Elektryczne stymulatory brzucha- cuda na kiju

Pewnie każdy z was to widział – elektryczne pasy i inne wynalazki służące, wg reklam, budowaniu mięśni, m.in. brzucha oraz spalaniu tłuszczu. Niestety, z samego założenia, są to pieniądze wyrzucone w błoto. Dlaczego? Wygląd twojego brzucha w największej mierze zależy od ... od redukcji tkanki tłuszczowej w całym organizmie, nie od wykonywania ćwiczeń rodzaju „brzuszków” czy używania elektrycznych pasów! Tak więc, zamiast inwestować w nie-działające wynalazki - musisz wdrożyć dietę, odpowiedni trening siłowy oraz aerobowy/interwałowy (bieganie, marszo-biegi, ćwiczenia siłowe, pływanie, skoki, crossfit itd.).

Niestety, redukcja tłuszczu niesie ze sobą ciężką pracę – więc ludzie szukają dróg na skróty kupując „cudowne urządzenia" pokroju elektrycznych stymulatorów, „magiczne pigułki" na spalanie tłuszczu i inne suplementy diety. Po kilku miesiącach okazuje się, że spodziewanych efektów stosowania wymienionych wyżej produktów nie ma, za to handlarze wzbogacili się na kolejnym, naiwnym kliencie.

Gdyby uzyskanie wyrazistych mięśnie było tak proste – każdy człowiek mógłby wyglądać, jak osoby z reklam wymienionych pasów, magicznych tabletek odchudzających czy innych elektro-stymulujących gadżetów. Co więcej – samo pobudzanie mięśni brzucha – wcale nie oznacza, że brzuch nabierze efektownego wyglądu! Wręcz przeciwnie – można mieć potężne mięśnie brzucha, poświęcić setki godzin na treningi rodzaju „aerobiczna 6 weidera" czy „ABS" – jeśli mięśnie brzucha będą przykryte warstwą tłuszczu – cała praca na marne. Samo ćwiczenie brzucha daje niewiele jeśli chodzi o zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, a już poprzez elektro-bodźce –jest to strata czasu, pieniędzy i zdrowia.

Jedyna droga do uzyskania widocznych i efektownych mięśni brzucha to wielomiesięczna, ciężka praca nad swoją sylwetką. Jeśli szukasz szybkiej poprawy, bez wysiłku – użyj programu graficznego np. photoshopa. Innego rozwiązania nie ma. Przy okazji uczulam na reklamy –nader często wykorzystuje się w nich zaawansowane programy graficzne, w celu stworzenia fotografii „przed" i „po" zastosowaniu cudownego produktu. Postęp technologii sprawia, że montaż i efekty cyfrowe dotyczą także filmów video. Reklama nie może być więc źródłem informacji o efektywności produktu.

Największe znaczenie w procesie redukcji tłuszczu będzie miała zbilansowana dieta (ujemny bilans kalorii), dostarczanie odpowiedniej ilości białka, tłuszczy i węglowodanów (złożonych). Niestety, to czy będziesz mieć widoczne mięśnie brzucha w największej mierze zależy od twojego trybu życia, diety (w szczególności: ile spożywasz cukrów prostych, tłuszczy nasyconych – niezdrowej żywności), aktywności fizycznej, wieku, predyspozycji (genów). Wiele osób nie jest w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki, choć zawsze możliwa jest poprawa.

Co gorsza – stosowanie elektrycznych stymulatorów może być groźne dla zdrowia. Tanie urządzenia nie są dokładnie wykonane czy certyfikowane. Zaczerwienienia skóry, podrażnienia to najczęstszy skutek ubocznych, nieznany jest też długofalowy wpływ na zdrowie podobnych konstrukcji. Osoby z problemami z sercem, po wszczepieniu rozrusznika – mają wręcz zakaz stosowania podobnych urządzeń.

Nie należy stosować elektrycznych stymulatorów brzucha nawet jako uzupełnienia do klasycznego treningu. O wiele zdrowsze będzie wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych i wdrożenie treningu.