Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Zaplanuj aktywny wypoczynek

Większość osób, mając przed sobą perspektywę wakacji czy też kilku(nastodniowego) „wolnego” od pracy lub innych obowiązków, obiecuje sobie, że będą to najprzyjemniejsze dni w ciągu całego roku – żadnych stresów, zobowiązań, tylko przyjemności. Prawie każdy za cel numer jeden stawia sobie nadrobienie zaległości w długim śnie i “naładowanie baterii” na kolejny rok. Rozkoszowanie się beztroskim nic-nie-robienie, opalanie oraz dogadzanie sobie na wszelkie możliwe, w tym kulinarne, sposoby... wydawać by się mogło, że jest to plan idealny wypoczynek.

Rzeczywiście: wysypianie się, spędzenie całego dnia na leżaku i wszelkiego rodzaju „uciechy portowe” z pewnością dobrze zrobią naszej psychice. Należy pamiętać jednak, ze jeżeli w ten sposób spędzimy kilkanaście dni lub też cały okres wakacyjny, to będziemy o wiele mniej wypoczęci, niż w momencie, gdy spędzilibyśmy ten czas aktywnie!
Mało obciążająca aktywność ruchowa o wiele bardziej sprzyja regeneracji niż bierny wypoczynek (czyli całkowite lenistwo i zaznawanie ruchu tylko podczas stania w kolejce po lody). Nikt z nas nie ma ochoty powrócić z urlopu zmęczony i o kilka kilogramów cięższy...

Nie namawiamy do bicia rekordów, czy też rzucanie się – bez uprzedniego przygotowania – na wakacje pod znakiem sportów ekstremalnych. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku, dostosowanego do aktualnych możliwości fizycznych oraz warunków, w których aktualnie przebywamy.

Morza, jeziora…

Nawet największy leniwiec powinien, przebywając w okolicach zbiorników wodnych, znajdzie coś dla siebie. Radosne pluskanie się w wodzie, granie w piłkę plażową, pływanie, kajaki, rowerki wodne, długie spacery i podziwianie pięknych krajobrazów, rekreacyjną jazdę na rowerze… Oczywiście znajdą się również atrakcje dla osób lubiących bardziej intensywne zajęcia, należy do nich zaliczyć surfing, nurkowanie czy też bieganie na dłuższe dystanse.

Tereny górskie…i nie tylko

Wycieczkę w góry najczęściej wybierają osoby, które nastawiają się na aktywny wypoczynek, choć wśród turystów można również też znaleźć takich, dla których jedyny ruch stanowi spacer po np. Krupówkach. Przemierzanie górskich szlaków, wspinaczka, (ekstremalna) jazda na rowerze, jogging, nordic walking w „pięknych okolicznościach przyrody” – te, i wiele innych możliwości stoją przed nami otworem.

A gdy zimno i pada, i zimno i pada…

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wyjazd i musimy wakacje spędzić w domu. A gdy do tego jeszcze pogoda nie dopisuje… No cóż, i z takiej sytuacji można znaleźć wyjście!

Sprawdź, jakie „kryte” atrakcje, imprezy np. sportowe są dostępne w twoim mieście. Jeżeli na co dzień nie masz czasu na basen lub marzysz o jodze, ale zajęcia odbywały się w godzinach twojej pracy – skorzystaj z możliwości! Być może w pobliżu masz do dyspozycji tor gokartowy, kryte korty tenisowe, czy też klub fitness, w którym zajęcia prowadzi twój ulubiony instruktor. Odrobina chęci, internet lub też dobra rada znajomych i na pewno uda się znaleźć atrakcyjne zajęcie.

To, jak spędzasz czas wolny, w tym urlop, zależy tylko od ciebie. Praktycznie w każdym miejscu masz możliwość uprawiania jakiegoś sportu, ważne by dostosować plany sportowe do planu wakacyjnego.

Wielbiciele aktywności ruchowej, a zdecydowanie za takich należy uznać naszych czytelników, z pewnością poradzą sobie z wybraniem odpowiedniej formy letniego aktywnego wypoczynku

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.