Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy grubość ubrań sprzyja utracie tłuszczu?

Czy grubość ubrań sprzyja utracie tłuszczu?
Na siłowniach obserwuję niekiedy osoby ćwiczące w grubych dresach czy też kilku warstwach ubrań. Niezależnie od panującej pogody i temperatury trenują grubo ubrani, licząc na lepsze efekty w kwestii redukcji tkanki tłuszczowej. Czy takie postępowanie to dobry pomysł? Czy sprzyja on redukcji tkanki tłuszczowej? Czy jest on bezpieczny dla zdrowia?

Jak odpowiednio ubrać się na trening?

To, jak powinniśmy ubrać się na trening, zależy w dużej mierze od tego gdzie trenujemy, jakie panują tam warunki oraz jaka jest temperatura w pomieszczeniu. Musimy zdawać sobie sprawę, że inne warunki panować będą w piwnicznej siłowni, a inne w fitness klubie pełnym ludzi.

Strój powinien być dopasowany do sytuacji i warunków. Jeśli będzie nam zbyt zimno, narażamy się na ryzyko kontuzji, jeśli będzie nam zbyt ciepło nasze zdolności wysiłkowe znacznie się obniżą.

Trenowanie w grubym dresie latem, w momencie gdy na siłowni jest ciepło, nie jest najlepszym pomysłem. Takie postępowanie uniemożliwia odparowanie potu, nie następuje utrata ciepła, tym samym temperatura ciała znacznie się podnosi. Ciało, starając się pozbyć zbędnego ciepła, będzie wytwarzać jeszcze więcej potu, a zatem stracisz kolejne litry wody. Zdolności wysiłkowe zostaną obniżone. Szybciej poczujesz się zmęczony i będziesz zmuszony do zmniejszenia intensywności treningu.

Przegrzewanie organizmu nie przyczynia się do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej, a jest groźne dla Twojego zdrowia

Odchudzanie poprzez ćwiczenia w grubym dresie jest nie tylko potencjalnie niebezpieczne, ale taka strategia nie ma żadnego wpływu na spadek tkanki tłuszczowej.

W wyniku stosowania takiego zabiegu, ubytki na wadze wiążą się jedynie ze zmniejszeniem ilości wody w organizmie. Doprowadzamy więc do odwodnienia organizmu. W kolejnych posiłkach uzupełnimy wodę, w rezultacie waga wraca do poprzedniego poziomu.

Przegrzewanie organizmu może się przyczyniać do pogorszenia efektów treningu. Dlaczego?

Organizm przegrzewa się i odwadnia. Zdolności wysiłkowe spadają. W rezultacie szybciej się męczymy, jesteśmy w stanie wykonać mniej powtórzeń, mniej serii, z mniejszym obciążeniem. Nam wydaje się natomiast, że trenujemy na maksa swoich możliwości. De facto w rzeczywistości trening staje się mniej efektywny.

Możesz więc stracić mniej tkanki tłuszczowej, ponieważ w grubym dresie nie zdołasz ćwiczyć tak intensywnie, jak w lekkim stroju.

Podsumowanie

Strój powinien być dopasowany do panujących warunków w miejscu, w którym trenujemy. Jeśli trenujemy na dworze, gdy jest chłodno lub w piwnicznej siłowni, ubrania z długim rękawem mogą okazać się nam niezbędne. Ważne by były to rzeczy dobrze odprowadzające pot. Ubieranie grubego dresu po to, by bardziej pocić się w trakcie wysiłku jest nie tylko nieefektywne, ale i niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.