Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Dlaczego, żeby skutecznie zmienić sylwetkę, trzeba mieć plan działania?

Dlaczego, żeby skutecznie zmienić sylwetkę, trzeba mieć plan działania?
Żyjemy w czasach, w których szczupła i wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu osób, natomiast znaczna część społeczeństwa boryka się z problemami takimi jak nadwaga i otyłość. Walka z nadmierną masą ciała tylko w teorii jest prosta, w końcu istnieje niezliczona ilość poradników mówiących o tym jak szybko i efektywnie schudnąć, czy też wysmuklić ciało lub przybrać na masie mięśniowej. Praktyka pokazuje, że znaczna część samodzielnych prób walki z defektami sylwetki i zarazem z własnymi słabościami, niestety kończy się porażką. Na szczęście jest sposób by drastycznie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zamierzonego efektu. Do tego jednak potrzebny jest odpowiednio zindywidualizowany plan działania.

Porady z kolorowych gazet nie gwarantują sukcesu

W dzisiejszych czasach o tym jak efektywnie ukształtować sylwetkę mówi i pisze się bardzo wiele. Codziennie powstaje niezliczona ilość artykułów, poradników, a nawet gotowych schematów działania, które podobno objawiają tajemnicę odchudzania, bądź też – rozwijania tkanki mięśniowej. Niestety tego typu opracowania mają pewne wady.

Po pierwsze

Znaczna część dostępnych artykułów po prostu nie jest w pełni rzetelna. Łatwo natknąć się na informacje, które nijak mają się do realiów fizjologii żywienia, czy też - aspektów związanych z planowaniem treningu. Opieranie się na nietrafionych poradach z wiadomych powodów nie będzie prowadzić do poprawy kompozycji sylwetki, a mało tego może przyczynić się do wybudowania przekonania, które można ująć w twierdzeniu „ze mną jest chyb a coś nie tak”.

Po drugie

Nawet jeśli dane zawarte w omawianych artykułach są rzetelne, to może brakować im odpowiedniej „gradacji” priorytetów. Innymi słowy przedstawiane porady nieraz na równi stawiają kwestie istotne z aspektami, które mają znaczenie marginalne lub żadne dla procesu kształtowania sylwetki. I tak oto, bazując na tego typu poradach można kłaść duży nacisk na to by owoce jeść tylko do południa, w praktyce jednak zabieg ten w żaden sposób nie musi wpływać na tempo redukcji tkanki tłuszczowej, co znowuż jest frustrujące.

Również gotowe plany żywieniowo-treningowe, choćby pisane były przez wybitnych specjalistów, mogą okazać się totalnie chybione w przypadku wielu osób próbujących im sprostać, brakuje im bowiem indywidualizacji. Dopasowanie osobnicze strategii żywieniowej i treningowej jest absolutnym kluczem do uzyskania zamierzonego efektu. Wystarczy nietolerancja zamieszczonego w gotowej rozpisce produktu żywnościowego (czy też dokładnie – występującego w nim składnika), by cały system legł w gruzach.

Ważny fakt dotyczący indywidualnego zapotrzebowania energetycznego

Trudno jest wymagać od „diety z szuflady” by brała ten parametr pod uwagę, a jest on bardzo ważny. Przykładowo: jeśli dieta odchudzająca będzie zbyt wysokokaloryczna, to nie przyniesie zamierzonego efektu, a jeżeli jej wartość energetyczna będzie zbyt niska (co często ma miejsce) okaże się bądź szkodliwa dla zdrowia i dla składu ciała (m.in. spowoduje utratę tkanki mięśniowej), bądź też będzie po prostu niemożliwa do utrzymania ze względu na ciągłe uczucie głodu.

