Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dlaczego warto oddać krew?

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w Oddziale Terenowym lub u ekipy wyjazdowej. Cały proces trwa ok. 20 minut i jedyne koszty, jakie poniesiesz, to niewielka ilość poświęconego czasu i możliwe osłabienie w wyniku ubytku 450ml krwi. A co Ty możesz zyskać oddając krew, oprócz satysfakcji i świadomości, że pomogłeś innej osobie?

Słodkości i gadżety

Każda osoba, która odda krew otrzyma ekwiwalent kaloryczny wynoszący 4500kcal w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie spożycia. Są to najczęściej słodycze - czekolady, wafelki, ciastka.

Niektóre punkty dysponują także gadżetami z logiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w postaci np. koszulek, czapek, długopisów, kocyków.

Asortyment może się różnić w zależności od miasta.

Uprawnienia

  1. Całodniowe zwolnienie z pracy lub z zajęć w szkole w dniu donacji. Jeżeli nie zostaniesz zakwalifikowany jako dawca, otrzymasz zwolnienie z dwóch godzin nieobecności.
  2. Zwrot kosztów dojazdu do najbliższego punktu - dotyczy osób spoza granic administracyjnych danego miasta.
  3. Możliwość odliczenia od dochodów w deklaracji PIT ulgi podatkowej za oddaną krew - jako darowizna.
  4. Otrzymasz wyniki badań krwi.
  5. Dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi część samorządów miejskich wprowadziło bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.
  6. Zasłużony Honorowy Dawca Krwi ma prawo do uzyskania bezpłatnych leków podstawowych i uzupełniających - lista leków jest ustalona przez Ministerstwo Zdrowia. 

Miesięczny plan treningowy i dietetyczny PoTreningu.pl

Z okazji wczorajszego Światowego Dnia Krwiodawcy portal PoTreningu.pl przygotował specjalną promocję dla wszystkich osób chcących nieść pomoc innym poprzez oddanie krwi.

Jeżeli do  18 czerwca 2017 roku:

  • zgłosisz się do punktu oddawania krwi,
  • podczas wywiadu lekarskiego poprosisz o zaświadczenie o oddaniu krwi,
  • oddasz krew,
  • prześlesz do nas w wiadomości prywatnej w serwisie Facebook (https://facebook.com/potreningu/) skan lub zdjęcie zaświadczenia

otrzymasz miesięczny abonament na dietę i trening ułożone przez naszych Specjalistów!

Podsumowanie

Oprócz oczywistego pragnienia pomocy innym osobom, warto mieć świadomość, że oddawanie krwi niesie za sobą także inne korzyści i przywileje, o których warto świadomość. Wszystkie uprawnienia zostały wprowadzone i są rozszerzane po to, aby jak najwięcej osób zachęcić do regularnego oddawania krwi.

Warto zajrzeć na stronę lokalnego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i sprawdzić, jakie na Ciebie czekają przywileje.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.