Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Noworoczne postanowienie: utrata zbędnych kilogramów!

Koniec roku to czas, w którym zwykliśmy snuć plany i wytyczać ambitne cele, w tym również te dotyczące pozbycia się zbędnych kilogramów. Jak pokazują jednak statystyki, często na postanowieniach i ogromnych chęciach się kończy – noworoczny zapał szybko mija, natomiast jak grzyby po deszczu pojawiają się niesprzyjające okoliczności, ważniejsze sprawy i w rezultacie zadbana sylwetka pozostaje jedynie w sferze nieosiągniętych marzeń. Co zrobić, aby w tym roku udało się uzyskać szczupłą i zadbaną figurę?

Potrzebujesz realnego planu!

Ogólnikowe podejście do kwestii związanych z pozbywaniem się zbędnych kilogramów w praktyce po prostu nie sprawdza się. Zamiast myśleć „będę mniej jeść”, „ograniczę słodycze”, „będę więcej się ruszał” wyznacz sobie realne, ale bardziej konkretne cele, np. „będę dwa razy w tygodniu chodził na basen lub siłownię”, „przestanę słodzić poranną kawę”, „zrezygnuję z pączków na drugie śniadanie”. Dodatkowo, zamiast wywracać do góry nogami swój dotychczasowy sposób odżywiania, warto najpierw zastanowić się co wymaga zmiany, a co jest wartościowym jego elementem. Liczenie kalorii nie jest przymusem, pamiętaj jednak aby wyznaczyć sobie optymalną ilość posiłków, którą jesteś w stanie przygotować i spożyć (nie musi to być wcale 6-7, wystarczą 3-4). Co istotne, komponując posiłki bazuj na niskoprzetworzonej żywności (tj. warzywa, mięso, owoce, jaja, naturalny nabiał, ryby, pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy, masło, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, i inne). Pamiętaj także, że odchudzanie nie musi wiązać się z odczuwaniem głodu – zadbaj o to by posiłki były satysfakcjonujące i smaczne. Jeżeli brakuje Ci pomysłów, warto poszukać inspiracji choćby na blogach kulinarnych.

Podkręcaj motywację!

Motywacja jest jednym z najważniejszych czynników umożliwiających uzyskanie zadowalających rezultatów. Dlatego przede wszystkim nigdy nie powinieneś tracić swojego celu sprzed oczu i doceniać nawet najmniejsze postępy. Jak wiadomo redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej nie jest procesem łatwym i przyjemnym, ale potraktowana jako wyzwanie i walka z własnymi słabościami i ograniczeniami może stanowić źródło niemałej satysfakcji.

Ćwicz silną wolę!

Silną wolę, podobnie jak mięśnie można trenować. Aby nauczyć się wytrwałości i asertywności względem wszechobecnych pokus i czynników rozpraszających, pamiętaj o celu, do którego dążysz a także o swoich myślach i emocjach – ich identyfikacja to pierwszy krok do uzyskania kontroli nad sytuacją. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zmienić błędne przyzwyczajenia oraz nawyki, a rezygnacja z ciasta do kawy nie będzie wyzwaniem ponad Twoje siły. Pomocny w tym względzie będzie z pewnością optymizm oraz cierpliwość.  

Podsumowanie

Jeżeli utrata zbędnych kilogramów to jeden z punktów na Twojej liście noworocznych postanowień, to wiedz, iż sukces jest w zasięgu Twoich możliwości. Pamiętaj jednak o realnym planie, konkretnych celach, o utrzymywaniu zaangażowania na wysokim poziomie oraz o trenowaniu silnej woli – dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nową, szczupłą sylwetką.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.