Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Przeciwwskazania do treningu – te traktuj serio!

Z każdej strony bombardowani jesteśmy hasłami, że aktywność ruchowa to zdrowie, że im bardziej intensywny i długotrwały wysiłek, tym szybciej osiągniemy wymarzoną sylwetkę. Im większa struga potu zalewa nam oczy, im mocniejsza bolesność mięśni, czyli „zakwasy” dzień po treningu, tym bardziej był on udany. Lekarze masowo wysyłają pacjentki na wszelkiej maści zajęcia nie dysponując jednocześnie żadną wiedzą na temat np. ich intensywności. Pada hasło „proszę uczęszczać na zajęcia fitness” – a – o tym wie każda z pań – intensywne TBC „pilatesowi” nie równe.

Osoby z pewnymi stanami chorobowymi powinny przyłożyć szczególną wagę podczas wyboru odpowiedniej aktywności ruchowej. Na pierwszym miejscu – i tu ostrzeżenie dla wszystkich, którzy przede wszystkich chcieliby szybko zobaczyć efekty ćwiczeń – obowiązkowo musi stać bezpieczeństwo oraz działanie prozdrowotne! Nie ilość spalanych kalorii, nie dobra zabawa, lecz przede wszystkim pozytywny wpływ na stan zdrowia musi być traktowany priorytetowo.

Prawdą jest, że wysiłek fizyczny ma olbrzymie znaczenie i ma działanie profilaktyczne w przypadku występowania wielu chorób. Pomaga osobom zmagającym się z depresją, nadwagą i otyłością, skutecznie wspiera walkę z osteoporozą, pomaga wrócić do „formy” osobom po zawale. Jednak, aby ćwiczenia mogły zadziałać korzystnie (lub przynajmniej by nie zaszkodziły) muszą zostać dobrane odpowiednio

Niżej wymienione stany chorobowe wymagają szczególnie starannego dobrania formy aktywności fizycznej i muszą być obowiązkowo konsultowane z lekarzem:

  • przebyte niedawno urazy narządów ruchu,
  • długo utrzymująca się podwyższona temperatura ciała,
  • okres ciąży i połogu, karmienie piersią,
  • nowotwory,
  • choroby układu krążenia,
  • świeżo przebyte operacje i zabiegi,
  • urazy narządów wewnętrznych,
  • problemy z kręgosłupem, dyskopatia,
  • przebyte urazy stawów skokowych, kolanowych,
  • reumatoidalne zapalenie stawów.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.