Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Pielęgnacja włosów – domowe sposoby

Pielęgnacja włosów – domowe sposoby
W ramach uzupełnienia zabiegów fryzjerskich, a także żywieniowych, które w głównej mierze decydują o kondycji włosów, istnieje kilka interesujących i skutecznych domowych sposobów na to, by zapobiec popularnym problemom.

Problem: elektryzowanie się włosów

Najczęstszą przyczyną jest nadmierne przesuszenie, będące konsekwencją narażenia włosów na działanie np. promieni słonecznych lub bardzo niskich temperatur. Sposobów na pozbycie tego problemu jest kilka. Pierwszy z nich to maseczka ogórkowa: obranego i startego ogórka należy odsączyć, a następnie dodać do niego 2 łyżki gęstego jogurtu naturalnego. Uzyskaną po wymieszaniu miksturę należy nałożyć na umyte i lekko wilgotne włosy i pozostawić na około 5-10 minut, po czym dokładnie spłukać. Drugi sposób to maseczka z awokado. Pół dojrzałego awokado należy zmiksować z dodatkiem łyżki ciepłego miodu. Maseczkę należy nałożyć na mokre włosy i pozostawić na około 10 minut, po czym dokładnie spłukać i umyć głowę szamponem.

Problem 2: włosy pozbawione blasku

Problem ten może dotyczyć wszystkich rodzajów włosów, może świadczyć o pogorszeniu ich kondycji i osłabieniu. Dlatego należy zadziałać wcześnie, zanim włosy zaczną po prostu wypadać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest maska bananowo-pomarańczowa. Banana należy zmiksować z dodatkiem miąższu z połowy pomarańczy oraz łyżką ciepłego miodu. Maseczkę nakładamy na umyte, wilgotne włosy i pozostawiamy na 5-10 minut, a następnie spłukujemy obficie ciepłą wodą.

Problem 3: włosy zniszczone

Problem ten dotyczy przede wszystkim osób, które poddają się częstym inwazyjnym zabiegom fryzjerskim, takim jak np. trwałe prostowanie włosów. Doskonałym panaceum na łamliwe i zniszczone włosy jest maseczka przygotowana z awokado, oliwy z oliwek i żółtka. Pół owocu pozbawionego skóry należy zmiksować z dodatkiem 1 łyżeczki oliwy z oliwek i żółtka jaja. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji, maseczkę należy nałożyć na umyte włosy i pozostawić na około 10 minut, po czym dokładnie spłukać.

Problem 4: włosy tłuste

Myjesz włosy rano, a już po południu są lekko tłuste i nieświeże. Wszystkiemu winna jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, spowodowana niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi – np. nadmiernym zimnem, klimatyzacją lub zmianami hormonalnymi. Niezależnie od przyczyny problemu oraz stosowanych dotychczas kosmetyków warto wspomóc się maseczką domowej roboty. Wystarczy żółtko jaja zmieszać z sokiem z cytryny, a następnie całość nałożyć na skórę głowy i włosy. Po około 15 minutach całość należy spłukać ciepłą wodą. W przypadku włosów tłustych sprawdzą się także płukanki (należy stosować po umyciu do ostatniego płukania) , np. z zielonej herbaty i skrzypu. Dwie torebki zielonej herbaty należy zalać przegotowaną ale nie wrzącą wodą (około 0,5 litra) i pozostawić na około 5 minut, natomiast 2 torebki skrzypu zalewamy wrzątkiem (również 0,5 litra) i pozostawiamy na 10 minut. Po przestygnięciu i zmieszaniu obu płynów, spłukujemy włosy.

Istnieje wiele naturalnych produktów poprawiających kondycję włosów. Niektóre z przepisów stosowane były przez nasze babcie i cieszą się popularnością do dziś. Dlatego warto od czasu do czasu korzystać z dobrodziejstw natury, zwłaszcza jeśli stosowane do tej pory gotowe kosmetyki nie przynoszą zadowalających rezultatów. 

W artykule mówimy o: Uroda Ladies