Proces przemiany materii spowalnia wraz z wiekiem. W związku z tym trudniej jest schudnąć. Dodatkowym problemem okazuje się zanik masy mięśniowej. Mała aktywność fizyczna i niezdrowa dieta nie ułatwiają sprawy. To wszystko wpływa na wygląd, a jednocześnie samoocenę. Jednak dobrze skonstruowane plany dietetyczne i treningowe pozwolą Ci wrócić do swojej wymarzonej sylwetki sprzed lat. Co jeść i jak ćwiczyć po 50. roku życia?
Dobrze zbilansowana dieta
Proces starzenia się sprawia, że człowiek nie potrzebuje dostarczać swojemu organizmowi tyle energii, co kiedyś, warto zatem zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ta przemiana nie może być nagła. Najlepiej stopniowo ograniczać pewne produkty i wprowadzać zdrowe zamienniki. Warzywa, owoce oraz pieczywo zbożowe to produkty, które wzbogacą Twój jadłospis. Odchudzanie po pięćdziesiątce nie jest trudne. Wystarczy mobilizacja oraz chęć do działania.
Dojrzałe osoby powinny zrezygnować z tłuszczów nasyconych, ponieważ mogą one prowadzić do różnych chorób. W związku z tym wybieraj „chudsze” warianty mięsne, a nawet całkowicie z nich zrezygnuj. Raz w tygodniu spożywaj tylko wegetariańskie posiłki. Jeśli nie wiesz, jakie dania przyrządzić, wypróbuj indywidualny plan żywieniowy. Gdy będziesz pod opieką eksperta, łatwiej zyskasz motywację, a co za tym idzie, osiągniesz zamierzony cel.
Siłownia po pięćdziesiątce – czy to dobre rozwiązanie?
Siłownia po 50. roku życia wydaje Ci się zupełną abstrakcją? Skończ z tym myśleniem jak najszybciej! Trening siłowy pozwala nabrać masy mięśniowej, która w Twoim wieku jest niezwykle istotna. Jeśli jeszcze nie chcesz wykonywać intensywnych ćwiczeń, spaceruj, uprawiaj jogging oraz delikatne rozciąganie. Dobrym rozwiązaniem będzie również basen, jazda na rowerze, a także ćwiczenia w grupie – pilates lub joga. Uzyskanie szczupłej sylwetki nie jest możliwe bez odrobiny ruchu. Warto zatem wypróbować różne zajęcia, aby sprawdzić, które przynoszą Ci największą przyjemność i widoczne rezultaty.
Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.