Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Koronawirus: otyłość powodem wysokiej śmiertelności w USA

Koronawirus: otyłość powodem wysokiej śmiertelności w USA
Jak się okazuje, otyłość znacznie zwiększa ryzyko śmierci z powodu koronawirusa, co przynajmniej częściowo wyjaśnia, dlaczego śmiertelność w Ameryce jest tak wysoka.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 350 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, niestety blisko 11 tyś osób zmarło.

Dlaczego tak się dzieje?

Jak pokazują statystyki, śmiertelność związana z wirusem i chorobą  COVID-19 jest w Nowym Orleanie siedmiokrotnie wyższa, niż w Nowym Jorku, a nawet dziesięciokrotnie wyższa, niż w Seattle. Zdaniem lekarzy i lokalnej służby zdrowia przyczyną takiego obrotu spraw jest otyłość. Nadmierna masa ciała i związany z nią stan zdrowia pacjentów jest największym problemem i czynnikiem zwiększającym ryzyko zakażenia i śmierci.

Mieszkańcy Nowego Orleanu cierpią na znacznie wyższe wskaźniki nie tylko otyłości, ale także cukrzycy i nadciśnienia, niż mieszkańcy innych stanów. Nie tylko Nowy Orlean, ale cała Luizjanę wyróżnia wysoki wskaźnik otyłości, a także wysokie wskaźniki cukrzycy i nadciśnienia. To wyjaśnia, dlaczego cukrzyca była współistniejącą chorobą w 40 procentach dotychczasowych zgonów, otyłość w 25 procentach zgonów, przewlekła choroba nerek w 23 procentach zgonów, a problemy z sercem w 21 procentach zgonów.

D tej pory około 97 procent zgonów z powodu koronawirusa w stanie Luizjana, miało miejsce u osób z wymienionymi wcześniej schorzeniami, co potwierdza wiarygodność przekonania, że wirus ten jest najbardziej niebezpieczny dla osób, które nie cieszą się dobrym stanem zdrowia i prawidłową masą ciała.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) donosi, że 78 procent pacjentów z koronawirusem, którzy zostali przyjęci na oddziały intensywnej opieki medycznej (OIOM), cierpiało na "schorzenia podstawowe", takie jak cukrzyca, choroba sercowo-naczyniowa lub przewlekła choroba płuc.

Obecnie, Nowy Orlean jest miastem w Ameryce o najwyższym współczynniku otyłości, cukrzycy i chorób wywołanych przez wysokie ciśnienie krwi. Do szpitali w Luizjanie trafiają całe rodziny, które znajdują się na oddziałach intensywnej terapii i  mają te same przewlekłe choroby.

W artykule mówimy o: Zdrowie