WOW! PROMOCJA BLACK FRIDAY -50%! -50% na wszystkie plany dieta i trening z kodem "BLACKFRIDAY" Skorzystaj z promocji

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Te kuchenne gadżety pomogą Ci się zdrowo odżywiać

Te kuchenne gadżety pomogą Ci się zdrowo odżywiać
Chcąc zdrowo się odżywiać nie wystarczy tylko kupować zdrowe i wartościowe produkty żywnościowe. Potrzebny jest także sprzęt kuchenny pozwalający odpowiednio obchodzić się z zakupionym jedzeniem. Chociaż brzmi to enigmatycznie i złowieszczo to tak naprawdę nie chodzi tutaj o szczególnie wymyślne i drogie gadżety, a proste i tanie wynalazki, których użyteczność można docenić niemal z dnia na dzień. O jakim sprzęcie mowa?

Waga kuchenna

Zakup kuchennej wagi to dla osób chcących się zdrowo odżywiać, a zwłaszcza – dla wszystkich mających do stracenia kilka zbędnych kilogramów – zakup niemalże konieczny. W odżywianiu liczy się bowiem nie tylko to co jemy, ale także – ile tego spożywamy. Oczywiście odmierzając porcje składników i całych potraw można bazować na miarach domowych, ale są one dalece niedokładne. Przeliczanie łyżek, szklanek i garści na gramy tez bywa uciążliwe. Waga kuchenna w mig rozwiązuje oba te problemy. Jej zakup nie rujnuje też domowego budżetu, najtańsze wagi kosztują kilkanaście złotych. Kupić je można w pierwszym lepszym markecie.

Garnek do gotowania na parze

Parowanie w przypadku znacznej części pokarmów okazuje się być jedną z bardziej sensownych metod obróbki termicznej. Niestety mało kto tak naprawdę jada na co dzień potrawy gotowane na parze, a szkoda bo okazują się one być nie tylko zdrowe i wartościowe, ale także – smaczne (przykładowo: łosoś przygotowany w ten sposób jest po prostu pyszny). W celu ich przygotowania wcale nie trzeba kupować drogich i niefunkcjonalnych urządzeń elektrycznych. Wystarczy garnek z odpowiednią wkładką, który można nabyć już za 30 – 50zł, albo zmontować samemu używając durszlaka lub sitka.

Patelnia z „nieprzywierającą” powłoką

Pomimo, iż smażenie nie cieszy się zbyt dobra renomą, to prawda jest taka, że przeprowadzone w odpowiedni sposób nie musi być wcale ryzykowna metoda obróbki termicznej. Ważne jest jednak by smażyć tak, by potrawy nie ulegały przypaleniu. Sprzyja temu stosowanie odpowiedniego rodzaju tłuszczu, ostrożne manipulowanie temperatura oraz używanie właściwych narzędzi kuchennych takich jak dobra patelnia (ceramiczna lub teflonowa). Za wysokiej jakości sprzęt trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do przeszło stu złotych, ale jest to wydatek, który się opłaca.

Blender ręczny

Z blenderem ręcznym jest jak ze służbowym samochodem, docenić jego walory można dopiero wtedy gdy się go posiada. Wystarczy kilka dni zabawy z tym urządzeniem, by na myśl przyszło pytanie: „jak wcześniej bez tej zabawki udawało mi się normalnie funkcjonować?” Przy pomocy ręcznego blendera można przygotowywać smoothie i rozmaite koktajle mogące stanowić wygodną, szybką, smaczna i zarazem wartościową formę posiłku. Urządzenia tego typu można nabyć już w cenie  30 - 40zł, ale w praktyce warto odżałować kilka złotych, dołożyć i kupić markowy produkt o większej mocy i wyższej trwałości.

Podsumowanie

Złośliwi mogliby stwierdzić, iż zdrowe odżywianie wiąże się z wydatkami. Cóż, faktycznie tak jest, tyle że przynajmniej jeśli chodzi o kuchenny sprzęt, dla większości osób nie powinny być to koszty rujnujące domowy budżet. Poza tym tego typu inwestycje po prostu się opłacają. Zdrowe odżywianie to procentująca lokata, która pomaga oszczędzić wielu wydatków związanych z leczeniem mniej lub bardziej poważnych chorób będących konsekwencją żywieniowych zaniedbań.