Indywidualny plan – recepta na sukces

Zakreślony powyżej schemat niesprzyjających zależności mógłby wydawać się bardzo pesymistyczną perspektywą, gdyby nie fakt, że istnieje dla niego pewna alternatywa. Otóż można ustrzec się popełnienia wielu błędów i zarazem drastycznie zwiększyć szansę na powodzenie w ramach pracy nad sylwetką, poprzez skorzystanie z pomocy specjalistów zajmujących się planowaniem diety i treningu w sposób zindywidualizowany, pod określony cel i pod osobnicze parametry danej osoby. O tym, że taka możliwość istnieje wiedzą dziś niemal wszyscy, nie każdy jednak wie, że to opcja wbrew pozorom nieskomplikowana i niekoniecznie – kosztowna. Owszem, może skorzystać z pomocy dietetyka i trenera w opcji stacjonarnej, jest to bez wątpienia rozwiązanie dobre, o ile oczywiście trafi się na odpowiednich fachowców. Istnieje jednak także inne rozwiązanie, polegające na skorzystaniu z usługi on-line, która może się okazać równie skuteczna lub nawet skuteczniejsza, a przy okazji nieporównywalnie mniej kosztowna i niezwykle funkcjonalna.

Współpraca on-line daje możliwość ciągłego kontaktu ze specjalistą, a nie tylko podczas spotkań w wybrane dni miesiąca czy tygodnia. Ten aspekt jest walorem nie do przecenienia, bo w życiu zaistnieć mogą rozmaite, nieoczekiwane okoliczności, z którymi trudno jest się zmierzyć w pojedynkę. Możliwość zadawania pytań skutkuje też sukcesywnym zwiększaniem świadomości żywieniowej i treningowej osoby korzystającej z usługi.

Działanie w teamie wraz z trenerem i dietetykiem zazwyczaj sprawia, że sytuacje takie jak wesele siostry, wypad ze znajomymi za miasto czy też brak dostępności jakiegoś produktu zaplanowanego w diecie (lub sprzętu z rozpiski treningowej), nie stanowią problemu stopującego działania, których celem jest poprawa kompozycji sylwetki.

Niezwykle istotne znaczenie ma funkcjonalność systemu współpracy ze specjalistami. Przykładowo, w przypadku planów żywieniowych układanych przez dietetyków PoTreningu.pl osoba, która z nich korzysta otrzymuje tygodniową listę zakupów. W efekcie realizowanie diety staje się o wiele prostsze niż w sytuacji, w której do dyspozycji jest tylko kartka z rozkładem posiłków.

Co więcej, w sytuacji w której jakiś produkt nie jest dostępny lub wtedy, gdy po prostu któreś danie z diety stanie się z jakichś innych powodów niemożliwe do przygotowania, można automatycznie, w trybie natychmiastowym wymienić je na inne. To daje poczucie komfortu i sprawia, że zmniejsza się lub wręcz całkowicie znika stres związany z realizacją planu żywieniowego.

Oczywiście to tylko wybrane korzyści wynikające z podjęcia współpracy on-line ze specjalistami przygotowującymi zindywidualizowaną dietę i swoiście dobrany trening. Największym plusem jest oczywiście weryfikacja efektywności postępów i podejmowanie działań w sytuacji, w której byłyby one niesatysfakcjonujące. Na modyfikację planu nie trzeba czekać tygodniami, przygotowywana jest ona z dużą dynamiką, oczywiście po uprzednim przeanalizowaniu przyczyny zaistniałego problemu (którą może być choćby indywidualnie warunkowana adaptacja organizmu do fundowanych mu bodźców).

Podsumowanie

Jak widać korzystanie z indywidualnie ułożonego planu żywieniowo-treningowego przy współpracy on-line ze znakomitymi fachowcami, to wyjątkowo ciekawa opcja dla osób chcących poprawić kompozycję sylwetki, czy to poprzez zmniejszenie poziomu zatłuszczenia, czy też – poprzez rozbudowę tkanki mięśniowej. Co szczególnie istotne, opcja ta jest też niezwykle atrakcyjna cenowo, miesięczna współpraca to koszt zbliżony do zakupu małego opakowania odżywki białkowej, a finalny efekt bez wątpienia okaże się o wiele korzystniejszy.

Przetestuj plan dieta + trening online