Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Jaja tasiemca pilnie sprzedam / kupię, czyli odchudzanie w wersji hardcore

Jaja tasiemca pilnie sprzedam / kupię, czyli odchudzanie w wersji hardcore
Osobom zdziwionym tytułem tego artykułu, proponuję wpisać pierwszą jego część do wyszukiwarki internetowej i czekać aż pojawi się około… 20.000 wyników odsyłających do różnych serwisów z ogłoszeniami, forów internetowych, stron poświęconych odchudzaniu i dziwnych blogów. O tym, że odchudzanie przyjąć może formy ekstremalne wiadomo nie od dziś, ale przyznać trzeba otwarcie, że połykanie jaj tasiemca jest jedną z najbardziej hardkorowych praktyk, jakie można sobie wyobrazić.

To nie jest wymysł „dzisiejszej młodzieży”

Odchudzanie się przy pomocy jaj pasożyta nie jest wymysłem naszych czasów. Metoda ta popularna była w Ameryce już na początku XX wieku. „Magiczne pigułki” (czyli jaja tasiemca) były przepisywane przez niektórych z ówczesnych lekarzy osobom z nadwagą i otyłym, jako naturalny i skuteczny lek pozwalający pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Owe nietypowe rozwiązanie szczególnie przypadło do gustu gwiazdom estrady, do stosowania opisanej tutaj metody przyznała się m.in. Maria Callas, której dzięki tasiemcowi udało się schudnąć ponad 20kg… W ostatnich latach zauważyć można „powrót do korzeni”, a dzięki możliwościom jakim daje internet wszyscy entuzjaści drastycznych rozwiązań mogą bez problemu nabyć cudowne jajeczka i pozbyć się nie tylko nadwagi, ale również zrujnować swoje zdrowie.

Tragiczne skutki ludzkiej głupoty

Niestety, praktyka polegająca na świadomym i celowym odchudzaniu się z pomocą niebezpiecznego pasożyta niesie za sobą spore ryzyko wystąpienia bardzo poważnych następstw zdrowotnych. Desperaci sięgający po tego typu rozwiązania powinni wziąć pod uwagę fakt, iż nie tylko fundują sobie chorobę, w wyniku której doprowadzić mogą do niedożywienia i niedoborów ważnych składników odżywczych, ale muszą liczyć się z tym, że pasożyt może zagnieździć się np. w gałce ocznej (wągrzyca oka) lub w mózgu (wągrzyca mózgu).  Niestety jego skuteczne usunięcie nie należy do zadań prostych nawet dla współczesnej medycyny.

Posumowanie

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że pomysł by w ramach kuracji odchudzającej jeść jaja tasiemca fundując sobie poważną i groźną dla zdrowia, a niekiedy i życia chorobę to pomysł, który może posłużyć co najwyżej do nakręcenia podrzędnego horroru.  Fakty niestety są inne. W sieci kwitnie handel jajami pasożyta, a zainteresowani ich kupnem są przede wszystkim ludzie młodzi, nastoletni, nieświadomi konsekwencji, chcący po prostu lepiej wyglądać.