Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czystek - naturalny lek na grypę

Znany od wielu lat, silniejszy w działaniu niż niejedna herbata. Wzmacnia odporność i nie zawiera szkodliwych substancji psychoaktywnych, takich jak teina, teofilina, teobromina, przed którymi warto chronić dzieci. Mowa tutaj o mało jeszcze popularnym czystku, którego regularne picie może przynieść same korzyści. Badania naukowe pokazują, że może działać nawet lepiej niż niejeden lek.

Magiczne polifenole

Cistus Incanus, zwany czystkiem, wywodzi się z rejonu morza Śródziemnego. Jest piękną rośliną o ciekawych liściach i kwiatach wyglądających jak zmięty jedwab. Pachnie niezwykle subtelnie, wydziela delikatną żywiczną nutę. W Polsce może być uprawiany jako roślina doniczkowa, jednak zimniejsze okresy woli spędzać w domu. Kiedyś spożywano go na poprawę nastroju i dodanie sobie odwagi. Dziś okazuje się, że jego lecznicze właściwości można zastosować w wielu obszarach. Czystek może pić każdy: niemowlę, małe dziecko, kobiety w ciąży, karmiące i osoby starsze. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby regularnie spożywać ten zdrowy napar, jego ilości nie są również ograniczone.

Jest jedną z najsilniej działających roślin, które wzmacniają układ immunologiczny człowieka. Czystek zawiera duże ilości antyoksydantów, które przyczyniają się do neutralizacji wolnych rodników oraz działają przeciwnowotworowo. Polifenole, czyli antyoksydanty, mają silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i antybiotyczne. Pomagają więc w walce z przeziębieniami i grypą. Polifenole hamują również związki, które są odpowiedzialne za tworzenie się zmian nowotworowych. Czystek zawiera bardzo dużo ilości zdrowotnych antyoksydantów, jest rośliną najbardziej bogatą w substancje wspierające walkę z wolnymi rodnikami.

Skutecznie chroni przed ogromną liczbą wirusów!

Skuteczność czystka jest udowodniona naukowo, więc spokojnie można go wprowadzić do swojej diety. Picie naparu ziołowego w okresie jesienno-zimowym, z miodem lub cytryną, to gwarancja świetnego samopoczucia i stanu przewlekle zdrowego! Podczas badań w Niemczech przebadano czystek pod kątem działania antywirusowego. Leczenie ekstraktem z czystka spowodowało redukcję wirusa o 99% w czasie 9–24 godzin. Człowiek wydala podczas kichania około 100 tysięcy do 400 tysięcy wirusów. Okazuje się, że z większością z nich czystek może sobie poradzić. Badania naukowe potwierdziły również skuteczność czystka w walce z bakteriami. Na tym polu jego działanie jest nawet 15 razy silniejsze niż działanie innych preparatów.

Już w 2007 przeprowadzono badania, które potwierdziły, że wirusy grypy są wrażliwe na cząstki zawarte w czystku, zmniejsza również skutecznie stan zapalny. Powszechnie wiadomo, że wirusy grypy co roku mutują. Utrudnia to przygotowanie skutecznych szczepionek, a działanie tych preparatów ocenia się w granicach 50%–90%. Naturalne działanie czystka na wiele rodzajów wirusów sprawia, że może być cennym wsparcie w walce z zimowymi infekcjami.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.