IDZIEMY RAZEM PO TWOJĄ FORMĘ! 40% RABATU NA PLAN DIETETYCZNY I TRENINGOWY! SKORZYSTAJ Z KODU "40PT"

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Piwo zwiększa poziom magnezu we krwi

O ile reklam wychwalających wpływ spożywania suplementów magnezowych na zdrowie z roku na rok systematycznie przybywa, o tyle piwo jeszcze podobnej reklamy się nie doczekało. Pewnie to i dobrze, bo w wypadku „browarka” łatwo stracić umiar, warto jednak wiedzieć, że pewne, niewielkie ilości tego trunku, w świetle najnowszych badań naukowych mogą wywoływać korzystny wpływ na zdrowie między innymi za sprawą magnezu czy innych elektrolitów zawartych w tym złocistym napoju.

O tym, że alkohol to trucizna wiadomo powszechnie, coraz głośniej mówi się jednak o tym, że symboliczne jego ilości w diecie, mogą przynieść więcej korzyści niż szkód. Oczywiście nikt nie namawia do spożywania lampki szampana „za kołkiem”, ale kieliszek wina wychylony do obiadu, czy butelka piwa wypita z kolegami przy meczu…

No właśnie, jeśli jakiś napój alkoholowy zbiera laury to jest to głównie czerwone wino, wspomina się o tym sporo w TV, prasie, książkach. Trudno raczej znaleźć artykuł opisujący korzyści zdrowotne wynikające z picia wódki czy piwa. Czy to aby na pewno sprawiedliwe?

Naukowcy z Wydziału Farmaceutycznego, Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie postanowili przeprowadzić pewien eksperyment i grupie pięćdziesięciu dwóch mężczyzn stabilnych klinicznie, po operacji kardiologicznej, którzy rzadko zaglądają do kieliszka zafundowali albo mały kufel piwa (330 ml / 20 mg etanolu), albo wodę mineralną dostarczającą identycznej ilości magnezu, sodu, wapnia i potasu, co „browar”. Następnie zbadano poziom elektrolitów w jednej i drugiej grupie.

Jak się okazało, osoby, które wypiły piwo miały zdecydowanie wyższy poziom magnezu w osoczu niż osoby, które piły wodę. Mechanizm tej zależności nie jest poznany, ale można przypuszczać, że spożywanie umiarkowanych ilości piwa wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie układu krążenia. Tak więc „na zdrowie”.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.