Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Precz z motylkami! Jak nadać jędrność ramionom?

Precz z motylkami! Jak nadać jędrność ramionom?
Motylki, firanki, pelikany, falbanki. Te piękne nazwy znane są wielu kobietom. Kryją się pod nimi mało estetyczne zwisy, znajdujące się w tylnej części ramion. Nie są one obce dla kobiet niezależnie od wieku. Co można z nimi zrobić? Jak nadać jędrność ramionom?

Motylki to nic innego jak mało elastyczne, mało jędrne ramiona, pokryte tkanką tłuszczową. Bardzo często dotyczą kobiet, które zrzuciły sporo na wadze. Mogą jednak występować również u szczupłych kobiet, które nigdy nie były specjalnie aktywne fizycznie, jak i u tych, które większość swojego życia spędziły na różnego rodzaju dietach cud. Problem zwiotczałej i wiszącej skóry w tylnej części ramion może pojawić się w każdym wieku. Zwiotczała skóra w tylnej części ramienia to efekt zaniku mięśni trójgłowych ramienia, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej. W rezultacie obserwujemy wiszącą, zwiotczałą i obwisłą skórę, która spędza sen z powiek wielu kobietom.

Jak nadać ramionom jędrności?

Przede wszystkim zadbaj o ćwiczenia ramion

Jeśli nie ćwiczysz w obawie przed tym, że Twoje ramiona staną się masywne i męskie, stracą na delikatności i kobiecym wyglądzie – jesteś w błędzie.

Ćwiczenia z obciążeniem pomogą nadać Twojemu ciału więcej jędrności i nadadzą ramionom pięknych kształtów. Nie musisz obawiać się, że pod wpływem ćwiczeń Twoje ramiona staną się masywne. Przede wszystkim dlatego, że organizm kobiety nie produkuje takich ilości testosteronu.

Jeśli ćwiczysz, ale skupiasz się głównie na pośladkach i mięśniach brzucha, czas pomyśleć również o ramionach. Ćwiczyć powinniśmy całe ciało, po to by zapewnić mu równomierny rozwój i proporcjonalny wygląd.

Po drugie – zadbaj o dietę

Obwisła skóra w tylnej części ramion to również efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tylna część ramion jest u kobiet szczególnie podatna na kumulowania większej ilości tłuszczu. Jeśli zadbasz o odpowiednie odżywianie i zmniejszysz poziom tkanki tłuszczowej w całym ciele, zmniejszy się również jej ilość w obrębie ramion.

Pamiętaj jednak, że odpowiednie odżywianie nie oznacza stosowania głodowych diet. Niedoborowa dieta prędzej doprowadzi Cię do uzyskania sylwetki „skinny fat”, czyli szczupłej, ale tłustej. W ten sposób nie pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ramion i nie wzmocnisz mięśni, które mają nadawać ramionom kształtu i jędrności.

Jakie ćwiczenia na pelikany?

Poniżej znajdziesz ćwiczenia angażujące do pracy mięsień trójgłowy ramienia. Wybierz dwa z poniższych ćwiczeń i wykonuj 1-2 razy w tygodniu. Pamiętaj, że bardzo ważna jest regularność wykonywanych ćwiczeń. Dbaj o urozmaicenie. Nie wykonuj za każdym razem takiego samego zestawu. Możesz przygotować sobie dwa zestawy i stosować je zamiennie. Ważne jest również to, by dbać o progres. Możesz progresować zarówno poprzez dokładanie obciążenia, zwiększanie ilości powtórzeń w serii, jak i zwiększanie liczby serii.

Pamiętaj, że triceps, tak samo, jak każdy inny mięsień potrzebuje również odpoczynku. Wykonywanie ćwiczeń angażujących trójgłowy ramienia każdego dnia, nie przyniesie lepszych rezultatów.

Prostowanie przedramion na wyciągu

Stajemy w lekkim rozkroku przed wyciągiem, lekko pochylamy się w przód, łokcie trzymamy blisko tułowia. Ruch wykonują tylko przedramiona (pracują jedynie stawy łokciowe). Ramiona prostujemy do końca - dla lepszego napięcia mięśni. Najważniejsze jest stałe utrzymanie napięcia. Unikamy szarpania - ruch powinien być płynny. Ćwiczenie to wykonywać możemy zarówno z drążkiem, jak i ze sznurem.

Wyciskanie francuskie hantelka siedząc

Podczas wykonywania ćwiczenia łokcie powinny znajdować się nieruchomo jak najbliżej głowy. Zakres ruchu: od pełnego wyprostu ramion, do pełnego zgięcia w łokciach. Ćwiczenie można wykonywać zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.

Ćwiczenie można wykonywać zarówno oburącz, jak i jednorącz. Ćwiczenie wykonywane jednorącz pomaga na lepszej koncentracji nad lewym i prawym mięśniem trójgłowym ramienia.

Prostowanie przedramienia z hantlem w opadzie tułowia

Pracując tylko tricepsem prostujemy ramię w łokciu, unosząc ciężar aż do pełnego wyprostu. W pozycji końcowej zatrzymujemy na moment ruch dla lepszego napięcia mięśni.

Pompki w podporze tyłem

Opuszczamy i unosimy tułów opierając się rękoma o ławkę znajdującą się z tyłu. W wersji dla osób początkujących nogi trzymamy przed sobą, złączone i ugięte w kolanach. W miarę progresji prostujemy nogi w kolanach. Osoby bardziej zaawansowane – nogi opieramy wyprostowane na drugiej ławeczce. Ćwiczenie to można wykonywać również z obciążeniem. Kładziemy wówczas talerz na nogach.

Wyciskanie sztangi leżąc wąsko

Ćwiczenie wykonujemy podobnie jak wyciskanie sztangi na klatkę piersiową. Sztangę chwytamy jednak węziej i węziej prowadzimy łokcie. Zbyt wąski chwyt może przeciążać łokcie i nadgarstki. Ciężar nie powinien być zbyt duży, tak by angażować mięsień trójgłowy, a nie klatkę piersiową.

Podsumowanie

Jeśli pelikany to Twoja zmora, koniecznie zacznij ćwiczyć mięśnie ramion. Aby pozbyć się niechcianej, wiszącej skóry, ćwicz mięśnie ramion, głównie trójgłowy ramienia.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.