Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Niewygodne fakty na temat odchudzania

Niewygodne fakty na temat odchudzania
Zagadnienia dotyczące redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej cieszą się nieustającym zainteresowaniem pośród wielu osób – niezależnie od płci, wieku czy zasobności portfela. Walka ze zbędnymi kilogramami wymaga zaangażowania oraz zmierzenia się z pewnymi niewygodnymi prawdami, które bez wątpienia mają niebagatelne znaczenie dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Fakt #1 - Utrata masy ciała wymaga wysiłku

Nie ma co ukrywać, iż pozbywanie się gromadzonego przez lata zaniedbań tłuszczowego balastu, wymaga wysiłku i zaangażowania. Osoby nie potrafiące gotować muszą zaprzyjaźnić się z kuchennym sprzętem. Oprócz tego niewątpliwie sporego zaangażowania będzie wymagało stworzenie racjonalnego planu, ogarnięcie kwestii związanych z robieniem zakupów, analizowaniem składu surowcowego kupowanych produktów czy zaplanowaniem regularnej aktywności fizycznej. Osoby, którym wydaje się, iż utrata zbędnych kilogramów to dziecinnie prosta sprawa, że „trzeba tylko mniej jeść i więcej się ruszać” – mogą gorzko się rozczarować. Z drugiej strony dobrze byłoby przeanalizować swoje podejście – optymizm, ukierunkowanie na sukces i wiara we własne możliwości mogą sprawić, iż podejmowany wysiłek będzie postrzegany jako krok ku spełnieniu marzeń. Warto też pamiętać, że sukces, który kosztuje więcej zaangażowania, poświęceń i zmagań – po prostu lepiej smakuje…

Fakt #2 - Konieczna jest trwała zmiana nawyków żywieniowych

„Normalne jedzenie” dla każdego oznacza coś innego, zazwyczaj jednak sprowadza się do spożywania przetworzonej żywności, fast foodów, słodyczy, alkoholu oraz wszelkiego typu pokarmów będących źródłem tzw. „pustych kalorii”, czyli takich które reprezentują sobą niską wartość odżywczą a wysoką - energetyczną. Nie ma się co oszukiwać, że po zastosowaniu „diety”- nawet najlepiej zbilansowanej i dopasowanej do potrzeb organizmu i następującym po niej powrocie do wyżej wymienionych praktyk, brzuch i “boczki” nie zaczną się powiększać. Nie istnieje dieta, która działa nie tylko podczas jej stosowania, ale również w przyszłości, po zakończeniu realizacji jej założeń. Nie da raz na zawsze - bez wprowadzania trwałych zmian w nawykach żywieniowych. Dlatego warto doskonalić swoje umiejętności kulinarne, tak aby przygotowywane posiłki były nie tylko zdrowe ale i smaczne. Dzięki temu można skutecznie odwrócić uwagę od niskojakościowych przekąsek.

Fakt #3 - Suplementy stanowią jedynie uzupełnienie przemyślanych strategii

Wydawanie grubych pieniędzy na coraz to nowsze specyfiki odchudzające, bez zmiany trybu życia i nawyków żywieniowych, to tylko podsycanie złudnych nadziei, iż można uzyskać zgrabną i wysportowaną sylwetkę bez jakiegokolwiek wysiłku. Póki co nie udało się wynaleźć środka, który zastąpi trening bądź dietę. W zamian natomiast udało się stworzyć niezliczoną ilość bezużytecznych preparatów. Suplementy diety mogą okazać się pomocnym uzupełnieniem strategii ukierunkowanych na redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale samodzielnie stosowane nie przynoszą żadnych spektakularnych rezultatów. Zamiast wydawać niepotrzebnie pieniądze, lepiej zainwestować je w jakiś konstruktywny cel – np. zasięgnąć porady u dietetyka lub skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Fakt #4 - Regularna aktywność fizyczna jest niezbędna

Brak czasu, brak chęci i brak możliwości – to najczęstsze wymówki, dzięki którym rezygnujemy z podejmowania aktywności fizycznej na rzecz celebrowania siedząco-leżącego trybu życia. Tymczasem bez regularnego wysiłku fizycznego trudno jest uzyskać wymarzone rezultaty w postaci zgrabnej i wysportowanej sylwetki. Owszem, ograniczając spożycie energii można pozbyć się kilku kilogramów, ale nie koniecznie finalny efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Sport pomaga nie tylko odpowiednio ukształtować sylwetkę, ale działa bardzo korzystnie na sferę emocjonalną, ułatwia zmagania ze skutkami stresu, pozytywnie wpływa na podejmowane decyzje żywieniowe. Warto zatem przełamać swoje obawy i poszukać takiego typu aktywności, która będzie sprawiała frajdę.

Podsumowanie

Jak mówi stare przysłowie „wszelkie piękno rodzi się w bólu” – dotyczy to również pracy nad estetyką sylwetki. Należy także pamiętać, iż praca nad swoimi słabościami i sposobem myślenia na temat niewygodnych prawd dotyczących procesu odchudzania, może stanowić źródło ogromnej satysfakcji – choć początkowo może trudno w to uwierzyć.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.