Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zaplanuj aktywne wakacje

Wakacje coraz bliżej. Część osób już dawno zaplanowała urlop, część dopiero planuje wakacyjne wyjazdy. Urlop to idealny czas by wypocząć, odsapnąć od pracy, odstresować się, wyspać, złapać promienie słoneczne. Urlop nie musi jednak oznaczać przesiadywania całymi dniami na kocu na plaży lub spania do południa przez całe dwa tygodnie. Zaplanuj wakacje tak, by wypocząć, ale i skorzystać z nich jak najwięcej.

Z pewnością wizja wysypiania się i beztroskiego nic nierobienia przez dwa tygodnie brzmi kusząco i może się nam przysłużyć, zwłaszcza naszej psychice. Taka forma urlopu nie sprawi jednak, że wrócimy do pracy pełni sił i zapału. Warto choć częściowo spędzić urlop aktywnie. Nie chodzi tu o ekstremalne sporty i nadludzkie przemęczanie się. Warto postawić na rekreacyjne formy aktywności ruchowej. Taka forma spędzania wolnego czasu sprzyja regeneracji o wiele bardziej niż leniuchowanie na kanapie.

Przykładowo spędzanie urlopu nad wodą nie musi oznaczać jedynie opalania się na leżaku. Pływanie, plażowa piłka siatkowa, spacery wzdłuż brzegu to tylko kilka pomysłów, jakie możemy wdrożyć.

O tym jak będziemy spędzać czas warto pomyśleć już wtedy, gdy planujemy wyjazd.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie wyjazdu, na który zabieramy rowery lub rolki. W większości kurortów turystycznych możemy wypożyczyć rowery na miejscu. Wycieczki rowerowe dają świetną możliwość zwiedzania całej okolicy.

Poniżej przedstawiam kilka ciekawych pomysłów na aktywny wypoczynek.

Spływ kajakowy

Jeśli zbierzemy grupę przyjaciół i udamy się na kilkudniowy spływ kajakowy uda nam się połączyć aktywne spędzenie czasu w gronie znajomych z przebywaniem wśród natury. Spływy kajakowe organizowane są zarówno na trasach łatwych, jak i trudniejszych dla osób posiadających już pewne doświadczenie i umiejętności.

Trzydniowy spływ to koszty rzędu 90 zł na osobę. Dodatkowo płatny jest przewodnik bądź instruktor.

Objazdowa wycieczka rowerami

Jedną z ciekawych opcji jest podróż promem do Szwecji. Tam czekają na nas przygotowane trasy rowerowe prowadzące przez piękno szwedzkiej natury. Rajd po szwedzkich trasach to przyjemność dla każdego, bez względu na wiek, kondycję i doświadczenie. Przepłynięcie promem wraz z rowerem w tę i z powrotem to koszt rzędu 180zł.

Windsurfing nad polskim morzem

Windsurfing – kojarzy się z Hawajami, gdzie „ujeżdżane” są najbardziej znane i największe fale zwane „Jaws”… Jeśli marzą Ci się wakacje spędzone na campingu z całymi dniami spędzonymi nad wodą i nauką windsurfingu, powinieneś zaplanować urlop w Chałupach. Indywidualny kurs nauki w grupie dwuosobowej obejmujący 10h oraz wypożyczenie sprzętu to koszt około 300zł.

Górskie wyprawy

Polskie góry oferują wiele możliwości. Tatry, Bieszczady, Beskidy czy Góry Świętokrzyskie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na terenie Polski znajduje się aż 28 szczytów należących do Korony Polskich Gór i wiele atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Piesze wędrówki po górach to możliwość aktywnego spędzenia czasu i podziwiania pięknych widoków.

Atrakcje sportowe/Biegi miejskie/górskie

Jeśli nie planujesz nigdzie wyjeżdżać, sprawdź co dzieje się w Twoim mieście lub okolicach. Imprezy sportowe, biegi miejskie lub górskie, to tylko część możliwości, z jakich możemy skorzystać.

To jak spędzasz czas wolny, w tym urlop, zależy tylko od Ciebie. Możliwości jest wiele.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.