoców jadłospisach. Tego typu zależność tłumaczona jest kondycją i kolorytem cery – dieta bogata w świeże produkty pochodzenia roślinnego skorelowana jest bardzo często ze zdrowszym kolorytem i stanem skóry. Z kolei deficyt owoców i warzyw, często związany bywa z szarą i zdecydowanie mniej atrakcyjną cerą.

Zadbaj o zapach

To zaskakujące, ale zmysł powonienia może odgrywać znaczącą rolę w ocenie atrakcyjności – o czym nie każdy zdaje sobie sprawę. W przyrodzie przykre zapachy mogą pomóc w walce z potencjalnym drapieżnikiem, co umożliwiło przetrwanie gatunku. U ludzi, zapachy i wrażliwość na nie posiadają szczególną moc – mogą modyfikować atrakcyjność, co potwierdzają badania naukowe. Gdy w warunkach laboratoryjnych pokazywano zdjęcia konkretnych kobiet czy mężczyzn, to w zależności od otaczających zapachów, dana osobo była postrzegana jako mniej lub bardziej atrakcyjna. W kwestii doprecyzowania, przyjemna woń (np. aromat kwiatów) wpływa pozytywnie na ocenę atrakcyjności, z kolei wszelkie zapachy klasyfikowane jak nieprzyjemny (np. zapach ryb) sprawiają, iż zdecydowanie tracimy sporo w oczach płci przeciwnej (i nie tylko).

Wyśpij się

Dobrej jakości sen posiada wyjątkowo korzystny wpływ na to, jak postrzegają nas inne osoby. Wyniki badań naukowców ze Szwecji wskazują, iż niedosypianie w sposób istotny odbija się na atrakcyjności. Osoby, które są niewyspane postrzegane bywają nie tylko jako mniej estetyczne, ale również instynktownie przypisywane są im cechy związane z kiepską kondycją zdrowotną. Twarz osoby niewyspanej często posiada niezdrowy koloryt, oczy są przekrwione, jakby mniejsze i otoczone sińcami, co podświadomie kojarzy się ze słabym zdrowiem i odbiega od ideału atrakcyjności. Jeżeli chcesz zainwestować w swój wygląd, zacznij od snu – średnio 8 godzin nieprzerwanego wypoczynku może zdziałać prawdziwe cuda.

Dbaj o skład ciała

Coraz częściej mówi się o tym, iż atrakcyjności zarówno mężczyzn jak i kobiet jest dość mocno skorelowana nie tylko z masą ciała i wskazaniem na wadze, ale jego składem. Preferencje względem procentowego udziału tkanki tłuszczowej u płci przeciwnej mogą mieć charakter dość mocno indywidualny, uzależniony od wielu czynników i okoliczności, nie mniej jednak naukowcy pokusili się o wyznaczenie pewnych uniwersalnych zakresów. I tak najbardziej atrakcyjni w oczach kobiet okazują się mężczyźni, którzy posiadają 12% tkanki tłuszczowej. W przypadku kobiet, najwyżej oceniane są te, których procentowy udział tkanki tłuszczowej mieści się w granicach 20-25%. Jak więc widać, wyznacznikiem estetycznej i zadbanej sylwetki niekoniecznie jest masa ciała, co jego odpowiedni skład.

Podsumowanie

O swój wygląd dbać można na wiele sposobów. Jak się okazuje, o tym czy dana osoba postrzegana będzie jako mniej lub bardziej atrakcyjna, zadecydować mogą podstawowe kwestie, które dość często bywają zaniedbywane, na korzyść zabiegów upiększających czy pielęgnacyjnych. Jeżeli zależy Ci na poprawie atrakcyjności, zainwestuj w zdrowy sen, właściwy sposób odżywiania i higienę osobistą, a także aktywność fizyczną, dzięki której zadbasz o odpowiedni skład ciała.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.