Bycie kobietą w dzisiejszych czasach wcale nie jest proste. Zabiegi kosmetyczne, układanie włosów, maseczki, depilacja, zdobienie paznokci i wiele innych. Czy wszystkie są koniecznością?
Z pewnością nie, ale dobrze wiemy, że kobiety lubią o siebie dbać i te wszystkie procedury są częścią ich istnienia, poczucia wartości i po prostu dobrego samopoczucia.
Teraz jest czas na to, by pokochać swoją naturalność. Brak makijażu wcale nie oznacza, że nie możemy o siebie dbać w inny sposób. Wręcz przeciwnie - teraz jest okazja, żeby przyjrzeć się swojej skórze oraz włosom i sprawdzić, czego tak naprawdę potrzebują.
Naturalne piękno – jak o nie dbać?
Poniżej kilka wskazówek, jak zadbać o siebie w okresie wymagającym większej izolacji.
1. Rosnące brwi
Brwi to część naszej natury. Jedne z nas mają je bardziej bujne, drugie mniej. Część ma brwi bardzo ciemne i wyraziste, a z kolei inne panie decydują się na hennę, żeby było cokolwiek widać. Wciąż i wciąż próbujemy je poprawiać – skubanie, nadawanie kształtu, farbowanie itp. Czy koniecznie musisz mieć cieniutkie, idealnie wyregulowane brwi? Może to właśnie jest czas, żeby zobaczyć, jak zmieni się nasza twarz, kiedy pozwolimy naszym brwiom rosnąć swobodnie, tak jak natura je stworzyła. W zależności od tego, jakie są Twoje brwi, możesz samodzielnie dbać o ich estetykę, żeby wyrównywać krawędzie (ale bez przesady). Nasze ciało nie musi być idealne, więc brwi również.
2. Pozwól odpocząć swoim rzęsom
Niezależnie od tego, czy malujesz rzęsy czy też je przedłużasz w gabinecie kosmetycznym, daj im trochę odpocząć. Masz teraz doskonałą okazję, żeby je wzmocnić. Im częściej je malujesz lub przedłużasz, tym bardziej je osłabiasz. To sprawia, że są bardziej podatne na wypadanie. Większość kobiet, które przez bardzo długi czas noszą sztuczne rzęsy, z czasem traci własne. Jeżeli kochasz długie i wyraziste rzęsy, to spróbuj w tym okresie wyhodować własne. Po pierwsze, daj rzęsom odpocząć, po drugie, możesz kupić odżywkę lub zrobić ją samodzielnie.
Odżywka do rzęs – zrób to sama!
Do takiej odżywki potrzebujesz kilka kropli olejku rycynowego, niewielką ilość wazeliny i kapsułkę z witaminą E. Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać i gotowe. Pomocna jest kąpiel wodna pojemniczka, w którym mieszasz składniki – utrzymujesz dzięki temu stan ciekły, przez co łatwiej wymieszać składniki. Taką odżywkę wetrzyj w rzęsy przed snem i gotowe.
3. Oszczędź swoim włosom wysokich temperatur
Suszarka, prostownica, lokówka... Być może dzięki tym urządzeniom łatwiej zrobić atrakcyjną fryzurę, ale skoro siedzisz w domu, to daj im trochę odpocząć. Pozwól im układać się i rosnąć naturalnie, niech odpoczną od wysokich temperatur. Nawet jeśli używasz kosmetyków ochronnych, to Twoje włosy i tak się niszczą, ale po prostu wolniej. Najczęściej skarżymy się na przesuszone włosy. Siedząc w domu masz możliwość skorzystania z uroków "olejowania". Doskonale sprawdzi się olej lniany, który ma właściwości nawilżające. Jest zresztą bardzo częstym składnikiem wielu kosmetyków.
Na czym polega olejowanie? To banalnie proste! Nałóż na włosy na całą ich długość i pozostaw na dwie lub trzy godziny. Dla lepszego efektu możesz owinąć włosy folią i ręcznikiem lub samym ręcznikiem, żeby podnieść lekko temperaturę. Takie olejowanie możesz robić raz w tygodniu, a włosy Ci za to podziękują.
4. Odłóż na moment lakier do paznokci
Pomalowane paznokcie są bardzo atrakcyjne i mało jest kobiet, które temu zaprzeczą. Tyle, że to jest kolejna chemia, która niesie za sobą konsekwencje. Dotyczy to zarówno tradycyjnych lakierów, jak i hybrydowych czy utwardzanych żeli. O ile lakier do paznokci można łatwo zmyć, tak usuniecie hybrydy czy żelu wymaga większej pracy i zwykle robimy to u kosmetyczki. Jeżeli musisz ściągnąć je samodzielnie to rób to bardzo delikatnie, gdyż łatwo uszkodzić płytkę paznokcia, a jej odbudowa potrwa kilka miesięcy.
