Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego, żeby skutecznie zmienić sylwetkę, trzeba mieć plan działania?

Dlaczego, żeby skutecznie zmienić sylwetkę, trzeba mieć plan działania?
Żyjemy w czasach, w których szczupła i wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu osób, natomiast znaczna część społeczeństwa boryka się z problemami takimi jak nadwaga i otyłość. Walka z nadmierną masą ciała tylko w teorii jest prosta, w końcu istnieje niezliczona ilość poradników mówiących o tym jak szybko i efektywnie schudnąć, czy też wysmuklić ciało lub przybrać na masie mięśniowej. Praktyka pokazuje, że znaczna część samodzielnych prób walki z defektami sylwetki i zarazem z własnymi słabościami, niestety kończy się porażką. Na szczęście jest sposób by drastycznie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zamierzonego efektu. Do tego jednak potrzebny jest odpowiednio zindywidualizowany plan działania.

Porady z kolorowych gazet nie gwarantują sukcesu

W dzisiejszych czasach o tym jak efektywnie ukształtować sylwetkę mówi i pisze się bardzo wiele. Codziennie powstaje niezliczona ilość artykułów, poradników, a nawet gotowych schematów działania, które podobno objawiają tajemnicę odchudzania, bądź też – rozwijania tkanki mięśniowej. Niestety tego typu opracowania mają pewne wady.

Po pierwsze

Znaczna część dostępnych artykułów po prostu nie jest w pełni rzetelna. Łatwo natknąć się na informacje, które nijak mają się do realiów fizjologii żywienia, czy też - aspektów związanych z planowaniem treningu. Opieranie się na nietrafionych poradach z wiadomych powodów nie będzie prowadzić do poprawy kompozycji sylwetki, a mało tego może przyczynić się do wybudowania przekonania, które można ująć w twierdzeniu „ze mną jest chyb a coś nie tak”.

Po drugie

Nawet jeśli dane zawarte w omawianych artykułach są rzetelne, to może brakować im odpowiedniej „gradacji” priorytetów. Innymi słowy przedstawiane porady nieraz na równi stawiają kwestie istotne z aspektami, które mają znaczenie marginalne lub żadne dla procesu kształtowania sylwetki. I tak oto, bazując na tego typu poradach można kłaść duży nacisk na to by owoce jeść tylko do południa, w praktyce jednak zabieg ten w żaden sposób nie musi wpływać na tempo redukcji tkanki tłuszczowej, co znowuż jest frustrujące.

Również gotowe plany żywieniowo-treningowe, choćby pisane były przez wybitnych specjalistów, mogą okazać się totalnie chybione w przypadku wielu osób próbujących im sprostać, brakuje im bowiem indywidualizacji. Dopasowanie osobnicze strategii żywieniowej i treningowej jest absolutnym kluczem do uzyskania zamierzonego efektu. Wystarczy nietolerancja zamieszczonego w gotowej rozpisce produktu żywnościowego (czy też dokładnie – występującego w nim składnika), by cały system legł w gruzach.

Ważny fakt dotyczący indywidualnego zapotrzebowania energetycznego

Trudno jest wymagać od „diety z szuflady” by brała ten parametr pod uwagę, a jest on bardzo ważny. Przykładowo: jeśli dieta odchudzająca będzie zbyt wysokokaloryczna, to nie przyniesie zamierzonego efektu, a jeżeli jej wartość energetyczna będzie zbyt niska (co często ma miejsce) okaże się bądź szkodliwa dla zdrowia i dla składu ciała (m.in. spowoduje utratę tkanki mięśniowej), bądź też będzie po prostu niemożliwa do utrzymania ze względu na ciągłe uczucie głodu.

Indywidualny plan – recepta na sukces

Zakreślony powyżej schemat niesprzyjających zależności mógłby wydawać się bardzo pesymistyczną perspektywą, gdyby nie fakt, że istnieje dla niego pewna alternatywa. Otóż można ustrzec się popełnienia wielu błędów i zarazem drastycznie zwiększyć szansę na powodzenie w ramach pracy nad sylwetką, poprzez skorzystanie z pomocy specjalistów zajmujących się planowaniem diety i treningu w sposób zindywidualizowany, pod określony cel i pod osobnicze parametry danej osoby. O tym, że taka możliwość istnieje wiedzą dziś niemal wszyscy, nie każdy jednak wie, że to opcja wbrew pozorom nieskomplikowana i niekoniecznie – kosztowna. Owszem, może skorzystać z pomocy dietetyka i trenera w opcji stacjonarnej, jest to bez wątpienia rozwiązanie dobre, o ile oczywiście trafi się na odpowiednich fachowców. Istnieje jednak także inne rozwiązanie, polegające na skorzystaniu z usługi on-line, która może się okazać równie skuteczna lub nawet skuteczniejsza, a przy okazji nieporównywalnie mniej kosztowna i niezwykle funkcjonalna.

Współpraca on-line daje możliwość ciągłego kontaktu ze specjalistą, a nie tylko podczas spotkań w wybrane dni miesiąca czy tygodnia. Ten aspekt jest walorem nie do przecenienia, bo w życiu zaistnieć mogą rozmaite, nieoczekiwane okoliczności, z którymi trudno jest się zmierzyć w pojedynkę. Możliwość zadawania pytań skutkuje też sukcesywnym zwiększaniem świadomości żywieniowej i treningowej osoby korzystającej z usługi.

Działanie w teamie wraz z trenerem i dietetykiem zazwyczaj sprawia, że sytuacje takie jak wesele siostry, wypad ze znajomymi za miasto czy też brak dostępności jakiegoś produktu zaplanowanego w diecie (lub sprzętu z rozpiski treningowej), nie stanowią problemu stopującego działania, których celem jest poprawa kompozycji sylwetki.

Niezwykle istotne znaczenie ma funkcjonalność systemu współpracy ze specjalistami. Przykładowo, w przypadku planów żywieniowych układanych przez dietetyków PoTreningu.pl osoba, która z nich korzysta otrzymuje tygodniową listę zakupów. W efekcie realizowanie diety staje się o wiele prostsze niż w sytuacji, w której do dyspozycji jest tylko kartka z rozkładem posiłków.

Co więcej, w sytuacji w której jakiś produkt nie jest dostępny lub wtedy, gdy po prostu któreś danie z diety stanie się z jakichś innych powodów niemożliwe do przygotowania, można automatycznie, w trybie natychmiastowym wymienić je na inne. To daje poczucie komfortu i sprawia, że zmniejsza się lub wręcz całkowicie znika stres związany z realizacją planu żywieniowego.

Oczywiście to tylko wybrane korzyści wynikające z podjęcia współpracy on-line ze specjalistami przygotowującymi zindywidualizowaną dietę i swoiście dobrany trening. Największym plusem jest oczywiście weryfikacja efektywności postępów i podejmowanie działań w sytuacji, w której byłyby one niesatysfakcjonujące. Na modyfikację planu nie trzeba czekać tygodniami, przygotowywana jest ona z dużą dynamiką, oczywiście po uprzednim przeanalizowaniu przyczyny zaistniałego problemu (którą może być choćby indywidualnie warunkowana adaptacja organizmu do fundowanych mu bodźców).

Podsumowanie

Jak widać korzystanie z indywidualnie ułożonego planu żywieniowo-treningowego przy współpracy on-line ze znakomitymi fachowcami, to wyjątkowo ciekawa opcja dla osób chcących poprawić kompozycję sylwetki, czy to poprzez zmniejszenie poziomu zatłuszczenia, czy też – poprzez rozbudowę tkanki mięśniowej. Co szczególnie istotne, opcja ta jest też niezwykle atrakcyjna cenowo, miesięczna współpraca to koszt zbliżony do zakupu małego opakowania odżywki białkowej, a finalny efekt bez wątpienia okaże się o wiele korzystniejszy.

Przetestuj plan dieta + trening online

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.