Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czapka a twoja fryzura - nosić czy nie?

Zastanawiasz się, czy nosić czapkę? Szkoda czasu, tylko jedna odpowiedź na to pytanie jest właściwa: nosić! Chyba że chcesz skończyć z chorymi zatokami. "Ok - zastanawiasz się - ale jak sobie radzić z niesfornymi włosami, kiedy czapkę trzeba będzie zdjąć?" Specjaliści mają na to sposoby.

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy nie tyle warto, co trzeba pamiętać o czapkach. Zastanawiasz się, jak okiełznać elektryzującą się i oklapniętą fryzurę tak, by zawsze wyglądała świeżo i elegancko? Specjaliści z salonu Degażeria mają na to kilka prostych sposobów:

  • Włosy, które się elektryzują, mogą być zmorą każdej kobiety. Aby to zmienić do codziennej pielęgnacji używaj szamponu do włosów suchych, najlepiej ze składnikami antystatycznymi.
  • Gorący powiew powietrza z suszarki zmień na chłodniejszy, w ten sposób włosy nie doświadczą szoku termicznego, który jest główną przyczyną elektryzowania się włosów.
  • Jeżeli prostujesz włosy, najlepiej wybierz prostownicę z funkcją jonizacji - włosy zachowają naturalną wilgotność.
  • Gumowe i plastikowe szczotki i grzebienie odstaw w kąt, czesz włosy szczotką z naturalnego włosia lub metalowym grzebieniem.
  • Włosy przesuszone nawilżaj specjalnymi maskami przynajmniej raz w tygodniu.

Po zdjęciu czapki włosy są przylegające do skóry głowy?

Pierwszym krokiem będzie zmiana uciskającej głowę czapki na luźniejszą. Dodatkowo, aby dodać objętości włosom, zmień szampon na zwiększający objętość, natomiast do układania fryzury użyj lekkiego tapiru szczotką do czesania włosów tapirowanych. Tym sposobem nie spowodujesz połamania włosa.

Suchy lakier to także świetny sposób na ułożoną fryzurę. Jest łatwy do rozczesania, wystarczy chwilę odczekać i wyczesać, a fryzura nie nabierze formy posklejanych pasm. Dzięki temu włosy będą podniesione, a ciężar nakrycia głowy nie spowoduje efektu zbyt przylegających włosów.

Artykuł pochodzi z serwisu: fitness.sport.pl

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.