Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

4 suplementy wspomagające walkę z trądzikiem

4 suplementy wspomagające walkę z trądzikiem
Osoby trenujące dość często mają problem ze skórą i jej wyglądem. Przyczyny bywają różne: zmiana diety, suplementacja czy nadmierna potliwość może przyczyniać się do pogorszenia jakości skóry poprzez wystąpienie tzw. krostek i trądziku. Pomijając kwestie stosowania SAA, zmiany mogą pojawiać się na tle metabolicznym, który dąży do przechylenia szali w kierunku anabolizmu.

Istnieje jednak sposób, aby tego typu przypadłości opanować. Sprawa jest dość prosta, a włączenie czterech niżej opisanych suplementów do diety powinno mocno załagodzić problem występowania trądziku i znacznie poprawić wygląd skóry, nie tylko pod kątem jej problemów stricte ukierunkowanych na występowanie pryszczy, ale i problemów z jej suchością, jędrnością czy nadmiernym przetłuszczaniem.

Z jakich produktów więc skorzystać? W wyniku dedukcji i obserwacji składu poszczególnych preparatów wspomagających funkcje skóry wytypowałem cztery, najbardziej istotne składniki, które przyczyniły się do poprawy wyglądu mojej skóry. A są to: NAC, ALCAR, B5 i cynk. Zawsze borykałem się z tzw. "pizzą" na plecach, gdzie miałem tendencje do występowania zmian skórnych. Po włączeniu ww. preparatów skóra uległa znacznej poprawie, a po 3 miesiącach suplementacji zmiany skórne przestały się pojawiać i stanowić problem. Jednak suplementacja wymaga cierpliwości, tutaj potrzeba nieco czasu, aby organizm mógł w odpowiedni sposób oczyścić skórę.

NAC

Czyli cysteina w formie acetylowanej. Jest to suplement diety, który wykazuje szerokie spektrum wsparcia prozdrowotnego dla organizmu. Główna funkcja cysteiny w tej formie to stymulowanie produkcji glutationu, który wykazuje bardzo silne działanie antyoksydacyjne w naszym ciele. Co więcej, działa silnie przeciwzapalnie, hamując cytokiny odpowiedzialne za działania promujące stan zapalny w naszym ciele. Dodatkowo NAC doskonale wspomaga funkcjonowanie wątroby, dbając o regeneracje jej samej, jak i prawidłowy przebieg jej funkcji oczyszczających organizm. Dawka dzienna 1,5 g.

ALCAR

Wykorzystywanie acetylowanej formy l-karnityny sprawdza się głównie jako wsparcie pracy umysłowej. Odpowiada ona m.in. za to, jak funkcjonuje nasz układ nerwowy, podnosząc poziom koncentracji, jak i usprawniając procesy myślowe. Jednak, jak się okazuje, nie tylko. Zastosowanie ALC znalazło swoje zastosowanie, jako wsparcie funkcji skóry. Powszechnie uznaje się, że dodatek ALC do witaminy B5 wpływa na nią jak katalizator, przyspieszając działanie witaminy, jak i nasilając jej funkcje. Co więcej, ACLAR wykazuje silne działanie detoksykacyjne organizmu. Dawka dzienna 1 g.

Witamina B5

Wykazuje znaczne wsparcie w działaniu regenerującym i odbudowującym skórę. Wykorzystywana jest m.in. do leczenia ran, oparzeń czy zakażeń skóry. Co ważne, reguluje pracę gruczołów łojowych, które są blokowane, a nadmierna produkcja łoju zostaje wstrzymana. Sprawia, to, że skóra ulega znacznej poprawie, a zmiany dotyczące przetłuszczenia skóry zostają zahamowane. Witamina B5 wykazuje również silne działanie przeciwzapalne, zapobiega rozwojowi stanów zapalnych i czynnika chorobowego w obrębie skóry. Dawka dzienna 1,5 g.

Cynk

Jest kluczowym pierwiastkiem wspomagającym funkcjonowanie całego organizmu, odpowiadając głównie za budowę skóry, kości, paznokci, włosów, a nawet mięśni. Co więcej, wykazuje znaczne działanie wspomagające układ immunologiczny, wspomagając utrzymanie zdrowia. Wykazuje działanie polegające na zapobieganiu reakcjom zapalnym, utrzymując odpowiednią aktywność metaboliczną i energetyczną. Dawka dzienna 100 mg.

Podsumowanie

Jak widzimy, suplementy wymienione wyżej posiadają wspólny mianownik, a jest nim działanie przeciwzapalne, jak i wsparcie budowy skóry.

Okres suplementacji trwał około 3 miesięcy, przy czym zauważyłem, że skóra wygląda znacznie lepiej. Poprawił się jej koloryt, nie przetłuszczała się, a wypryski pojawiały się sporadycznie. Co więcej, zauważyć można było, że skóra stała się gładsza, a pory uległy zmniejszeniu. Obecnie po okresie 4 miesięcy suplementacji stosuje preparaty sporadycznie w ramach podtrzymania efektu suplementacyjnego, dawkując porcje co 3-4 dni. Jak do tej pory nie widzę, aby zmiany się nasilały, a pozytywny efekt utrzymuje się bez przerwy.

W internecie wyczytać można, że osoby stosujące combo B5 i ALCAR nie były zadowolone z samego efektu dwóch produktów. Osobiście postanowiłem dołączyć NAC i cynk, których dodatek sprawdził się idealnie. Pamiętać trzeba, że na efekty trzeba poczekać. Nie jest to działanie szybkie. Dodatkowo pamiętać należy o zabiegach pielęgnacyjnych jak peelingi czy częste mycie okolicy podatnej na infekcje.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.