Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak nie przytyć w pracy?

Jak nie przytyć w pracy?
Zakończenie okresu nauki i podjęcie regularnej pracy zawodowej wiąże się bardzo często z wyraźnym przyrostem masy ciała. Zależność tak jest szczególnie wyraźna w przypadku wykonywania zawodów związanych z przebywaniem przez wiele godzin w tej samej pozycji, najczęściej za biurkiem i przed ekranem komputera. Na szczęście dodatkowych centymetrów i kilogramów można się ustrzec, nawet wykonując zawód związany z zerową aktywnością fizyczną, należy w tym celu zastosować się do kilku ważnych zasad.

Po pierwsze – zjedz białkowe śniadanie

Jeśli zauważasz u siebie nieodpartą chęć podjadania niezdrowych przekąsek w czasie pracy, to możliwe, że jesteś po prostu niedożywiony. Pamiętaj o tym, by przed wyjściem z domu zjeść pożywne śniadanie. Zadbaj jednak o to, by w dużej mierze składało się ono z białka. Badania naukowe wskazują, że wysokobiałkowe śniadanie znakomicie syci i pomaga kontrolować łaknienie w późniejszych porach dnia. Tak więc porcja jajecznicy z warzywami i kromką razowego pieczywa może stanowić idealne rozwiązania w ramach pierwszego posiłku spożywanego w ciągu dnia.

Po drugie – nie chomikuj słodyczy i nie kupuj ich na zapas

Będąc w pracy i poświęcając swoją uwagę wykonywaniu obowiązków służbowych często mamy w zwyczaju podjadać to co dostępne jest pod ręką. W praktyce najczęściej w biurowych szafkach i szufladach znaleźć można ciastka, cukierki i czekoladki i inne niskojakościowe przekąski. W efekcie to właśnie tego typu wysokokaloryczne pokarmy stanowią podstawę naszego menu w czasie pobytu w pracy. Często potem nawet trudno zliczyć, ile tak naprawdę smakołyków udało się pochłonąć oraz jak wiele kalorii dostarczyć. Nie mając słodyczy pod ręką – po prostu ich nie zjemy.

Po trzecie – zaplanuj drugie śniadanie

Nawet jeśli zjadłeś przed wyjściem solidne śniadanie, to po kilku godzinach siedzenia za biurkiem masz prawo zrobić się głodny. Pod żadnym pozorem nie zdawaj się w takich chwilach na dzieło przypadku. Zaplanuj co zjesz w pracy jeszcze przed wyjściem z domu, albo nawet już dzień wcześniej na wieczór. Zrób sobie kanapkę, albo sałatkę lub przynajmniej spakuj serek wiejski lub jogurt naturalny, paczkę orzechów i jakiś owoc, który sprawdzi się znakomicie zwłaszcza jeśli męczy Cię często ochota na słodkie. Dbaj o to by to, co jesz, było nisko przetworzone i wartościowe.

Po czwarte – uważaj na cukry w płynie

Lubisz w pracy wypić sobie kawę, herbatę czy puszkę energetycznego napoju? Ok., ale wybieraj takie wersje ulubionych napojów, które nie zawierają cukrów. Być może wyda Ci się to zaskakujące, ale prawda jest taka, że w ciągu dnia dostarczamy niekiedy nawet 1000 kcal w postaci płynów! Co najgorsze, umyka to zupełnie naszej uwadze. Najlepiej jest pić wodę mineralną, która z natury nie zawiera cukrów, a także kawę i herbatę w wersji wytrawnej lub ewentualnie z dodatkiem bezkalorycznych substancji słodzących takich jak stewia.

Po piąte – ruszaj się

Jeśli podczas pobytu w pracy siedzisz non stop za biurkiem, postaraj się każdą wolną chwilę wykorzystać w taki sposób, by zażyć choć minimum aktywności fizycznej. Szef prosi, by skoczyć coś zanieść do pokoju na drugim piętrze? Zgłoś się na ochotnika, a jak sam jesteś szefem – nie wysługuj się innymi. W przerwach idź na krótki spacer, używaj schodów zamiast windy. Pamiętaj, że każda okazja jest dobra, by zwiększyć choć przez chwilę swoją aktywność fizyczną. Dzięki temu nie tylko zwiększysz wydatek energetyczny, ale łatwiej poradzisz sobie ze stresem.

Po szóste – zainspiruj innych

Samodzielna walka z niezdrowymi zwyczajami panującymi w pracy być może i jest przejawem dużego samozaparcia i konsekwencji, ale w życiu nie o to przecież chodzi, by było pod górkę. Twoje szanse na powodzenie wyraźnie wzrosną jeśli znajdziesz choć jedną osobę, która razem z Tobą zechce stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego, wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe po to, by ustrzec się przyrostu dodatkowych kilogramów lub wręcz pozbyć się ciążącego balastu i poprawić estetykę sylwetki.

Podsumowanie

Pamiętaj, praca siedząca w sposób wybitny sprzyja nadwadze i otyłości. Tylko od Ciebie zależy czy problem nadmiernej masy ciała stanie się również Twoim problemem. Poświęć choć minimum uwagi temu co jesz w pracy i przed wyjściem z domu oraz zadbaj o to, by przy każdej możliwej okazji zwiększać aktywność fizyczną. Jeśli uzupełnisz swoje starania o regularne treningi i trwale zmienisz swoje nawyki żywieniowe, efekty Twoich starań mogą okazać się wręcz spektakularne.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.