Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta jagodowa

Ocena dietetyka: dieta ta zaleca wysokie spożycie owoców. Bez wątpienia jagody jak i inne owoce mogą być cennym składnikiem diety, są (za pewnymi wyjątkami) niskokaloryczne, zawierają wiele substancji o potencjale prozdrowotnym i są smaczne. Tak więc zalecenie zgodnie z którym owoce stanowić powinny integralny element diety uznać należy za słuszne.

Niestety, jest to kolejna dieta – szablon, który nie bierze pod uwagę indywidualnych cech jednostki. Dieta jest bardzo niskokaloryczna i nie nadaje się dla osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza dla sportowców. Jest to dieta dziesięciodniowa – tak więc liczyć się należy z tym, że po powrocie do starych nawyków żywieniowych „waga” wróci. Poza tym – zbyt wysoki udział owoców w diecie – również nie jest pożądany.

Reasumując: chociaż zalecenie, zgodnie z którym należy włączać świeże, zwłaszcza sezonowe owoce do diety jest jak najbardziej słuszne, to ten model żywieniowy ma wiele wad, które sprawiają, że należy go raczej odradzać niż polecać. Polecanym rozwiązaniem jest bilansowanie diety w taki sposób by uwzględniała ona nasze indywidualne cechy i potrzeby.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.