Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Pielęgnacja włosów – domowe sposoby

W ramach uzupełnienia zabiegów fryzjerskich, a także żywieniowych, które w głównej mierze decydują o kondycji włosów, istnieje kilka interesujących i skutecznych domowych sposobów na to, by zapobiec popularnym problemom.

Problem: elektryzowanie się włosów

Najczęstszą przyczyną jest nadmierne przesuszenie, będące konsekwencją narażenia włosów na działanie np. promieni słonecznych lub bardzo niskich temperatur. Sposobów na pozbycie tego problemu jest kilka. Pierwszy z nich to maseczka ogórkowa: obranego i startego ogórka należy odsączyć, a następnie dodać do niego 2 łyżki gęstego jogurtu naturalnego. Uzyskaną po wymieszaniu miksturę należy nałożyć na umyte i lekko wilgotne włosy i pozostawić na około 5-10 minut, po czym dokładnie spłukać. Drugi sposób to maseczka z awokado. Pół dojrzałego awokado należy zmiksować z dodatkiem łyżki ciepłego miodu. Maseczkę należy nałożyć na mokre włosy i pozostawić na około 10 minut, po czym dokładnie spłukać i umyć głowę szamponem.

Problem 2: włosy pozbawione blasku

Problem ten może dotyczyć wszystkich rodzajów włosów, może świadczyć o pogorszeniu ich kondycji i osłabieniu. Dlatego należy zadziałać wcześnie, zanim włosy zaczną po prostu wypadać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest maska bananowo-pomarańczowa. Banana należy zmiksować z dodatkiem miąższu z połowy pomarańczy oraz łyżką ciepłego miodu. Maseczkę nakładamy na umyte, wilgotne włosy i pozostawiamy na 5-10 minut, a następnie spłukujemy obficie ciepłą wodą.

Problem 3: włosy zniszczone

Problem ten dotyczy przede wszystkim osób, które poddają się częstym inwazyjnym zabiegom fryzjerskim, takim jak np. trwałe prostowanie włosów. Doskonałym panaceum na łamliwe i zniszczone włosy jest maseczka przygotowana z awokado, oliwy z oliwek i żółtka. Pół owocu pozbawionego skóry należy zmiksować z dodatkiem 1 łyżeczki oliwy z oliwek i żółtka jaja. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji, maseczkę należy nałożyć na umyte włosy i pozostawić na około 10 minut, po czym dokładnie spłukać.

Problem 4: włosy tłuste

Myjesz włosy rano, a już po południu są lekko tłuste i nieświeże. Wszystkiemu winna jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, spowodowana niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi – np. nadmiernym zimnem, klimatyzacją lub zmianami hormonalnymi. Niezależnie od przyczyny problemu oraz stosowanych dotychczas kosmetyków warto wspomóc się maseczką domowej roboty. Wystarczy żółtko jaja zmieszać z sokiem z cytryny, a następnie całość nałożyć na skórę głowy i włosy. Po około 15 minutach całość należy spłukać ciepłą wodą. W przypadku włosów tłustych sprawdzą się także płukanki (należy stosować po umyciu do ostatniego płukania) , np. z zielonej herbaty i skrzypu. Dwie torebki zielonej herbaty należy zalać przegotowaną ale nie wrzącą wodą (około 0,5 litra) i pozostawić na około 5 minut, natomiast 2 torebki skrzypu zalewamy wrzątkiem (również 0,5 litra) i pozostawiamy na 10 minut. Po przestygnięciu i zmieszaniu obu płynów, spłukujemy włosy.

Istnieje wiele naturalnych produktów poprawiających kondycję włosów. Niektóre z przepisów stosowane były przez nasze babcie i cieszą się popularnością do dziś. Dlatego warto od czasu do czasu korzystać z dobrodziejstw natury, zwłaszcza jeśli stosowane do tej pory gotowe kosmetyki nie przynoszą zadowalających rezultatów. 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.