Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Seks jak sport – działa prozdrowotnie

Seks jak sport – działa prozdrowotnie
Życie seksualne, niezależnie od tego, czy jesteśmy z niego zadowoleni czy też nie, jest najczęściej tematem wstydliwym, krępującym, takim, o którym się „nie mówi” w towarzystwie. A przecież seks jest, podobnie jak odczuwanie pragnienia i głodu, całkowicie naturalnym instynktem biologicznym. Jeżeli popęd seksualny nie zostanie zaspokojony, to może być przyczyną problemów o podłożu psychologicznym, a na pewno stanie się przyczyną frustracji i poczucia niespełnienia.

Seks odgrywa istotną rolę w związku, można rzec, że jest jednym z jego fundamentów. Jednak, gdybyśmy nie zwracali uwagi na tę jego rolę, to można byłoby śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że jest to po prostu zdrowy intensywny wysiłek fizyczny – podobnie jak podczas ćwiczeń krew w żyłach płynie szybciej, puls się zwiększa, oddech przyspiesza. Dodatkowo satysfakcjonujące życie seksualne w znacznym stopniu wpływa na postrzeganie własnej osoby, pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Sportowcy vs “kanapowcy”

Osoby, które regularnie trenują, są bardziej sprawne, poprzez co i dzięki czemu mają bardziej udane i satysfakcjonujące życie seksualne niż ci, którzy większość życia spędzają przed telewizorem z pilotem w jednej ręce i niezdrowymi przekąskami w drugiej. Taki stan rzeczy jest wynikiem lepszej kondycji, samoakceptacji ludzi ćwiczących. „Kanapowcy”, poprzez swoje lenistwo i złe nawyki, borykają się bardzo często ze wszelkiego rodzaju problemami zdrowotnymi. Do najczęściej występujących można zaliczyć nadmierną masę ciała, czyli otyłość, nadciśnienie, problemy z układem sercowo – naczyniowym i, co się z tym bezpośrednio wiąże, problemy z potencją.

Siedzący tryb życia i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej sprzyja także pojawieniom się stanów depresyjnych, wahaniom nastrojów, kompleksom.

Dlatego tak ważna jest regularny ruch, która pozytywnie wpłynie na zdrowie, i co się z tym ściśle wiąże, na życie seksualne.

Warto podkreślić, że o ile umiarkowana aktywność fizyczna doskonale wpływa na seks, o tyle bardzo intensywne, długotrwałe i wycieńczające organizm treningi połączone z katorżniczą, niskokaloryczną dietą mogą mieć negatywny wpływ na życie seksualne, a nawet prowadzić do zaburzeń.

Udane życie seksualne niesie za sobą szereg korzyści:
 

  • Sprzyja lepszej koncentracji i większej aktywności mózgu

  • Wpływa na zmniejszenie poziomu kortyzolu - hormonu stresu

  • Wpływa na poprawę odporności organizmu

  • Zmniejsza ryzyko zawału u mężczyzn

  • Orgazm niesie za sobą relaks, lepszy i głębszy sen

  • Przeciwdziała stanom depresyjnym

  • Pozwala dłużej cieszyć się młodym wyglądem (regularny seks 3 razy w tygodniu odmładza o nawet 10 lat)

  • Sprzyja samoakceptacji, “leczy” z kompleksów

  • Jest wyjątkowo przyjemnym sposobem spalania kalorii

Więc

Jak nietrudno zauważyć seks i sport są ze sobą ściśle powiązane i – odpowiednio „wykorzystane” – mogą przyczynić się do bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego. Pamiętajmy, że w obu dziedzinach należy mierzyć siły na zamiary, by nie przeforsować organizmu.

Udany seks oraz regularne treningi pozwolą utrzymać ciało i duszę w lepszej kondycji, zapobiegną depresji, będą zapobiegały otyłości oraz wielu innym chorobom.

 

W artykule mówimy o: Zdrowie Seks

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: