Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Niskowęglowodanowe śniadanie dla odważnych

Śniadanie to niezmiernie problematyczny posiłek dla wielu osób. Rano każda sekunda snu jest na wagę złota, nawet kosztem posiłku. Tymczasem pierwszy posiłek w ciągu dnia wg zapewnień dietetyków powinien być zjedzony maksymalnie godzinę po wstaniu. Spożywając pożywne śniadanie łatwiej uporasz się z kulinarnymi pokusami w późniejszych porach, a tym samym lepiej zapanujesz nad jakością i ilością spożywanego jedzenie.

Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie i zawodowo proponuję Ci szybkiego szejka. Potrzebujesz:

  • 30 g odżywki białkowej
  • 1 surowe żółtko jaja kurzego,
  • łyżka oleju lnianego wysoko-linolenowego (nieoczyszczony),
  • 2 łyżki wiórków kokosowych,
  • pół szklanki wody niegazowanej,
  • pół szklanki pasteryzowanego, półtłustego mleka,
  • trochę (ok. łyżeczki) soku cytrynowego,
  • blender.

Wykonanie jest banalnie proste, do wysokiego naczynia wlewasz mleko i wodę, wsypujesz miarkę odżywki, wbijasz jedno żółtko (białko oddzielasz, ponieważ w formie surowej zawiera substancje antyodżywcze), wsypujesz wiórki, wlewasz łyżkę oleju lnianego, i wciskasz trochę cytryny. Mieszasz wszystko przy użyciu blendera i oto masz nisko-węglowodanowe śniadanie.

Co dostarczasz w ten sposób?

Około 30 g wysokojakościowego białka, 25 g tłuszczu, z czego około połowa to wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 i omega 6 w idealnej proporcji oraz śladowe ilości węglowodanów strawnych. Dodatkowo dostarczasz komplet witamin i składników mineralnych, fosfolipidy takie jak cholina, która bierz udział w produkcji ważnego neuroprzekaźnika — acetylocholiona, a także owokininę, która obniża podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, luteinę i krypto ksantynę, które wspomagają pracę narządu wzroku i chronią przed wolnymi rodnikami, jak również immunoglobulinę IgY zawartą w żółtku, która działa bakteriobójczo względem drobnoustrojów wywołujących wrzody żołądka, zakażenia przewodu pokarmowego, a także próchnicę.

Smak szejka zdominowany jest przez smak odżywki białkowej, więc sugeruję starannie dokonać wyboru produktu. Jeśli bowiem nie lubisz bananów, to białko o tym smaku z pewnością nie przypadnie Ci do gustu. Neutralna jest oczywiście wanilia.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.