Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

16 sygnałów świadczących o tym, że Twój trener personalny jest do bani

16 sygnałów świadczących o tym, że Twój trener personalny jest do bani
W końcu znalazłeś motywację do rozpoczęcia treningów. Kupiłeś nowe buty i poszedłeś na siłownię. Odkryłeś jednak, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Zdecydowałeś się na trenera personalnego. Jak jednak znaleźć tego jedynego? Są pewne symptomy świadczące o tym, że trener marnuje twój czas, pieniądze i energię.

Nie potrafi wyjaśnić, na czym polega ćwiczenie

Jeżeli nie rozumiesz danego ćwiczenia, to jak je wykonać? Jeżeli trener próbuje mówić do ciebie, używając encyklopedycznych zwrotów, których nie rozumiesz, z pewnością się nie dogadacie – aby dobrze trenować, powinieneś wiedzieć, po co podejmujesz się danego ćwiczenia.

Nie dostajesz od niego zadań domowych

Owszem, trener pracuje z tobą przez 3-4 godziny tygodniowo, jednak co z pozostałymi godzinami? To, co robisz w trakcie treningu, powinno ci pomóc osiągnąć cele również poza sesjami treningowymi. Dobry trener da ci zadanie domowe.

Nie monitoruje twojego treningu

Z pewnością nie jesteś jedynym jego klientem. Jaka jest więc szansa, że zapamięta on wszystko to co istotne? Trener powinien prowadzić za ciebie dziennik, w którym odnotowuje osiągnięte przez ciebie rezultaty, liczbę powtórzeń i ogólne komentarze na temat twojej sesji – pozwoli to na lepsze dostosowanie treningu do twoich postępów.

Bezustanna tabata

Tabata wykonywana odpowiednio może być świetnym sposobem do zwiększenia sprawności i pomocna w utracie zbędnych kilogramów. Jednak jej ciągłe wykonywanie jest doskonałym sposobem na kontuzję, przetrenowanie oraz niechęć do kontynuowania treningów.

Siedzi z telefonem podczas treningu

Chyba najbardziej irytujący podpunkt. Jeżeli twój osobisty trener odczytuje wiadomości podczas zajęć, prowadzi rozmowy i sprawdza media społecznościowe, jest po prostu beznadziejny. Płacisz mu za to, aby twój trening był efektywny, bezpieczny, profesjonalny oraz za to, aby poświęcał ci czas.

Zajmuje się wyłącznie liczeniem twoich powtórzeń

Twój osobisty trener jest do bani, jeśli bardziej martwi się liczeniem powtórzeń niż sprawdzeniem techniki. Liczenie powtórzeń jest twoją pracą, a zadaniem trenera jest upewnianie się, że wykonujesz ćwiczenie poprawnie i bezpiecznie. Dobry trener bierze udział w ćwiczeniu, sprawdza technikę pod każdym kątem, nie tylko liczy do 10.

Mówi więcej niż trenujesz

W twojej głowie powinno zapalić się czerwone światełko, jeżeli przerwy na treningu z minutowych zamieniają się w pięciominutowe z powodu wywodów twojego trenera.

Brak wsparcia dla twojego rozwoju

Trener powinien uczyć cię jak zrobić coś dla siebie – powinien polecać ci książki, blogi, dzielić się odpowiednimi przepisami kulinarnymi. Dobry trener żyje zgodnie z zasadą „spraw, aby klient cię potrzebował”.

Wszystko wydaje się być w locie

Czy twój trener sprawia wrażenie nieprzygotowanego? Jeżeli zauważysz jego postawę w stylu „jakie by tu ćwiczenie wybrać” zrezygnuj z jego usług.

Robisz wyłącznie cardio

Jeśli twój trener spędza godzinę twojego treningu na obserwowaniu ciebie, kiedy biegasz na bieżni, to znak, że marnujesz czas. Twoje sesje są po to, aby razem trenować, wzmacniać ciało i uczyć się nowych technik.

Nie praktykuje tego, co sam głosi

Nie znaczy to, że wyznacznikiem klasy trenera jest sześciopak. Dobry trener nie musi być Adonisem, jednak jego sylwetka powinna wyglądać zdrowo. Jak chce pomóc ci ćwiczyć, skoro sam nie ma nic do czynienia z siłownią?

Nie mówi nic o odżywianiu

Trener powinien kłaść nacisk na to co jesz. Odżywianie, regeneracja i trening to składowe sukcesu i każdy z nich jest tak samo ważny, a dopiero ich połączenie wróży sukces. Jeśli trener nie koncentruje się na tym, abyś wykonał właściwą pracę poza siłownią, nic nie osiągniesz, gdy jesteś na siłowni.

Uznaje tylko jedną rację — swoją

Każdy człowiek różni się od siebie stylem życia, budową ciała, preferencjami dotyczącymi treningu. Widząc, że każdy klient wykonuje dokładnie ten sam program, zastanów się, czy jest to ktoś, kto chce dla ciebie jak najlepiej.

Nie wykonuje pomiarów

Jeżeli jedynym pomiarem, jaki wykona trener, jest postawienie cię na wadze przed pierwszym treningiem, to za mało. Dobry prowadzący powinien mieć odnotowane twoje wymiary, aby wiedzieć, czy jego plan treningowy jest skuteczny.

Nie bierze udziału w szkoleniach lub kursach

Wiedza dotycząca treningu cały czas idzie do przodu. Wiele metod treningowych sprzed kilku lat mogą okazać się już nieskuteczne lub wręcz szkodliwe (czasy wyciskania na klatkę z głową w dół powinny dawno odejść do lamusa). Dodatkowo im większy zakres ćwiczeń tym trening będzie atrakcyjniejszy i skuteczniejszy.

Nie osiągasz rezultatów

Jeżeli twoja sprawność nie wzrasta, trener powinien spróbować dojść do tego gdzie leży przyczyna tej sytuacji. Twój rezultat jest najbardziej wymiernym sposobem oceny tego, czy trener jest dobry. Oczywiście, jeżeli po każdym treningu pozwalasz sobie na fast foody, to twoja wina!

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.