Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zatrzymaj młody wygląd na dłużej

„Kobieta zalotna sądzi, że czas i lata pokrywają zmarszczkami i niszczą twarze tylko innych kobiet” – te słowa, wypowiedziane wieki temu przez Jean de La Bruyere, można uznać za aktualne i to nie tylko w odniesieniu do płci pięknej. Wielu z nas wydaje się, że starzeją się wszyscy inni, a nasza uroda nie przemija, czas się zatrzymał. I nadchodzi ten moment, gdy któregoś dnia spoglądamy po nieprzespanej nocy w lustro… i widok, delikatnie mówiąc, odrobinę nas zaskakuje. Pojawiające się zmarszczki, szara cera, worki i sińce pod oczami, rozszerzone pory lub też mocno przesuszona skóra.

Czy istnieją sposoby, by zadbać o skórę i dłużej cieszyć się jej młodym wyglądem? Bez wątpienia. Kilka z nich możemy otrzymać całkowicie za darmo. Za inne zaś – niestety – trzeba słono zapłacić ;-)

Starzenie się – naturalna kolej rzeczy

Wraz z upływem lat włókna kolagenowe skóry są coraz mniej elastyczne, zmniejszeniu ulegają możliwości regeneracyjne, zmniejszają się gruczoły łojowe, poprzez co skóra staje się cienka, sucha – u osób bardzo dojrzałych czasami cieniusieńka jak pergamin – zwiotczała, podatna na powstawanie zmarszczek. Należy pamiętać, że z upływającym czasem nie wygramy, nie cofniemy zegara o kilkanaście lat. Jednak odpowiednie traktowanie skóry, pielęgnacja z pewnością wpłyną korzystnie na wygląd.

Wg niektórych w procesie „odmładzania” dozwolone są wszystkie metody, które działają… Teoretycznie nie sposób się z takim stwierdzeniem nie zgodzić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nadmiar zabiegów (lifting, botoks, chirurgia plastyczna) może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Skóra co prawda zostanie odmłodzona, jednak twarz zacznie wyglądać karykaturalnie, bez wyrazu.

Chcesz zachować młody wygląd? O tych zasadach nie możesz zapomnieć!

Widoczne oznaki starzenia pojawiają się u kobiet w okolicach 30-go, u mężczyzn 35-go roku życia. Początkowo u większość osób wystarczy przestrzeganie niżej wymienionych zasad, czyli nieinwazyjna, “bezigłowa” pielęgnacja i unikanie niezdrowych zachowań..

  • Dbaj o odpowiednią ilość snu.

  • Używaj kosmetyków dobranych do rodzaju skóry i potrzeb. Wybieraj preparaty naturalne, z dużą ilością substancji czynnych, małą ilością składników konserwujących, alkoholu. Jeżeli masz problemy z rozszerzonymi porami i skłonność do ich „zapychania”, koniecznie zwracaj uwagę na obecność substancji komedogennych (zaskórnikotwórczych)

  • Dobrze skomponowana dieta w znacznym stopniu wpływa na to, jak wygląda skóra. Nie bez kozery mówi się „jesteś tym, co jesz”. Słodycze, chipsy, naszpikowane cukrem produkty dumnie określane mianem „fitness” – np. płatki śniadaniowe, pozornie zdrowe masło czekoladowe – odżywiając się w ten sposób nie mamy co liczyć na korzystny wygląd skóry.

  • Ryby, mięso, jaja, zdrowe tłuszcze, owoce, warzywa, dobrej jakości węglowodany koniecznie powinny zagościć na twoim talerzu. Nie wierzysz? Wprowadź zmiany żywieniowe i daj sobie 2 miesiące na zaobserwowanie zmian. Zobaczysz, jak szybko dostrzeżesz różnice!

  • Ćwicz regularnie, staraj się dużo przebywać na świeżym powietrzu.

  • Unikaj stresu.

  • Używkom powiedz zdecydowanie “NIE” - nikotyna, alkohol z pewnością nie przyczynią się do
  • poprawy wyglądu

  • Stosuj kosmetyki z filtrem UV, unikaj długiego przebywania na słońcu bez wcześniejszego zabezpieczenia skóry odpowiednim preparatem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.