Warto pamiętać o odpowiedniej podaży wapnia. Jak wskazują badania, znaczna część Polaków nie dostarcza właściwej dawki tego pierwiastka z konwencjonalnej żywności. Co prawda jest to niezależne od pory roku, ale biorąc pod uwagę fakt, że dość często spotkać można preparaty zawierające i wapń i witaminę D, zakup takiego suplementy wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza przy niskim udziale w jadłospisie produktów mlecznych. W okresie zimowym zazwyczaj mniej jemy zielonych warzyw, które również są cennym źródłem wapnia.
Potas również należeć może do deficytowych składników diety. Zwłaszcza w okresie zmniejszonego spożycia owoców i warzyw. Dobrym źródłem pokarmowym tego pierwiastka są m.in. ziemniaki. Wiele osób uważa ziemniaki za niepożądany element diety. Tymczasem opinia, zgodnie z którą są one nadzwyczaj tuczące i nie zawierają żadnych cennych składników odżywczych jest niesprawiedliwa.
Ziemniaki, zwłaszcza gotowane na parze w mundurkach, są bardzo dobrym źródłem witaminy C i potasu. Warto postawić na odpowiednio wysoką podaż potasu z diety, ponieważ suplementy zawierają go zazwyczaj bardzo niewiele.
Kondycję psychofizyczną w okresie jesienno-zimowym wspomóc może także magnez. Już niewielkie obniżenie spożycia magnezu może doprowadzać do pogorszenia nastroju, problemów ze snem i niekorzystnych objawów ze strony układu krążenia.
Nasiona takie jak pestki dyni, a także kakao czy wody mineralne stanowić mogą cenny element diety. Suplement zawierający magnez i witaminę B6 brany przed snem stanowić może rozwiązanie bardzo pomocne dla osób, które nie dostarczają odpowiedniej ilości tego pierwiastka z diety.