Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Aloesowe oczyszczanie – hit czy kit?

Zza oceanu dotarła do nas moda na oczyszczanie oraz odchudzanie z wykorzystaniem suplementów na bazie aloesów. Zwolennicy przekonują, że już dziewięciodniowy program zapewnia głębokie oczyszczanie organizmu i odchudzanie. Ma również pomagać w rozpoczęciu zdrowego stylu życia i zmianie nawyków żywieniowych. Jest rozwiązaniem na trądzik, depresję, cellulit, bezsenność, zmęczenie, stany depresyjne. Brzmi imponująco. Postanowiłam przyjrzeć się magii aloesu oraz niezwykłemu dziewięciodniowemu programowi.

Podstawą programów oczyszczających i odchudzających jest aloes. Dlaczego akurat on? Ze względu na swoje właściwości. Aloes jest rośliną leczniczą pełną wartości odżywczych. Jest sukulentem, czyli rośliną, która przystosowała się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody.

Aloes zawiera wiele witamin

W tym A, C, E, kwas foliowy (B9), cholinę, B1, B2, B3 (niacyna), B6. Jest również jedną z niewielu roślin zawierających witaminę B12. Aloes zawiera wiele niezbędnych naszemu organizmowi mikroelementów np. wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan.

Aloes jest adaptogenem

Wzmacnia naturalną odporność organizmu na stres i przeżycia traumatyczne, stosowany w stanach wyczerpania i niepokoju.

Aloes pomaga w trawieniu pokarmu

Działa również oczyszczająco na jelita, usprawniając działanie kosmków jelitowych. Poprawa trawienia i odtrucie organizmu będzie skutkować większymi możliwościami utraty wagi,

Pozostałe zalety aloesu

Aloes również wykazuje działanie przeciwrobacze czyli pomaga pozbyć się z organizmu pasożytniczych robaków (tasiemców, glist ludzkich, owsików i przywr).

Aloes zawiera 12 substancji, w tym beta-sitosterole, które mogą pomóc spowolnić lub zahamować stan zapalny.

Dobroczynne działania składników aloesu na usprawnienie trawienia wszystkich grup pokarmowych, a także łagodzenie stanów zapalnych w jelitach oraz poprawę bariery jelitowej, prowadzi do zmniejszenia alergii pokarmowych.

Kto nie powinien spożywać aloesu?

Czystego miąższu aloesowego nie powinny przyjmować osoby chore na fenyloketonurię. Nie powinno się również rozpoczynać generalnych porządków w okresie ciąży lub karmienia.

Aloesowy program oczyszczania

Modny ostatnio, dziewięciodniowy program oczyszczania, odtrucia i regeneracji organizmu w dużej mierze opiera się na stosowaniu miąższu aloesu. W programie znajdują się również inne suplementy dietetyczne takie jak wyciąg z owoców tamaryndowca oraz pala zieleni, składająca się z młodego jęczmienia, zielonej pszenicy oraz lucerny. Pierwszy z nich wspomaga pracę enzymów trawiennych, drugi uzupełnia niedobory witamin i mikroelementów oraz błonnika. Poza tym w programie znajdziemy również białko roślinne, otrzymywane z soi.

Program składa się z 9 dni oczyszczania. Pierwsze dwa to intensywne oczyszczanie organizmu. Jedzenie zastąpione jest szejkiem na bazie białka sojowego, żelem z aloesu oraz resztą suplementów. Kolejne 7 dni składa się z takiego samego zestawu plus dodatkowo jeden posiłek w ramach kolacji dostarczający około 600 kcal. Do tego zalecana jest codzienna, minimum 30 minutowa aktywność fizyczna oraz minimum 2 litry wody. 9 dniowy program kosztuje około 500 zł.
 

„Dzięki programowi bez powątpiewania uzyskasz wyraziste wyniki. Ten program stosowany jest w USA i dzięki swej efektywności ma co chwila więcej sympatyków. 3-9 kg w 9 dni. Musisz wiedzieć, iż nie będzie łatwo- respektowanie zarządzeń programu będzie potrzebowało od Ciebie uporczywości. Osiągnięcie i podtrzymanie stosownej wagi to życiowe wyzwanie, do jakiego zrealizowana jest zmiana stylu życia. Wyniki, jakie dzięki niej zdobędziesz warte są Twojego wysiłku”.


Takie słowa przeczytamy na stronach oferujących w swojej sprzedaży program. Wielu ludzi zachęconych obietnicami szybkiej utraty wagi i poprawy samopoczucia postanawia go wypróbować. Tymczasem, gdy spojrzymy na niego z rozsądkiem, możemy zauważyć, że w rzeczywistości jest to dość droga głodówkowa dieta z woreczkiem suplementów, mających zrobić za nas robotę.

W pewnych sytuacjach kilkudniowe diety oczyszczające są zasadne i można je przeprowadzić. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie są wskazane dla każdego, w niektórych wypadkach powinny być przeprowadzane pod opieką lekarską, nie powinny trwać zbyt długo i najważniejsze, nie są magicznym sposobem na schudnięcie w kilka dni. Obserwowane spadki wagi wynikają w dużej mierze ze zmniejszenia treści pokarmowych zalegających w jelitach, a także z utraty wody i wypłukania glikogenu mięśniowego. Jeśli po oczyszczaniu/głodówce wrócimy do poprzednich nawyków żywieniowych, waga ponownie się podniesie.

Cena programu może sugerować, że oferuje się nam coś nadzwyczajnego. W rzeczywistości kilka dni diety opartej o soki warzywno- owocowe, które możemy wzbogacić składnikami takimi jak młody jęczmień, z dodatkową suplementacją aloesem przyniosą identyczne efekty. Litrową butelkę aloesu bio 100% kupimy za 30-50 zł. Młody jęczmień 200 g to koszt około 20 zł. Przy spożyciu posiłków/soków opartych w głównej mierze o warzywa, nie potrzebujemy dodatkowo suplementować się błonnikiem.

Podsumowanie

Nie dajmy nabijać się w butelkę. Żaden 9 dniowy program nie wystarczy, by stać się zdrowym i szczupłym człowiekiem. O ile aloes oraz w pewnych przypadkach krótka głodówka, mogą być zasadne, o tyle oferowany program nie jest niczym nadzwyczajnym i nie jest wart swojej ceny.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.