Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Dieta indywidualna najlepszym sposobem na poprawę sylwetki!

Dieta indywidualna  najlepszym sposobem na poprawę sylwetki!
Okres wiosenno-letni to czas kiedy zainteresowanie rozmaitymi odchudzającymi dietami wyraźnie wzrasta. Na forach internetowych pojawiają się masowo pytania o modne w danym sezonie modele żywieniowe takie jak choćby popularna od pewnego czasu dieta proteinowa i rozmaite jej wcielenia. Każdy kto ma coś do „zgubienia’ chciałby się tego pozbyć szybko i efektywnie, bardzo często szczególną popularnością cieszą się rozwiązanie, które nie pokrywają się raczej z zasadami zdrowego żywienia. Jeśli stoisz właśnie przed dylematem „jaką dietę wybrać” chciałbym zaproponować Ci proste i skuteczne rozwiązanie.

Problem: permanentne jo-jo.

Oczywiście możesz eksperymentować z rozmaitymi wynalazkami żywieniowymi na którym chodną gwiazdy filmowe czy fundować sobie ekstremalnie restrykcyjne głodówki w celu uzyskania „natychmiastowego efektu”. Musisz się jednak liczyć z jednym, istotnym, przykrym i nieuniknionym raczej następstwem: efektem jo-jo. Nawet jeśli uda Ci się stracić 4kg w ciągu pierwszego tygodnia, w kolejnych odrobisz to z nawiązką. Wydaje Ci się, ze Ciebie to nie spotka? Cóż, zastosuj „szybką-dietę”, a przekonasz się jak złudne jest to przekonanie i jak silnych frustracji jest źródłem. 

Przyczyna: brak kompatybilności.

Diety z kolorowych gazet, czy skopiowane od koleżanek czy kolegów zazwyczaj mają jeden podstawowy walor: nie są dopasowane do Twoich potrzeb. Choć łączy nas – ludzi – wspólny pakiet genów, to w istocie rzeczy jesteśmy bardzo różni. Zaobserwować to można zarówno po wyglądzie zewnętrznym, jak i po naszym charakterze czy wrażliwości na działanie rozmaitych czynników , w tym pokarmu. Wreszcie też nasz plan dnia, nasza aktywność, fizyczna, nasze preferencje kulinarne – również są różne. Popularne i masowo stosowane diety niestety nie biorą tych wszystkich aspektów pod uwagę i dlatego są trudne do utrzymania w praktyce i mało efektywne w dłuższej perspektywie czasowej. 

Rozwiązanie: dieta indywidualna.

Jeśli poszukujesz naprawdę skutecznego sposobu na zgubienie nadmiaru kilogramów, poprawę estetyki sylwetki, potrzebujesz diety dopasowanej do Twoich potrzeb, która w swoich założeniach weźmie pod uwagę nie tylko cel jaki przed sobą stawiasz, ale i Twoje potrzeby, możliwości i upodobnia. Takiej diety nie znajdziesz niestety w ulubionym piśmie, nie opowie Ci o niej kolega czy koleżanka. 

Skąd więc ją wziąć?

Diety indywidualne układa dietetyk, warto więc udać się po poradę do specjalisty który kształcił się w tej dziedzinie. Jeśli cenisz sobie wygodę, czas i przede wszystkim pieniądze możesz także skorzystać z usługi on-line wykupując plan żywieniowy w naszym serwisie:http://potreningu.pl/plany. Wystarczy jedynie że wypełnisz krótka ankietę, a najdalej w ciągu 24 godzin otrzymasz indywidualnie dopasowany jadłospis i możliwość kontaktu z dietetykiem. Istnieje także opcja wykupienia pakietu z planem treningowym i konsultacji z wykwalifikowanym trenerem. 

Wnioski. 

Zamiast wdrażać niedopasowane diety-uniformy dające jedynie chwilowy (lub żaden) efekt zdecydowanie lepiej jest zastosować dietę ułożoną indywidualnie. Korzyści w takim wypadku nie ograniczają się do uzyskania trwałego efektu w postaci wymarzonej sylwetki, ale także polegają na systematycznym poszerzaniu wiedzy z zakresu właściwego komponowania posiłków czy zestawianiu ćwiczeń. Oczywiście dietę indywidualnie dopasowaną można spróbować układać na własną rękę jednak skorzystanie z pomocy specjalistów pozwala oszczędzić czas i uniknąć wielu kosztownych nieraz błędów.