Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dzięki tym napojom schudniesz szybciej

Dzięki tym napojom schudniesz szybciej
Na skróty:
  1. Kawa
  2. Herbata
  3. Mate
Dla ogólnie pojętego zdrowia metabolicznego oraz dla estetyki sylwetki znacznie ma nie tylko to, co jemy, ale także to, co pijemy. Oprócz niezliczonej ilości napojów negatywnie wpływających na masę i skład ciała, utrudniających odchudzanie i sprzyjających gromadzeniu tłuszczu w ustroju istnieją też takie, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Włączenie ich do codziennego menu jest więc bardzo dobrym pomysłem. O jakich napojach mowa?

Kawa

Kawa jest napojem o wybitnie silnych właściwościach odchudzających. Jej działanie przyrównać można do efektów, jakie daje stosowanie suplementów diety zwanych „spalaczami tłuszczu”. Związane jest to z wysoką zawartością pobudzającej do działania i działającej termogennie kofeiny oraz z obecnością związków zaliczanych do polifenoli, które wykazują nie tylko działanie antyoksydacyjne (chronią przed działaniem wolnych rodników), ale również usprawniają spalanie tłuszczy zapasowego. W celu uwolnienia odchudzającego potencjału kawy należy pić ją bez dodatku cukru i mleka. Cukier sam w sobie może hamować spalanie tłuszczu, a wapń i kazeina z mleka wiążą się z bioaktywnymi związkami fenolowymi, blokując ich wchłanianie. Działanie termogenne kawy można wzmocnić, dodając do niej chili lub imbiru.

Herbata

Liście drzewa herbacianego są źródłem wielu cennych dla naszego zdrowia składników, z których wybrane mogą pozytywnie wpływać na proces redukcji tkanki tłuszczowej. Co ciekawe nie tylko tak powszechnie ceniona zielona herbata, ale także herbaty fermentowane (czerwone i czarne) oraz herbata biała posiadają podobne właściwości. Do najbardziej przydatnych w walce z nadmierną masą ciała substancji zaliczyć należy związki takie jak kofeina (zwana też teiną), a także galusan epigalokatechiny oraz teaflawiny i tearubiginy. Związki te działają termogennie nasilając wydatkowanie energii oraz usprawniają pracę hormonów uczestniczących w regulacji metabolizmu. Zaleca się pić od jednej do trzech filiżanek herbaty dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami.

Mate

Mate to napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Pod naszą szerokością geograficzną nie jest to napój szczególnie popularny, natomiast w krajach Ameryki Południowej pijany jest niezwykle namiętnie i często. Co ciekawe, badania naukowe wskazują, że regularna konsumpcja mate pozytywnie wpływa na tempo metabolizmu, ułatwiając prace nad sylwetką. Wynika to z jednej strony z obecności wspomnianej już kofeiny (a także teobrominy i teofiliny), a z drugiej z wysokiej zawartości pochodnych kwasu hydroksycynamonowego. Mate jest także źródłem związków upośledzających działanie enzymów odpowiedzialnych za hydrolizę tłuszczu pokarmowego, tak więc spożywanie jej w okolicy posiłków zmniejsza spożycie energii.

Podsumowanie

Właściwy dobór ilościowy i jakościowy wypijanych płynów w sposób istotny oddziałuje zarówno na stopień nawodnienia organizmu, jak i na ogólnie pojęte zdrowie oraz – na masę i skład ciała. Badania naukowe wskazują, że pozytywnie na tempo metabolizmu, a co za tym idzie także – na szybkość utraty tkanki tłuszczowej wpływają napoje takie jak: kawa, herbata oraz yerba mate. Tak więc warto włączyć je do codziennego menu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.