Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Koronawirus – otyłość powodem wysokiej śmiertelności w USA

Koronawirus – otyłość powodem wysokiej śmiertelności w USA
Jak się okazuje, otyłość znacznie zwiększa ryzyko śmierci z powodu koronawirusa, co przynajmniej częściowo wyjaśnia, dlaczego śmiertelność w Ameryce jest tak wysoka.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 350 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, niestety blisko 11 tyś osób zmarło.

Dlaczego tak się dzieje?

Jak pokazują statystyki, śmiertelność związana z wirusem i chorobą COVID-19 jest w Nowym Orleanie siedmiokrotnie wyższa, niż w Nowym Jorku, a nawet dziesięciokrotnie wyższa, niż w Seattle. Zdaniem lekarzy i lokalnej służby zdrowia przyczyną takiego obrotu spraw jest otyłość. Nadmierna masa ciała i związany z nią stan zdrowia pacjentów jest największym problemem i czynnikiem zwiększającym ryzyko zakażenia i śmierci.

Mieszkańcy Nowego Orleanu cierpią na znacznie wyższe wskaźniki nie tylko otyłości, ale także cukrzycy i nadciśnienia, niż mieszkańcy innych stanów. Nie tylko Nowy Orlean, ale cała Luizjanę wyróżnia wysoki wskaźnik otyłości, a także wysokie wskaźniki cukrzycy i nadciśnienia. To wyjaśnia, dlaczego cukrzyca była współistniejącą chorobą w 40 procentach dotychczasowych zgonów, otyłość w 25 procentach zgonów, przewlekła choroba nerek w 23 procentach zgonów, a problemy z sercem w 21 procentach zgonów.

Do tej pory około 97 procent zgonów z powodu koronawirusa w stanie Luizjana, miało miejsce u osób z wymienionymi wcześniej schorzeniami, co potwierdza wiarygodność przekonania, że wirus ten jest najbardziej niebezpieczny dla osób, które nie cieszą się dobrym stanem zdrowia i prawidłową masą ciała.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) donosi, że 78 procent pacjentów z koronawirusem, którzy zostali przyjęci na oddziały intensywnej opieki medycznej (OIOM), cierpiało na "schorzenia podstawowe", takie jak cukrzyca, choroba sercowo-naczyniowa lub przewlekła choroba płuc.

Obecnie, Nowy Orlean jest miastem w Ameryce o najwyższym współczynniku otyłości, cukrzycy i chorób wywołanych przez wysokie ciśnienie krwi. Do szpitali w Luizjanie trafiają całe rodziny, które znajdują się na oddziałach intensywnej terapii i mają te same przewlekłe choroby.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.