Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego warto dbać o sylwetkę we dwoje?

Dlaczego warto dbać o sylwetkę we dwoje?
Zmaganie się w pojedynkę ze zmianą nawyków żywieniowych i wprowadzaniem regularnej aktywności fizycznej bywa niekiedy bardzo trudne. Aby działania były bardziej efektywne, dobrze jest podejmować je w porozumieniu ze swoją „drugą połową”- małżonkiem (małżonką) lub partnerem (partnerką). Jak się okazuje, wspólna walka ze zbędnymi kilogramami i centymetrami niesie za sobą szereg korzyści z których najważniejszą jest zwiększenie szans na powodzenie. Warto przyjrzeć się mechanizmom leżącym u podstaw tej zależności i zwrócić uwagę na płaszczyzny na których szukać można wzajemnego wsparcia i porozumienia.

Przygotowywanie posiłków

Przygotowywanie posiłków jest nieodłącznym elementem wszelkich planów ukierunkowanych na poprawę ogólnie rozumianego zdrowia oraz polepszenie estetyki sylwetki. Działając w kuchni wspólnie z partnerem (partnerką), można znacznie umilić sobie chwile spędzane „przy garach”, dodatkowo oszczędzając czas na kwestiach organizacyjnych związanych z obróbką kulinarną pokarmów. Umiejętny podział obowiązków obowiązków sprawia,  iż zdrowe odżywianie nie jest tak czasochłonne, jak w przypadku działania w pojedynkę. Warto przemyśleć co komu bardziej odpowiada – robienie zakupów, mycie i krojenie warzyw, gotowanie, smażenie, pieczenie czy też zmywanie po obiedzie, itp. Warto wcześniej dogadać się w tych kwestiach.

Znamienne jest też to, ze na wspólnym “pichceniu” zyskać można nie tylko bardziej estetyczną sylwetkę, ale także wzmocnić więzy z bliska osobą miło spędzając czas.

Wspólne treningi

Kobietom często nie podoba się, iż ich mężowie czy partnerzy spędzają długie godziny na siłowni. Nie wynika to ze złej woli, ale nierzadko z obaw dotyczących potencjalnej obecności innych kobiet w klubach fitness bądź też po prostu z braku zrozumienia chęci dbania o sylwetkę właśnie w taki sposób (osobom niewtajemniczonym siłownia kojarzy się z chęcią budowania gigantycznej masy mięśniowej i stosowaniem sterydów). Rozwiązanie tego problemu jest jednak stosunkowo proste. Zamiast narzekać i pielęgnować swoje obawy, najlepiej jest „wskoczyć” w dresy i udać się na wspólny trening z mężem, narzeczonym, chłopakiem.. Skorzysta na tym nie tylko ciało ale i “dusza”.

Aktywne spędzanie czasu we dwoje est nie tylko po prostu zdrowe, ale daje wiele satysfakcji, pozytywnie wpływa na motywację i zacieśnia wzajemne relacje. Dodatkowo też wspólne treningi dodają energii i pomaga się odstresować, a co najważniejsze stanowią milowy krok w procesie  kształtowania sylwetki.

Przełamywanie kryzysów

Wsparcie drugiej osoby jest niezwykle ważne w przypadku codziennych zmagań z aktywnością fizyczna, ze zdrowym odżywianiem i z redukowaniem zbędnej tkanki tłuszczowej, które jak wiadomo wiążą się z wieloma trudnymi do przewidzenia problemami i kryzysowymi sytuacjami. Nawet jeżeli jedna z osób posiada tendencje do „załamywania rąk” przy każdej możliwej okazji i poddawania się pod byle pretekstem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wsparcie partnera lub partnerki pomoże zażegnać kryzys i podsunąć jakieś konstruktywne rozwiązanie – oferując przy tym swoją pomoc oraz doświadczenie.

Życzliwość bliskiej osoby i fakt, iż można na niej polegać stanowi nieocenioną pomoc w przełamywaniu trudności związanych z dietą i treningami. Nieraz wystarczy sama obecność, sam fakt “działania we dwoje”, beż psychologicznych wybiegów i już łatwiej jest przełamać impas i pokonać zwątpienie.

Wzajemna motywacja

Obserwowanie pozytywnych zmian zachodzący w wyglądzie partnerki lub partnera stanowi istotny czynnik wpływający mobilizująco i podnoszący chęć do działania. Obserwowanie zmian jakie zachodzą pod wpływem treningu i diety u bliskiej osoby, utwierdzają w przekonaniu, ze “to jednak działa’, że “ja tez tak mogę”. Świadomość tego, iż jeśli my przystopujemy, to możemy przestać się podobać dodatkowo też nakręca do działania. Być może “negatywna motywacja” wydaje się na pierwszy rzut oka opcja niekomfortowa, natomiast zwrócić uwagę na to, że jest po prostu skuteczna, a poza tym zazwyczaj ma ona charakter chwilowy, szybko bowiem zamienia się w zapał, a niekiedy - w pasję. Tak to właśnie działa.

Jak mówią psychologowie zajmujący się badaniem związku pomiędzy masą ciała a szczęściem, gdy tylko jeden z małżonków czy partnerów podejmuje usilne starania mające na celu poprawę wyglądu i zdrowia, to druga osoba może poczuć się zagrożona. Nagłe zainteresowanie siłownią i zdrowym odżywianiem może wskazywać bowiem na przygotowania do poszukiwania innego partnera. Wspólne działania wymierzone w redukcję tkanki tłuszczowej stanowią wiec element “profilaktyki” skutecznie zapobiegający tego rodzaju kryzysom.

Podsumowanie

Wspólna utrata zbędnych kilogramów i wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych może okazać się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsza niż działanie w pojedynkę. Wzajemnie wsparcie, motywowanie się do działania i sprawiedliwy podział obowiązków sprawiają, iż efektywność podjętych starań jest większa, a upragnione efekty pojawiają się szybciej i okupione są mniejszym poświeceniem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.