Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Jak spalać tłuszcz przy pomocy kawy? Kawa, która spala tłuszcz

Jak spalać tłuszcz przy pomocy kawy? Kawa, która spala tłuszcz
Jeśli poszukujesz naturalnych sposobów walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej wokół pasa, ud czy bioder, to myślę, że informacje zawarte w tym artykule wzbudzą Twoje zainteresowanie. Otóż istnieją sposoby na to by poprzez proste zabiegi żywieniowe zmobilizować organizm do tego by chętniej sięgał po rezerwy tłuszczowe i intensywniej je spalał. Jak można tego dokonać?

Jak zmobilizować organizm, by chętniej sięgał po rezerwy tłuszczowe?

W zasadzie potrzebne będą tylko dwa składniki, które z resztą najprawdopodobniej są obecne w Twojej kuchni: kawa i pieprz kajeński (papryka chilli).

Kawa

Kawa jest źródłem kofeiny, która po pierwsze zwiększa wydatek energetyczny sprawiając, że spalamy więcej kalorii, z drugiej – hamuje łaknienie. Kofeina jednak sama w sobie zaburzać może działanie niektórych hormonów, co nie jest na dłuższą metę pożądane w kontekście pracy nad estetyką sylwetki. Zawarte w kawie polifenole znoszą jednak ten niekorzystny wpływ kofeiny. Tak więc kawa (podobnie jak zielona herbata) już sama w sobie skutecznie wspomaga odchudzanie. Nigdy jednak nie jest tak dobrze’ by nie mogło być lepiej.

Pieprz cayenne

Odchudzający potencjał kawy znakomicie uzupełnia pieprz kajeński, a dokładnie zawarta w nim kapsaicyna. Alkaloid ten działa termogennie, czyli zwiększa produkcję ciepła – które powstaje w organizmie przy udziale substratów energetycznych takich jak wolne kwasy tłuszczowe. Innymi słowy pieprz kajeński powoduje, że spalamy jeszcze więcej kalorii – z resztą „rozgrzewające” działanie ostrych przypraw jest odczuwalne nawet miejscowo, co łatwo sprawić…

Wybuchowa mieszanka

Skuteczność połączenia kawy i pieprzu kajeńskiego we wspomaganiu odchudzania sprawdzane było w badaniach naukowych, gdzie okazało się, iż taki „mix” nie tylko doprowadza do zwiększenia wydatków energetycznych, ale także przyczynia się do obniżenia łaknienia i tym samym zmniejsza ilość dostarczanej energii z pokarmem. 

Podsumowanie

Szukasz naturalnego sposobu na przyspieszenie procesu odchudzania? Włącz do diety kawę i paprykę chilli.

Oba składniki możesz połączyć w ramach jednego napoju (ale unikaj dodatku mleka – kazeina blokuje działanie kapsaicyny) bądź też możesz je spożywać osobno.  Przy okazji warto też wziąć pod uwagę dodatek innych przypraw wspomagających odchudzanie takich jak cynamon, imbir czy pieprz czarny.