PROMOCJA CYBER MONDAY -40% Kod "CYBERMONDAY" obniża ceny naszych planów dietetycznych i treningowych o 40%! Skorzystaj z oferty

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta Cambridge

Diety okiem dietetyka: Dieta Cambridge
Ocena dietetyka: jedyne co zasługuje na uwagę to wygoda (na dietę składają się gotowe produkty do zalania wodą, których przygotowanie zajmuje nieraz kilkanaście sekund) oraz wysoka skuteczność diety w wywoływaniu szybkiego spadku masy ciała.

Niestety równie szybko pojawia się zazwyczaj efekt jo-jo i wilczy apetyt. Bazowanie na wysokoprzetworzonej żywności (czyli produktach Cambridge) nie jest polecanym sposobem odchudzania. Zwłaszcza osoby aktywne fizycznie mogą zanotować szybki spadek masy mięśniowej, zdolności wysiłkowych, pogorszenie samopoczucia. W dłuższej perspektywie czasowej pojawić się mogą także niedobory pokarmowe.

Reasumując, nie polecam tej diety z wielu powodów. Nawet w kontekście pragmatycznie pojętej skuteczności – dieta daje jedynie chwilowe efekty. Efekt jo-jo który pojawia się po zakończeniu diety jest w większości przypadków nieunikniony. Do diety zbilansowanej w czasie odchudzania oczywiście można włączać produkty stanowiące zamienniki posiłków, warto jednak by miały one charakter uzupełniający, pomocniczy i nigdy nie stanowiły podstawy jadłospisu.

Przejrz do szczegółów i prezentacji diety

Mamy aplikację!

Hej! Z przyjemnością zapraszamy Cię do pobrania naszej nowej aplikacji, która pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przygotowaliśmy ją z myślą o Tobie, by ułatwić Ci trzymanie się diety i planu treningowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji oraz ją pobrać? Zrobisz to poprzez Google Play: