Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Facebook sprawia, że czujesz się gruby

Facebook sprawia, że czujesz się gruby
Najnowsze badania przeprowadzone przez Center of Eating Disorders w Sheppard Pratt (ośrodek zajmujący się zaburzeniami pokarmowymi) wykazały, że aż 75% użytkowników facebooka nie jest zadowolonych z tego, jak wygląda ich ciało. Ponad połowa przyznaje, że serwisy społecznościowe mają na to spory wpływ.

Mogłoby się wydawać, że Facebook działa w ten sposób przede wszystkim na młode dziewczyny. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że zarówno nastolatki jak i osoby ok. 40 roku życia odczuwają, że serwisy społecznościowe mają spory wpływ na to, jak postrzegają swoje ciało i nie dotyczy to tylko płci pięknej.

58% mężczyzn przyznało się do tego, że nie czuje się najlepiej ze swoim wyglądem i chcieliby stracić kilka kilogramów,. Dla porównania - takiego samego zdania jest aż 75% kobiet.

Mężczyźni też są krytyczni wobec siebie

„Jestem za gruba”, „Powinnam zapisać się na siłownię”, „Czas na dietę, bo wakacje tuż, tuż” - mogłoby się wydawać, że tego typu komentarze, to domena kobiet. Płeć piękna zwykle lubi mówić o tym, z czego nie jest zadowolona, którą część ciała chciałaby poprawić. Tymczasem okazuje się, że nie tylko panie lubią marudzić na temat swojej sylwetki. Co ciekawe: dwa razy więcej mężczyzn publikuje negatywne komentarze na temat swojego wyglądu.

Nieustanne porównywanie

Serwisy społecznościowe zostały stworzone po to, by ludzie mogli się komunikować ze znajomymi, rodziną, zawierać nowe znajomości z osobami, które mają podobne zainteresowania. Niestety, oprócz korzyści płynących z faktu, że tego typu strony istnieją, na własnej skórze możemy odczuć negatywne efekty.

-Problem polega na tym, że zaczynamy się porównywać do innych - twierdzą psychologowie badający zjawisko.

Przyglądamy się znajomym w naszym wieku, patrzymy czy nasz triceps wygląda tak samo, czy mamy podobne uda, czy nie starzejemy się szybciej. Sama wiem, jak bardzo dokuczają mi wyrzuty sumienia, kiedy patrzę na zdjęcia i opisy znajomych trenerów, z którymi jeszcze niedawno pracowałam ”Oto moje jedzenie na dziś” i widzę serię fotek kurczaka z brokułami. Z jednej strony myślę sobie: jak dobrze, że już nie jem tak nudno, ale jak patrzę na te six-packi to

Może być groźnie

Nie ma nic złego w tym, że przywiązujemy wagę do naszego wyglądu. Wprost przeciwnie: to świetnie, że o siebie dbamy. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas ma inną budowę, geny, prowadzi inny tryb życia. Ważne, żebyśmy byli aktywni, zdrowo się odżywiali i starali „wycisnąć” z tego, co mamy, jak najwięcej. Nie wolno jednak popadać w przesadę.

-Każdy z nas ma inną budowę ciała, nie możemy patrzeć na zdjęcia różnych osób i myśleć: chcę wyglądać jak on czy ona. Powinniśmy stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej ale też zachować zdrowy rozsądek.

Artykłuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

W artykule mówimy o: Odchudzanie