Jeżeli Twoje paznokcie są już pozbawione wszelkich lakierów, daj im po prostu odpocząć. Zamiast malować kolejnym kolorem, pomaluj je odżywką albo wcieraj oliwę z oliwek. Twoje paznokcie także potrzebują regeneracji, a masz teraz świetną okazję, by im to zapewnić.
5. A może szczotkowanie na sucho?
Jedni kochają, inni nienawidzą. Szczotkowanie na sucho bywa dla niektórych denerwujące, bo jest czasochłonne. Natomiast skutki tego zabiegu są tego warto. Szczotkowanie na sucho wcale nie jest tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Tak naprawdę jedyne, co trzeba zrobić, to przesuwać szczotkę po skórze, ruchem od dołu do góry, i tak przez wszystkie części ciała. Dzięki temu zabiegowi uzyskasz bardziej miękką skórę, poprawisz krążenie, pozbędziesz się martwego naskórka i zmniejszysz cellulit. Wykonuj szczotkowanie każdego dnia? przed prysznicem i ciesz się efektami.
6. Przerwa od makijażu
Ciągle tylko piszemy, żebyś zrobiła przerwę. I tak jest też w przypadku makijażu. Choć makijaż sam w sobie nie jest czymś bardzo szkodliwym, dobrze wiemy, że każdy nakładany kosmetyk w jakiś sposób ogranicza to, co mamy naturalne. Stosujemy różnego rodzaju podkłady, które mogą zapychać nasze pory, a to nie sprzyja kondycji naszej cery. Przerwa od malowania to przerwa od wszelkiego rodzaju chemii, jest to czas dla naszej skóry twarzy, żeby odpoczęła i oddychała powietrzem. Jest to również czas, żeby przyzwyczaić się do swojego naturalnego wyglądu i dostrzec w sobie piękno. Wystaw buzię na słońce, na świeże powietrze, więcej się wysypiaj i ciesz się swoją naturalną urodą.
7. Zadbaj o skórę – poznaj pięciostopniowy program pielęgnacji
Krok pierwszy – oczyszczaj. Dobranie odpowiedniego środka do mycia twarzy to kwestia indywidualna. Można także użyć do tego specjalnych szczoteczek, aby jeszcze dokładniej umyć swoją buzię. Istotne jest to, żeby myć twarz regularnie, przynajmniej dwa razy dziennie.
Krok drugi – tonizuj. Tonik czy też płyn micelarny stosuj na umytą skórę. Tonik ma różne właściwości w zależności od swojego składu. Ten kosmetyk także powinnyśmy dobrać do swoich potrzeb. Jedne nawilżają, drugie ściągają, koją czy też oczyszczają.
Krok trzeci – serum. To kolejny ciekawy i przydatny środek, który wybieramy w zależności od potrzeb naszej twarzy. Kiedy chcemy nawilżyć skórę, wybierzmy serum z kwasem hialuronowym, gliceryną, aloesem czy oliwą z oliwek. Serum przeciwzmarszczkowe to także kwas hialuronowy, olej kokosowy czy z kiełków pszenicy, acerola lub dzika pomarańcza. Jeśli nasza cera wymaga serum na przebarwienia, wówczas warto wybrać serum z witaminą C, E, pantenolem czy kwasem salicylowym. Serum nakładamy zaraz po tonizowaniu.
Krok czwarty – krem pod oczy. Krem pod oczy ma mocniejsze działanie, niż krem do twarzy, bo jest on przeznaczony na bardzo delikatny obszar naszej twarzy. Regularne stosowanie go poprawia kondycję skóry pod oczami.
Krok piąty – krem nawilżający. Ostatnim krokiem jest nałożenie na skórę twarzy dobrego, nawilżającego kremu. Nakładamy go na skórę twarzy i szyi.
Podsumowanie
Jak widzisz, samodzielna pielęgnacja ciała nie jest taka trudna. W obecnej sytuacji najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, to odpuścić sobie niektóre zabiegi upiększające, a postawić na odpoczynek od kosmetyków i pielęgnację.
Pomyśl o aktywności fizycznej i poprawie sposobu odżywiania. Jeśli brakuje Ci wiedzy lub pomysłów, warto skorzystać z pomocy trenerów i dietetyków w serwisie PoTreningu.pl.