Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jazda na rolkach pomoże wyrzeźbić jędrne pośladki!

Myślisz o tym, by zacząć jeździć na rolkach? I słusznie, bo to świetny pomysł dla tych, którzy lubią się ruszać, nie chcą obciążać stawów, ale marzą o idealnie wyrzeźbionych pośladkach. Dlaczego warto spróbować swoich sił w jeździe na rolkach? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do specjalisty!

Bartosz Pisarek to najlepszy trener wrotkarstwa w Polsce. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski, nie raz reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata.

- Z czasem po dwóch poważnych kontuzjach i w momencie, w którym uświadomiłem sobie, że nie osiągnę nigdy poziomu zbliżonego do najlepszych na świecie postanowłiem zostać trenerem - mówi Bartosz Pisarek.

Oprócz tego, że uczy jeździć na rolkach, otworzył z Arturem Nogalem sklep ProSkates przy torze Stegny. w którym każdy może liczyć na profesjonalną radę, jeśli chodzi o dobór sprzętu. Właśnie tam postanowiłam go odwiedzić i wypytać o to, dlaczego warto jeździć na rolkach.

1. Dlaczego warto zacząć jeździć na rolkach?

Jazda na rolkach to zarówno doskonały sposób spędzania wolnego czasu jak również forma wysiłku fizycznego. Podczas jazdy pobudzamy układ oddechowy i układ krążenia, a co ważne nie obciążamy stawów tak, jak podczas biegu. Jesteśmy w stanie także uzyskiwać znaczne prędkości - zbliżone do prędkości uzyskiwanych podczas jazdy na rowerze, a równocześnie jesteśmy w stanie dotrzeć na nich niemal wszędzie. Co ważne - do plecaka możemy zabrać buty i dzięki temu rolki mogą być również ciekawym sposobem np. na dojazd do pracy i nie musimy się martwić, gdzie je później zostawić, bo zajmują stosunkowo niewiele miejsca.

2. Które partie mięśni jazda na rolkach modeluje najbardziej?

Podczas jazdy na rolkach pracują niemal wszystkie partie mięśni naszego organizmu - zarówno kończyny dolne, górne, jak również brzuch, plecy i pośladki. I właśnie te ostanie modelują się najlepiej, dzięki czemu jazda na rolkach szybko zyskuje sobie popularność wśród kobiet. Oczywiście coraz lepiej zaczynają także wyglądać nogi i generalnie cała sylwetka.

3. Czy jazda na rolkach pomoże nam schudnąć?

Oczywiście, że tak! Tak jak podczas każdej aktywności fizycznej, tak i podczas jazdy na rolkach spalamy kalorie, a co za tym idzie: możemy schudnąć. Najważniejsza w tym wszystkim, tak jak w każdym sporcie, jest systematyczność. Ważne też, żeby jeździć spokojnym tempem, ale pokonywać długie dystanse. Czas jednej jazdy to powinno być minimum 30-40 min, a częstotliwość 3-4 razy w tygodniu. Przy takim treningu bardzo szybko pojawią się pozytywne efekty, a każdy kolejny raz na rolkach da nam dużo przyjemności.

4. Jak zacząć? Jakie rolki kupić i od jakiego rodzaju ćwiczeń zaczynać uczyć się jazdy na rolkach, kiedy nie mamy o tym pojęcia?

Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w jeździe na rolkach ani łyżwach, to najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora, który pomoże nam postawić pierwsze kroki i zapanować nad równowagą. Pomoże eliminować często powtarzające się błędy u początkujących i zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy.

Przy zakupie sprzętu także warto poznać opinię ekspertów, poszukać informacji na ten temat w internecie. Co najważniejsze - rolki muszą być dobrze dopasowane - nie mogą być ani za duże, ani za małe, bo nie będziemy wtedy odczuwali satysfakcji z jazdy, z zamiast tego będziemy się martwić, że coś nas obciera albo uciska. Na początek zdecydowanie polecane są rolki fitnesowe/rekrecyjne, które dają duży komfort i są stosunkowo niedrogie. Zdecydowanie lepiej kupić markowy sprzęt, który będzie nieco droższy od tego spotykanego w supermarketach, ale też dzięki temu mamy pewność, że jest to coś sprawdzonego i możemy się koncentrować tylko na samym jeżdżeniu, a nie zastanawiać się czemu nogi nam się nienaturalnie wyginają.

5. Czy na rolkach może jeździć każdy?

Jazda na rolkach jest zdecydowanie sportem dla każdego! Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych, zdrowotnych, płciowych czy innych. Dodatkowo jest tyle różnorodnych dyscyplin (jazda szybka, hokej, slalom, jazda agresywna albo po prostu jazda rekreacyjna), że każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz przyjemnej formy spędzania wolnego czasu rolki mogą być dla nas środkiem transportu oraz narzędziem do codziennego wysiłku fizycznego poprawiającego samopoczucie oraz pozwalającego na osiągnięcie i pilęgnowanie atrakcyjnej sylwetki ciała.

Artykuł pochodzi z serwisu: http://fitness.sport.pl/fitness/

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.