Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Tasiemiec, czyli odchudzanie w wersji hardcore

Tasiemiec, czyli odchudzanie w wersji hardcore
O tym, że odchudzanie przyjąć może formy ekstremalne wiadomo nie od dziś, ale przyznać trzeba otwarcie, że połykanie jaj tasiemca jest jedną z najbardziej hardkorowych praktyk, jakie można sobie wyobrazić.

To nie jest wymysł „dzisiejszej młodzieży”

Odchudzanie się przy pomocy jaj pasożyta nie jest wymysłem naszych czasów. Metoda ta popularna była w Ameryce już na początku XX wieku. „Magiczne pigułki” (czyli jaja tasiemca) były przepisywane przez niektórych z ówczesnych lekarzy osobom z nadwagą i otyłym, jako naturalny i skuteczny lek pozwalający pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Owe nietypowe rozwiązanie szczególnie przypadło do gustu gwiazdom estrady, do stosowania opisanej tutaj metody przyznała się m.in. Maria Callas, której dzięki tasiemcowi udało się schudnąć ponad 20 kg… W ostatnich latach zauważyć można „powrót do korzeni”, a dzięki możliwościom jakim daje internet wszyscy entuzjaści drastycznych rozwiązań mogą bez problemu nabyć cudowne jajeczka i pozbyć się nie tylko nadwagi, ale również zrujnować swoje zdrowie.

Tragiczne skutki ludzkiej głupoty

Niestety, praktyka polegająca na świadomym i celowym odchudzaniu się z pomocą niebezpiecznego pasożyta niesie za sobą spore ryzyko wystąpienia bardzo poważnych następstw zdrowotnych. Desperaci sięgający po tego typu rozwiązania powinni wziąć pod uwagę fakt, iż nie tylko fundują sobie chorobę, w wyniku której doprowadzić mogą do niedożywienia i niedoborów ważnych składników odżywczych, ale muszą liczyć się z tym, że pasożyt może zagnieździć się np. w gałce ocznej (wągrzyca oka) lub w mózgu (wągrzyca mózgu). Niestety jego skuteczne usunięcie nie należy do zadań prostych nawet dla współczesnej medycyny.

Posumowanie

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że pomysł by w ramach kuracji odchudzającej jeść jaja tasiemca fundując sobie poważną i groźną dla zdrowia, a niekiedy i życia chorobę to pomysł, który może posłużyć co najwyżej do nakręcenia podrzędnego horroru. Fakty niestety są inne. W sieci kwitnie handel jajami pasożyta, a zainteresowani ich kupnem są przede wszystkim ludzie młodzi, nastoletni, nieświadomi konsekwencji, chcący po prostu lepiej wyglądać. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.