Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Diety okiem dietetyka: Dieta kopenhaska

Diety okiem dietetyka: Dieta kopenhaska
Ocena dietetyka: swego czasu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, aktualnie już jej popularność znacznie spadła. Dieta ta zakłada odżywianie się wg określonego schematu, przy czym co istotne osoby, które są w stanie wytrwać na jej założeniach notują dość spektakularne spadki masy ciała. Właśnie perspektywa utraty „nastu” kilogramów w stosunkowo mało odległej perspektywie czasowej przysporzyła swego czasu tej diecie wielu entuzjastów.

Niestety plan żywieniowy tej diety pozostawia wiele do życzenia, śniadanie w postaci kawy, czy niedostateczna podaż wielu ważnych dla zdrowia składników (kwasów tłuszczowych omega 3) nie przemawiają na jej korzyść. Podobnie jak fakt, iż jest mocno restrykcyjna, nie bierze pod uwagę indywidualnych uwarunkowań konkretnej osoby oraz – że ryzyko wystąpienia jo-jo po jej zakończeniu jest bardzo wysokie. 

Reasumując: jest to kolejna sezonowa dieta – uniform, do którego trzeba się ściśle dopasować. Ze względu na kilka istotnych wad opisanych powyżej nie poleca się jej stosowania.  Zdecydowanie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest bilansowanie diety w taki sposób, by uwzględniała ona nasze indywidualne właściwości.

Przejdz do szczegółów i prezentacji diety.