Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odciski na dłoniach – jak sobie z nimi radzić?

Odciski na dłoniach – jak sobie z nimi radzić?
Jeżeli ćwiczysz siłowo, to na pewno wiesz, iż powstawanie odcisków wewnątrz dłoni to normalny i nieunikniony proces. Z czasem skóra w tych miejscach stanie się grubsza, będzie bardziej wytrzymała i przestaną pojawiać się pęcherze „podchodzące” wodą. Brak odpowiedniej pielęgnacji dłoni w połączeniu z intensywnym treningiem, nieodpowiednim chwytem oraz potem i wilgocią sprawia, że zgrubienie „odrywa się” lub pęcherz pęka i powstaje rana, która skutecznie utrudnia ćwiczenia.

Zwróć uwagę na chwyt

Łap sztangę w taki sposób, aby nie powodować ściśnięcia skóry, czyli gryf musi się znajdować bezpośrednio pod palcami.

Jeśli jesteś „szczęśliwym posiadaczem” zgrubień, które nie dość, że wyglądają nieestetycznie to dodatkowo utrudniają realizację treningu, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację dłoni. Jednorazowa akcja ratunkowa przyniesie ulgę i poprawi skórę tylko na moment, tu trzeba działać regularnie. Nie dąż do tego, by usunąć zrogowacenie całkowicie, gdyż dzięki nim zyskujesz mocniejszy chwyt i unikasz powstawania pęcherzy.

Pielęgnacja dłoni

  • namocz ręce w ciepłej wodzie, pozwól, by skóra rozmiękła. Zabieg możesz przeprowadzić również po kąpieli, dłonie będą odpowiednio przygotowane.

  • użyj pilnika/tarki do stóp i zetrzyj zgrubienia (pamiętaj, aby nie usuwać ich całkowicie).

  • kolejnym krokiem będzie użycie pumeksu, który wygładzi skórę i sprawi, że stanie się mniej szorstka, niepozadzierana.

  • użyj balsamu/kremu. Bardzo dobrze sprawdzają się preparaty do stóp likwidujące zgrubiały/zrogowaciały naskórek. Na co dzień możesz używać maści na bazie mocznika, które mają działanie zmiękczające oraz doskonale nawilżają.

Dokładnie w taki sam sposób możesz zadbać o swoje stopy. Regularna pielęgnacja zminimalizuje powstawanie odcisków, a do tego sprawi, że skóra będzie gładka i delikatna.  

Jeżeli twoje dłonie są w fatalnej kondycji i domowe sposoby nie pomogą, wybierz się do kosmetyczki, która usunie/wytnie zrogowacenia.

Choć zgrubienia na dłoniach wielu kojarzą się z siłą i męskością, o tyle rany i szorstkość nie są już tak atrakcyjne.

Prawdopodobnie część z was, siedząc przed monitorem, zastanawia się: „a co z rękawiczkami i innymi gadżetami treningowymi? Przecież ich zadaniem jest m.in. ochrona skóry rąk!”. Oczywiście macie rację – w pewnym stopniu zapobiegną obtarciom i odciskom. Ale czy zawsze są najlepszym rozwiązaniem… http://potreningu.pl/articles/1986

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.