Zwróć uwagę na chwyt
Łap sztangę w taki sposób, aby nie powodować ściśnięcia skóry, czyli gryf musi się znajdować bezpośrednio pod palcami.
Jeśli jesteś „szczęśliwym posiadaczem” zgrubień, które nie dość, że wyglądają nieestetycznie to dodatkowo utrudniają realizację treningu, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację dłoni. Jednorazowa akcja ratunkowa przyniesie ulgę i poprawi skórę tylko na moment, tu trzeba działać regularnie. Nie dąż do tego, by usunąć zrogowacenie całkowicie, gdyż dzięki nim zyskujesz mocniejszy chwyt i unikasz powstawania pęcherzy.
Pielęgnacja dłoni
-
namocz ręce w ciepłej wodzie, pozwól, by skóra rozmiękła. Zabieg możesz przeprowadzić również po kąpieli, dłonie będą odpowiednio przygotowane.
-
użyj pilnika/tarki do stóp i zetrzyj zgrubienia (pamiętaj, aby nie usuwać ich całkowicie).
-
kolejnym krokiem będzie użycie pumeksu, który wygładzi skórę i sprawi, że stanie się mniej szorstka, niepozadzierana.
-
użyj balsamu/kremu. Bardzo dobrze sprawdzają się preparaty do stóp likwidujące zgrubiały/zrogowaciały naskórek. Na co dzień możesz używać maści na bazie mocznika, które mają działanie zmiękczające oraz doskonale nawilżają.
Dokładnie w taki sam sposób możesz zadbać o swoje stopy. Regularna pielęgnacja zminimalizuje powstawanie odcisków, a do tego sprawi, że skóra będzie gładka i delikatna.
Jeżeli twoje dłonie są w fatalnej kondycji i domowe sposoby nie pomogą, wybierz się do kosmetyczki, która usunie/wytnie zrogowacenia.
Choć zgrubienia na dłoniach wielu kojarzą się z siłą i męskością, o tyle rany i szorstkość nie są już tak atrakcyjne.
Prawdopodobnie część z was, siedząc przed monitorem, zastanawia się: „a co z rękawiczkami i innymi gadżetami treningowymi? Przecież ich zadaniem jest m.in. ochrona skóry rąk!”. Oczywiście macie rację – w pewnym stopniu zapobiegną obtarciom i odciskom. Ale czy zawsze są najlepszym rozwiązaniem… http://potreningu.pl/articles/1986