Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Chcesz osiągnąć wewnętrzną harmonię i pozbyć się bólu pleców? Zainteresuj się Tai Chi

Tai Chi (Tai Chi Chan, Taijiquan) nazywany jest obecnie chińskim sportem narodowym. W parkach, ogrodach – o poranku – można zaobserwować wiele osób, które trenują technikę Tai Chi. Wywodzi się ona ze starego stylu walki, w którym ruchy sprawiają wrażenie zmagania się z niewidzialnym przeciwnikiem. Obecnie funkcjonuje w formie uproszczonej.

W Tai Chi istotna jest choreografia, sekwencje pozycji ciała, płynność ruchów. Ćwiczenia mają swoje, niejednokrotnie bardzo poetyckie, nazwy. Ogromny nacisk kładziony jest na prawidłową postawę ciała, które musi być wyprostowane i zrelaksowane jednocześnie. W Europie najbardziej popularny jest  styl Yang charakteryzujący się bardzo płynnymi, miękkimi ruchami, które wykonywane są w zwolnionym tempie. Podczas ćwiczeń powinno nastąpić całkowite zsynchronizowanie się oddechu z umysłem.

">https://

Istnieją także inne odmiany Taijiquan, choć są mniej znane na naszym kontynencie, charakteryzujące się skokami i zdecydowanie bardziej gwałtownymi, szybkimi ruchami.

Energia życiowa (Chi)

Celem Tai Chi Chan jest wzmocnienie energii życiowej. Może ono nastąpić poprzez kontrolę i świadomość ciała, wewnętrzną harmonię, relaks, wolne, płynne ruchy.

Świadoma praca nad własnym ciałem, utrzymywanie poprawnej, zrelaksowanej postawy może zaprocentować pozytywnym wpływem na dolegliwości związane z bólem pleców. Dodatkowo ćwiczenia wzmacniają mięśnie, dzięki czemu kręgosłup zostaje odciążony.

Poprawia się krążenie, zmniejszeniu ulegają napięcia w ścięgnach, mięśniach i więzadłach. Ciało staje się bardziej elastyczne i rozluźnione.

Ćwiczenia Tai Chi mogą być pomocne w pozbyciu się stresu. Głębokie oddychanie, przepełnione harmonią taneczne ruchy uspokajają, relaksują, pomagają się wyciszyć, osiągnąć wewnętrzny spokój.

Co prawda w Internecie znajduje się wiele wskazówek, filmików i wykładów traktujących o Tai Chi czy tez medytacji, ale – zwłaszcza dla osób początkujących –wskazana będzie nauka pod okiem wykształconego i doświadczonego nauczyciela.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.

Skomentuj Wyślij link