Diety pudełkowe, czyli catering dietetyczny, mogą znacząco ułatwić życie osób, które nie mają czasu na gotowanie, lub nie potrafią gotować, a także osób, które nie potrafią zbilansować swojej diety i / lub nie potrafią jej kontrolować.
Osoby podejmujące współpracę z firmą cateringową niekiedy zastanawiają się nad rzetelnością wyliczeń firmy w kontekście kalorii i składników odżywczych w przygotowywanych i dostarczanych potrawach. W większości przypadków nie powinno to budzić wątpliwości z dwóch względów.
Rosnąca popularność
Jednym z powodów, dla których firmy dostarczające pudełkowe diety sportowe powinny starać się o jak najwyższą rzetelność doboru składników potraw i prawidłowe bilansowanie jadłospisów jest fakt, że na rynku jest obecnie duża konkurencja.
Aby przyciągnąć i utrzymać przy sobie klientów firmy cateringowe muszą dbać o jakość serwowanych posiłków oraz dokładność szacowanych zawartości składników odżywczych. Prawidłowa podaż kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczy może warunkować efekty stosowanej diety, a pomoc właśnie w tym kontekście jest głównym celem firm dostarczających posiłki w pudełkach.
Brak rzetelności w wyliczaniu wartości odżywczej posiłków może poskutkować utratą klientów i brakiem możliwości utrzymania się na rynku.
Stała wielkość porcji
Bardzo ważnym elementem w kontrolowaniu finansów firmy zajmującej się dietą pudełkową jest pilnowanie stałości wielkości porcji. Tylko na podstawie wystandaryzowanych porcji można pilnować opłacalności biznesu i wielkości zysków z konkretnych potraw oraz całych jadłospisów, ponieważ jest to potrzebne m.in. do wyliczenia zapotrzebowania kuchni na surowce do przygotowania posiłków. Z tego względu firmy dostarczające pudełkowe diety sportowe powinny starać się o utrzymanie kaloryczności i zawartości składników odżywczych w posiłkach na stałym poziomie. Tylko w ten sposób można utrzymać wysoką jakość świadczonych usług.
Ważne to jest również z dietetycznego punktu widzenia. Otóż klient posiadając posiłki o ustalonej kaloryczności i wystandaryzowanej wielkości potraw łatwo może oszacować, czy dana podaż substancji odżywczych zapewnia warunki do budowania masy mięśniowej lub redukcji tkanki tłuszczowej.
Jeżeli przy kaloryczności, którą producent przypisuje do danego jadłospisu, nie pojawiają się oczekiwane efekty, można spróbować jadłospisów o wyższej lub niższej podaży składników odżywczych.
Kwestia smakowitości
Tutaj może powstać mała wątpliwość... Szef firmy swoje, a kucharz swoje, gdyż jego praca oceniana jest pod względem smakowitości przygotowywanych potraw. Wiadomo, że produkty dietetyczne nie zawsze smakują tak dobrze, jak te które przygotowuje się z udziałem cukru i tłuszczu. Wierzmy jednak w ludzką rzetelność, bo efekty lub ich brak szybko zdradzą drogę na skróty, lub pójście na łatwiznę.
Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.