Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Niskowęglowodanowe śniadanie dla odważnych

Niskowęglowodanowe śniadanie dla odważnych
Śniadanie to niezmiernie problematyczny posiłek dla wielu osób. Rano każda sekunda snu jest na wagę złota, nawet kosztem posiłku. Tymczasem pierwszy posiłek w ciągu dnia wg zapewnień dietetyków powinien być zjedzony maksymalnie godzinę po wstaniu. Spożywając pożywne śniadanie łatwiej uporasz się z kulinarnymi pokusami w późniejszych porach, a tym samym lepiej zapanujesz nad jakością i ilością spożywanego jedzenie.

Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie i zawodowo proponuję Ci szybkiego szejka. Potrzebujesz:

  • 30 g odżywki białkowej, np. vitafit protein plus,
  • 1 surowe żółtko jaja kurzego,
  • łyżka oleju lnianego wysoko-linolenowego (nieoczyszczony),
  • 2 łyżki wiórków kokosowych,
  • pół szklanki wody niegazowanej,
  • pół szklanki pasteryzowanego, półtłustego mleka,
  • trochę (ok. łyżeczki) soku cytrynowego,
  • blender.

Wykonanie jest banalnie proste, do wysokiego naczynia wlewasz mleko i wodę, wsypujesz miarkę odżywki, wbijasz jedno żółtko (białko oddzielasz, ponieważ w formie surowej zawiera substancje antyodżywcze), wsypujesz wiórki, wlewasz łyżkę oleju lnianego, i wciskasz trochę cytryny. Mieszasz wszystko przy użyciu blendera i oto masz nisko-węglowodanowe śniadanie.

Co dostarczasz w ten sposób?

Około 30 g wysokojakościowego białka, 25 g tłuszczu, z czego około połowa to wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 i omega 6 w idealnej proporcji oraz śladowe ilości węglowodanów strawnych. Dodatkowo dostarczasz komplet witamin i składników mineralnych, fosfolipidy takie jak cholina, która bierz udział w produkcji ważnego neuroprzekaźnika — acetylocholiona, a także owokininę, która obniża podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, luteinę i krypto ksantynę, które wspomagają pracę narządu wzroku i chronią przed wolnymi rodnikami, jak również immunoglobulinę IgY zawartą w żółtku, która działa bakteriobójczo względem drobnoustrojów wywołujących wrzody żołądka, zakażenia przewodu pokarmowego, a także próchnicę.

Smak szejka zdominowany jest przez smak odżywki białkowej, więc sugeruję starannie dokonać wyboru produktu. Jeśli bowiem nie lubisz bananów, to białko o tym smaku z pewnością nie przypadnie Ci do gustu. Najbardziej neutralna jest oczywiście wanilia.