Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Tabletka na wszystko

Tabletka na wszystko
Jadąc samochodem przeskakuję z jednej stacji radiowej na kolejną, słuchając reklamy za reklamą, nie mogę obejść się wrażeniu, że żyjemy w czasach tabletki na wszystko. Problemy z erekcją? Łyknij tabletkę. Nadmierny apetyt? Łyknij tabletkę. Brak apetytu? Łyknij tabletkę. Kaszel palacza? Łyknij tabletkę. Najadłeś się tak, że brzuch Ci pęka? Łyknij tabletkę. Masz problemy z toaletą? Łyknij tabletkę. Przytyło Ci się zimą, spodnie się nie dopinają i nie mieścisz się w sukienkę? To żaden problem. Łyknij tabletkę.

Rozumiem, że producentom zależy na tym, by produkty te sprzedać, a więc sprawić, aby konsument uwierzył w ich skuteczność, Producent nie ma potrzeby umieszczania na opakowaniu czy też w reklamie informacji, że równie dobrze możesz zadbać o siebie poprzez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Biznes to biznes.

Smutne a zarazem przerażające jest jednak to, że większość z nas żyje w przekonaniu, że jest albo będzie tabletka na wszelkie, nie tylko fizyczne dolegliwości. Wydaje się nam, że wszystko można załatwić za pomocą pigułki. Wystarczy pójść po receptę, wykupić leki i wszystkie problemy znikną. Łącznie z niechcianych tłuszczem z brzucha oraz smutkiem i przygnębieniem.

My ludzie, tak łatwo i szybko chcemy załatwiać swoje dolegliwości. Najlepiej mniejszą lub większą dawką jakiejś substancji chemicznej, która reklamuje piękna blondyna w telewizji.

Szczególnie porusza mnie niezmiennie reklama środka wspomagającego odchudzanie. Producent zapewnia szybką i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Nadmiar kilogramów po zimie to żaden problem, wystarczy, że kupisz preparat wspomagający odchudzanie. Wówczas szybko i skutecznie schudniesz.

Wiele osób wierzy w cudowne działanie takich środków. Myślą, że wystarczy jedynie łykać takie kapsułki, a efekty przyjdą same. Niestety jeżeli dodatkowo nie zmienimy swojej diety oraz nie wprowadzimy aktywności fizycznej, efektów możemy się nigdy nie doczekać.

Brak efektów budzi rozczarowanie. Osoba bierze suplement, a waga nie spada lub spada zbyt wolno. W reklamie wszystko wyglądało tak łatwo.

Stosowałam produkt X. Niestety na mnie zupełnie nie działa. Strata pieniędzy!”.

Różnego rodzaju tabletki i inne specyfiki mamy dosłownie na wszystko. Aż dziw bierze, że nadal umieramy, a każdy nie jest szczupły i piękny.

Cytując Szymborską „Jestem pastylką na uspokojenie.[…] Wiem, co robić z nieszczęściem, jak znieść złą nowinę, zmniejszyć niesprawiedliwość, [..] Na co czekasz -zaufaj chemicznej litości. Sprzedaj mi swoją duszę. Inny się kupiec nie trafi. Innego diabła nie ma.”

Tak więc nie, nie wystarczy łykać tabletki by być szczupłym, pięknym i szczęśliwym. Jeśli chcesz coś osiągnąć musisz dać coś od siebie. Wysilić się, zmienić coś. Jeśli zależy Ci na zdrowiu, dobrym samopoczuciu i efektach, skończ z naiwną wiarą w to, że formę zrobi za ciebie termogenik. Zamiast wydawać na niego pieniądze, zainwestuj je w karnet na siłownię i pomyśl o tym, co jesz. Jeśli będziesz konsekwentny, efekty będą niewspółmierne do tych, które mogą dać Ci tabletki.