Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Łatwiej powiedzieć a trudniej zrobić...

Łatwiej powiedzieć a trudniej zrobić...
Spektakularne metamorfozy budzą podziw i zazdrość jednocześnie. Teoretycznie każdy może z nieforemnej sylwetki „wykrzesać” zgrabne i wysportowane ciało – w praktyce jednak udaje się to tylko nielicznym. Wbrew pozorom przeszkodą nie są ograniczenia genetyczne, a innego rodzaju predyspozycje i nieumiejętne radzenie sobie z własnymi słabościami. Oto najpopularniejsze przeszkody dzielące nas od wymarzonej sylwetki:

Lenistwo, czyli - gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce

Wiele osób żyje w przekonaniu, iż teoretycznie mogłoby odmienić swój wygląd, gdyby tylko tego chciało... A ponieważ “aż tak bardzo nie chce”  – ze względu na brak czasu i skłonność do oszczędzania energii, to alternatywą pozostaje życie z odstającym brzuchem i wychodzącymi ze spodni “boczkami”... Być może kiedy naukowcy opatentują innowacyjną metodę uzyskania szczupłej  i zadbanej sylwetki bez konieczności podejmowania jakiegokolwiek wysiłku (czy to fizycznego czy intelektualnego), to jednostki wybitnie leniwe odmienią swój wygląd, póki co jednak - to się nie zdarzy...

Aby poradzić sobie z tego typu skłonnościami , które zamiast prowadzić na siłownię kładą człowieka przed telewizorem, trzeba  wzmocnić w sobie motywacje i stale ją podsycać. Warto się także zastanowić czy lenistwo nie jest próbą zamaskowania lęku przed porażką – wykonanie pierwszych kroków może stanowić motor do podjęcia dalszych działań. Ważne jest by owe starania od początku były przemyślane.

Czasochłonność / brak czasu

W zależności od stanu wiedzy na temat odżywiania, od poziomu wytrenowania i ilości mankamentów wizerunkowych wymagających poprawienia, czas osiągnięcia upragnionych efektów może być zróżnicowany. Najczęściej jednak owy okres okazuje się zbyt długi, a przynajmniej - dłuższy niż większość oczekiwań. Cierpliwości zazwyczaj nie starcza osobom, które działają bez planu i bez wsparcia doświadczonych w temacie jednostek. Długi czas oczekiwania to jeden z największych demotywatorów osób odchudzających się. Warto zdać sobie sprawę, iż tempo przemiany sylwetki  można maksymalizować tylko do pewnego pułapu – cierpliwość jest zatem kluczem do sukcesu , nie można o tym zapominać na żadnym etapie działań.

Gotowanie

Konieczność samodzielnego przygotowywania posiłków jest dla wielu osób przeszkodą nie do przeskoczenia. Zwłaszcza gotowanie zdrowych i pełnowartościowych potraw wydaje się wymagać dużych nakładów pracy i czasu. Tymczasem odpowiednia organizacja zakupów, zaplanowanie optymalnej ilości posiłków i wybór potraw adekwatnych do umiejętności kulinarnych znacznie ułatwi zmagania związane z przygotowywaniem jedzenia. Warto pamiętać, aby nie porywać się z motyką na słońce i w miarę upływu czasu, stopniowo doskonalić swój kuchenny warsztat. Bo jak wiadomo, to najprostszy sposób na odzyskanie kontroli nad  jakością i ilością pochłanianego jedzenia.

Awersja do aktywności fizycznej

Wiele jesteśmy w stanie znieść i poświęcić, aby uzyskać atrakcyjną sylwetkę – np. kilkunastodniowa głodówka czy monotonne jedzenie nie stanowią aż tak dużego wyzwania. Jeżeli  jednak chodzi o podejmowanie regularnej aktywności fizycznej to pojawiają się spore problemy  i całe mnóstwo niesprzyjających okoliczności – od braku czasu, poprzez brak chęci aż do niesprzyjających wydarzeń losowych.. Prawda jest jednak taka, że wiele osób na tyle ceni swój siedząco-leżący tryb życia, że wdrożenie choćby 2 razy w tygodniu godzinnych treningów dowolnej aktywności nie wchodzi w grę.

Podsumowanie

Najwięcej przeszkód utrudniających pracę nad estetyką sylwetki to konsekwencja niewłaściwego sposobu myślenia i brak wiary we własne możliwości. Lenistwo, wieczny brak czasu, awersja do aktywności fizycznej i trudności związane z przygotowywaniem posiłków dzielą nas najczęściej od spełnienia marzeń o idealnej figurze.

 

W artykule mówimy o: Odchudzanie Trening