Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Produkty spożywcze, które nas postarzają

Produkty spożywcze, które nas postarzają
Nie ma wątpliwości, że zdrowy styl życia sprawia, że nie tylko czujemy się lepiej, ale także wyglądamy korzystniej. Regularna aktywność, zdrowe jedzenie, odpowiednia ilość snu — to wszystko może sprawić, że będziemy wręcz emanować blaskiem i świeżością, i co warto zaznaczyć — dłużej zachowamy młodość.

A skoro niektóre pokarmy sprzyjają młodemu wyglądowi, to są też i takie, które mogą nas postarzać. Chodzi głównie o ich wpływ na naszą cerę. Poznajmy je, żeby móc podejmować lepsze decyzje.

Ostre jedzenie

Pikantne potrawy powodują, że naczynia krwionośne mogą pękać, co prowadzi do przebarwień na twarzy. Jeżeli masz trądzik na twarzy, to ostre jedzenie może zaostrzyć objawy. Ponadto podnosi się temperatura ciała i organizm wydziela pot, żeby się schłodzić. A kiedy pot miesza się z bakteriami na skórze, może powodować powstawanie jeszcze większe ilości wyprysków i plam.

Margaryna

Twoja skóra jest największym organem w Twoim ciele i wszystko, co jesz, ma na nią wpływ. Większość margaryn zawiera tłuszcze trans, które podnoszą poziom „złego” cholesterolu, obniżają „dobry” i powodują stany zapalne w całym ciele. Wiąże się to z chorobami serca i udarem — dwoma stanami, które mogą nadać wygląd starzejącej się osoby.

Napoje gazowane i energetyczne

Im więcej napojów gazowanych i energetycznych spożywasz, tym szybciej starzeją się komórki w Twoich tkankach. Mają najczęściej bardzo dużo kalorii i dodatku cukru. W połączeniu z bakteriami w jamie ustnej wytwarza się środowisko, które niszczy szkliwo zębów i powoduje próchnicę. Nie trzeba chyba dodawać, że cukier i nadmiar kalorii prowadzą do nadwagi, zwiększając ryzyko wielu chorób.

Alkohol

Choć wypicie kolorowego drinka z parasolką może nam poprawić nastrój i umilić wieczór, to wiedz, że może mieć też negatywny wpływ na Twoje zdrowie i wygląd. Alkohol odwadnia i oddziałuje także na wygląd skóry, która zawiera ponad 60% wody. Jeśli często bawisz się przy drinku czy lampce wina, wówczas Twoja skóra nie będzie w stanie bronić się przed wysuszeniem i zmarszczkami.

Przetworzone mięso

Przetworzone mięso, takie jak kiełbasa, kabanosy, parówki i różnego rodzaju wędliny są wędzone, peklowane lub solone. Procesy te mają zapewnić im dłuższy czas przechowywania i intensywniejszy smak. I choć dla wielu z nas są dość smaczne, to mogą też być niebezpieczne. Dodane konserwanty mogą powodować stany zapalne, które prowadzą do ogólnego „zmęczenia” organizmu.

Smażone jedzenie

Smażenie odbywa się zwykle na tłuszczu, a większość ludzi niekoniecznie potrafi dokonać wyboru, jakiego tłuszczu użyć do danej potrawy i czasu smażenia. Koniec końców smażymy zbyt długo na tłuszczach, które się do tego nie nadają, przez co wytwarza się wiele wolnych rodników i innych cząsteczek, które uszkadzają komórki naszego organizmu, także skóry. Nie trzeba chyba mówić, że wszelkiego rodzaju smażalnie, bary szybkiej obsługi, często nie dbają o jakość tłuszczu.

Wypieki

To, że coś nie jest smażone a np. pieczone, nie oznacza, że Ci służy. Wypieki takie jak ciastka i ciasta też są bogate w tłuszcz i oczywiście cukier. Wszystko to może powodować m.in. cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, próchnicę i stany zapalne.

Syrop kukurydziany o dużej zawartości fruktozy

Chemiczny kuzyn cukru stołowego — syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy — słodzi napoje gazowane i napoje owocowe. Zakłóca także zdolność organizmu do wykorzystywania miedzi, która pomaga w tworzeniu kolagenu i elastyny (utrzymują zdrową skórę). Jak to syrop, jest również pełen kalorii i naraża Cię na cukrzycę i choroby serca.

Podsumowanie

Jeśli chcesz wyglądać młodo, postaw na regularną aktywność, wysypianie się, a także zdrową i odżywczą dietę. Staraj się też unikać powyższych produktów, które mogą sprawić, że Twoja skóra wygląda starzej.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.