Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Facebook sprawia, że czujesz się gruby

Facebook sprawia, że czujesz się gruby
Najnowsze badania przeprowadzone przez Center of Eating Disorders w Sheppard Pratt (ośrodek zajmujący się zaburzeniami pokarmowymi) wykazały, że aż 75% użytkowników facebooka nie jest zadowolonych z tego, jak wygląda ich ciało. Ponad połowa przyznaje, że serwisy społecznościowe mają na to spory wpływ.

Mogłoby się wydawać, że Facebook działa w ten sposób przede wszystkim na młode dziewczyny. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że zarówno nastolatki jak i osoby ok. 40 roku życia odczuwają, że serwisy społecznościowe mają spory wpływ na to, jak postrzegają swoje ciało i nie dotyczy to tylko płci pięknej.

58% mężczyzn przyznało się do tego, że nie czuje się najlepiej ze swoim wyglądem i chcieliby stracić kilka kilogramów,. Dla porównania - takiego samego zdania jest aż 75% kobiet.

Mężczyźni też są krytyczni wobec siebie

„Jestem za gruba”, „Powinnam zapisać się na siłownię”, „Czas na dietę, bo wakacje tuż, tuż” - mogłoby się wydawać, że tego typu komentarze, to domena kobiet. Płeć piękna zwykle lubi mówić o tym, z czego nie jest zadowolona, którą część ciała chciałaby poprawić. Tymczasem okazuje się, że nie tylko panie lubią marudzić na temat swojej sylwetki. Co ciekawe: dwa razy więcej mężczyzn publikuje negatywne komentarze na temat swojego wyglądu.

Nieustanne porównywanie

Serwisy społecznościowe zostały stworzone po to, by ludzie mogli się komunikować ze znajomymi, rodziną, zawierać nowe znajomości z osobami, które mają podobne zainteresowania. Niestety, oprócz korzyści płynących z faktu, że tego typu strony istnieją, na własnej skórze możemy odczuć negatywne efekty.

-Problem polega na tym, że zaczynamy się porównywać do innych - twierdzą psychologowie badający zjawisko.

Przyglądamy się znajomym w naszym wieku, patrzymy czy nasz triceps wygląda tak samo, czy mamy podobne uda, czy nie starzejemy się szybciej. Sama wiem, jak bardzo dokuczają mi wyrzuty sumienia, kiedy patrzę na zdjęcia i opisy znajomych trenerów, z którymi jeszcze niedawno pracowałam ”Oto moje jedzenie na dziś” i widzę serię fotek kurczaka z brokułami. Z jednej strony myślę sobie: jak dobrze, że już nie jem tak nudno, ale jak patrzę na te six-packi to

Może być groźnie

Nie ma nic złego w tym, że przywiązujemy wagę do naszego wyglądu. Wprost przeciwnie: to świetnie, że o siebie dbamy. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas ma inną budowę, geny, prowadzi inny tryb życia. Ważne, żebyśmy byli aktywni, zdrowo się odżywiali i starali „wycisnąć” z tego, co mamy, jak najwięcej. Nie wolno jednak popadać w przesadę.

-Każdy z nas ma inną budowę ciała, nie możemy patrzeć na zdjęcia różnych osób i myśleć: chcę wyglądać jak on czy ona. Powinniśmy stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej ale też zachować zdrowy rozsądek.

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

W artykule mówimy o: Odchudzanie