Wyłącz dodatki blokujące reklamy, żeby zaakceptować ustawienia ciasteczek.

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta Atkinsa

Diety okiem dietetyka: Dieta Atkinsa
Ocena dietetyka: jest to znana na całym świecie dieta skrajnie niskowęglowodanowa i umiarkowanie wysokobiałkowa (dieta ketogenna). Walorem tego typu diet jest faktycznie wysoka skuteczność w pozbywaniu się nadmiernej masy ciała, zwłaszcza w początkowych okresach ich stosowania, część owej masy stanowi jednak woda i glikogen. Założenia diety z pewnością odpowiadać będą osobom, które lubią zjeść „konkretnie”.

Niestety, dieta ta jest dość kontrowersyjna w kontekście wpływu na zdrowie, co prawda wiele (ale nie wszystkie) badań potwierdza,  że taki sposób komponowania jadłospisu nie niesie za sobą zagrożeń zdrowotnych w krótkiej perspektywie czasowej, niewiele wiadomo niestety jak wygląda sytuacja po wielu latach. Podkreślić należy, że istnieją lepsze sposoby na wprowadzenie i zbilansowanie niskowęglowodanowej diety niż sugeruje Atkins. W przypadku osób aktywnych fizycznie zastosowanie indukcyjnej fazy diety może doprowadzić do nasilonego katabolizmu mięśniowego.

Reasumując: choć wady diety Atkinsa niejednokrotnie bywały przejaskrawiane, to przesadny entuzjazm względem tego modelu żywieniowego nie jest wskazany. Zwłaszcza długoterminowe skutki zdrowotne tej diety są trudne do oszacowania.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: